خدمات

آهنگری در تهران

آهنگری در تهران

آهنگری در تهران

برای مشاهده بهترین قیمت آهنگری کلیک نمایید.

آهنگری در تهران

آهنگری فرایند تولیدی است که شامل شکل دادن فلز با استفاده از نیروهای فشرده سازی موضعی است. ضربات با چکش یا قالب انجام می شوند. آهنگری اغلب با توجه به دمای عملکردی که انجام می شود به سه دسته، آهنگری با دمای سرد، آهنگری با دمای گرم و آهنگری با دمای بسیار بالا  طبقه بندی می شوند. فلز مربوطه در وزن های متفاوتی از وزن کمتر از یک کیلوگرم تا صد ها تن آهنگری می  شوند.

 

پیشنهاد: برای مشاهده بهترین قیمت نبشی در بازار کلیک نمایید.

 

 

تاریخچه آهنگری

از قدیمی ترین هنرهای فلز کاری می توان به آهنگری اشاره نمود. محصولات سنتی موجود در وسایل آشپزخانه ، سخت افزار ، ابزار دستی ، سلاح های لبه دار ، سمبل ها و جواهرات در زمان های گذشته نشاندهنده قدمت طولانی آهنگری است. فرآیند آهنگری بدین صورت بوده است که فلز مربوطه گداخته شده و کاملا سرخ می شود و سپس  به وسیله یک انبر روی سندان نگه می داشتند و با چکش روی آن می زدند و یا داخل یک قاب شکل می دادند.

از زمان انقلاب صنعتی ، قطعات فرفورژه در هر مکانی که نیاز به استحکام بالایی داشته باشد ، در مکانیسم ها و ماشین آلات بطور گسترده استفاده می شود. معمولاً برای دستیابی به قسمت نهایی نیاز به پردازش بیشتر (مانند ماشینکاری) دارد. امروزه اهنگری یک صنعت بزرگ در سراسر جهان است.

 

مزایا و معایب آهنگری

آهنگری می تواند قطعه ای را تولید کند که از یک قطعه تولید شده توسط ریخته گری یا ماشین کاری معادل قوی تر داشته باشد. بافت دانه های داخلی فلز قابلیت تغییر شکل را دارند. در نتیجه ، تغییر پیوسته  در قسمت های مختلف فلز وجود دارند و باعث ایجاد قطعه ای با استحکام و مقاومت بالایی می گردد. علاوه بر این ، فرآیند آهنگری در تمامی مراحل آن اقتصادی تر و کنترل پذیرتر نسبت به ریختگری و ماشین کاری دارد.

ریختگری و ماشین کاری شامل هزینه های قابل توجهی برای ماشین آلات ، ابزارآلات ، امکانات و پرسنل نیاز دارند اما آهنگری یک کوره با دمای بالا برای گرم کردن شمش  مورد نیاز است. با توجه به اندازه چکش های سنگین و پرسهای بزرگ و قطعات قابل تولید آنها و همچنین خطرات ناشی از کار با فلز داغ ، یک ساختمان ویژه برای تهیه این عملیات غالباً مورد نیاز است. همچنین در حین عملیات باید مقررات لازم برای جذب شوک و لرزش ناشی از چکش ایجاد شود. اغلب از قالبهای فلزی استفاده می شود که باید دقیقاً ماشین کاری شده  تا قطعه به درستی کار کند و همچنین در مقابل نیروهای فوق العاده ای که درگیر هستند مقاومت کند.

 

پیشنهاد: برای مشاهده بهترین قیمت رابیتس در بازار کلیک نمایید.

 

 

درجه حرارت در فرآیندهای آهنگری

کلیه فرآیندهای آهنگری می توانند در دماهای مختلف انجام شوند. با این حال ، آنها به طور کلی توسط دمای فلز بالاتر یا پایین تر از دمای تبلور طبقه بندی می شوند. اگر دما بالاتر از دمای تبلور مجدد مواد باشد ، آهنگری قلاب در نظر گرفته می شود. اگر دما زیر دمای تبلور مجدد ماده باشد اما بالاتر از 30٪ دمای تبلور مجدد (در مقیاس مطلق) باشد ، آهنگری گرم محسوب می شود. اگر زیر 30 درصد دمای تبلور (معمولاً دمای اتاق) باشد ، ما آن را اهنگری سرد قلمداد می کنیم. مزیت اصلی آهنگری گرم این است که می توان آن را سریعتر و دقیق تر انجام داد و با تبلور مجدد فلز اثرات کار سخت رد می شود. آهنگری سرد به طور معمول منجر به سخت شدن قطعه کار می شود.

 

آهنگری در تهران

از قدیمی ترین بازارهای تهران، بازار آهنگران می باشد. اگر در گذشته وارد این بازار می شدند صدایی جز کوبیدن پتک روی آهن نمی شنیدید. در هر مفازه یک استادکار و چند کارگر و شاگرد کار می کردند و وسایلی از جمله پتک، انبر، چکش، گیره، سنبه، قیچی، قلم، قالب، سندان، دمی، کوره و سایر ابزارآلات مورد نیاز آهنگری به چشم می خورد. طریقه کار بدین صورت بود که آهن های داغ شده توسط استادکار از کوره بیرون آورده می شدند و کارگران و شاگردان با پتک در محل های معینی بر روی آنها می کوبیدند و وسایل مختلفی از جمله در و پنجره و ابزارآلات آهنی می ساختند. کار سخت و دشوار آهنگری در زمان های گذشته توسط آهنگران و شاگران آنها از طلوع خورشید تا غروب آفتاب انجام می شده است. معمولا استاد کاران پسران خود را از نوجوانی به  عنوان شاگرد در کنار دست خود قرار می دادند و مهارت های لازم را به آنها آموزش می دادند و بعد از فوت یا کهنسالی  پدر این شغل به پسرش به ارث می رسید.

امروزه نیز آهنگری در تهران توسط شرکت های مختلف انجام میگردد. اگر قصد انجام آهنگری در تهران را دارید بهتر است قبل از اقدام، با متخصصین این حوزه مشورت نمایید و تمامی سوالات خود را در زمینه آهنگری در تهران بپرسید و سپس با اطلاعات کافی اقدام نمایید.

آهن سنتر فروشنده عمده آهن و ابزار آلات آهنی و خدمات مختلف مانند آهنگری می باشد و محصول مورد نظر شما را با بهترین کیفیت و قیمت مناسب در بازار فراهم می نماید. به منظور آگاهی آهنگری در تهران و کسب اطلاعات در این زمینه می توانید به یکی از بهترین سایت های فروش و اطلاع رسانی در خصوص آهنگری در تهران به نشانی https://www.ahancenter.com مراجعه نمایید و همچنین برای خرید و گرفتن مشاوره رایگان در مورد آهنگری در تهران با متخصصین این حوزه در بخش فروش شرکت آهن سنتر با شماره تلفن 48417-021 تماس حاصل نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *