اتصالات

اتصالات جوشی درزدار

اتصالات جوشی درزدار

اتصالات جوشی درزدار

برای مشاهده بهترین قیمت اتصالات جوشی کلیک نمایید.

اتصالات جوشی درزدار

اتصالات چیست؟ چه کاربردی دارند؟ وظیفه آن ها چیست؟ انواع اتصالات کدامند؟ اتصالات جوشی درزدار چیست؟  تصالات جوشی درزدار از چه جنسی هستند؟ در چه مکان هایی مورد استفاده قرار می گیرند؟  قیمت اتصالات جوشی درزدار به چه عواملی بستگی دارند؟

و بسیاری از سوالات دیگر درباره اتصالات جوشی درزدار وجود دارد که ذهن خریدان آنها و محققین این حوزه را به خود درگیر کرده است.

این مقاله اطلاعات مفیدی در زمینه اتصالات مخصوصا اتصالات جوشی درزدار در اختیار شما قرار خواهد داد که  با مطالعه آن می توانید به سوالات فوق پاسخ دهید.

آهن سنتر فروشنده عمده آهن و ابزار آلات آهنی مختلف مانند اتصالات جوشی درزدار می باشد و محصول مورد نظر شما را با بهترین کیفیت و مناسب ترین قیمت در بازار آهن فراهم می نماید. به منظور آگاهی از اتصالات جوشی درزدار و کسب اطلاعات در این زمینه می توانید به یکی از بهترین سایت های فروش و اطلاع رسانی در خصوص اتصالات جوشی درزدار به نشانی https://www.ahancenter.com مراجعه نمایید و همچنین برای خرید و گرفتن مشاوره رایگان در مورد اتصالات جوشی درزدار با متخصصین این حوزه در بخش فروش شرکت آهن سنتر با شماره تلفن 48417-021 تماس حاصل نمایید.

 

 

لوله کشی و اتصالات

لوله کشی دارای قدمت طولانی در انتقال سیالات هستند. در زمان های بسیار قدیم با سوراخ کردن تنه درختان آب را به مکان ها مد نظر خود انتقال می دادند. امروزه به وسیله لوله ها که قطعه ای استوانه شکل توخالی می برای انتقال و نگهداری سیالات مختلف از جمله آب، گاز و… استفاده می شود.

لوله ها دارای ضخامت و جنس های گوناگونی مانند فولادی، پلیمری، شیشه ای و … می باشند. با توجه به پیشرفت بشر و تکنولوژی در سیستم های لوله کشی در بسیاری از پروژ های عمرانی و ساختمانی مورد استفاده قرار می گیرند.

اتصالات بخش مهمی از سیستم های لوله کشی هستند. در سیستم های لوله کشی از اتصالات به منظور اتصال و محکم نمودن خطوط لوله کشی به کار می روند. همچنین  اتصالات در اندازه ها و اشکال مختلف و برای اهداف گوناگونی مانند تنظیم یا اندازه گیری جریان سیال، اتصالات لوله کشی انتقال آب و گاز در محیط های خانگی یا تجاری مورد استفاده قرار می گیرند.

سیستم های لوله کشی و اتصالات بایستی از کیفیت بالایی برخوردار باشند، زیرا در صورت پایین بودن کیفیت، خسارت های جبران ناپذیری مالی و جانی را به افراد وارد می شود. اگر چه قیمت لوله و اتصالات با کیفیت بالا بیشتر از کیفیت پایین آن ها می باشد اما بهتر است به منظور جلوگیری از خسارت پیش بینی نشده لوله های با کیفیت پایین، لوله هایی با کیفیت بالا خریداری نمایید و کیفیت را فدای قیمت ننمایید.

از دیگر عوامل مهم بر قیمت اتصالات می توان به قیمت فولاد و دلار اشاره نمود که با ایجاد تغییرات در نرخ دلار و فولاد، قیمت اتصالات در بازار نیز تغییر پیدا خواهد کرد.

همچنین میزان موجودی در بازار بر قیمت اتصالات تاثیر گذار خواد بود به عبارت دیگر با افزایش میزان موجودی اتصالات در بازار، قیمت آن ها کاهش پیدا کرده و با کاهش میزان موجودی اتصالات در بازار، قیمت آن ها افزایش می یابد. برای آگاهی از لیست قیمت اتصالات می توانید به صورت تلفنی با بخش فروش شرکت آهن سنتر  با شماره 48417-021 در تماس باشید.

 

 

اقسام اتصالات

به طور کلی اتصالات در دو نوع اتصالات ثابت و اتصالات متحرک طبقه بندی می شوند. در زیر توضیحاتی راجع به هر یک از آن ها آورده شده است:

  • ثابت:

اتصالات ثابت به اتصالاتی گفته می شوند که پس از انجام اتصالی ثابت و دائمی را ایجاد می نمایند. اتصالات ثابت به وسیله انواع مختلف چسب مانند چسب پولیکا و رزین فایبرگلاس و مواد شیمیایی انجام می شوند.

  • متحرک:

اتصالات متحرک به اتصالاتی گفته می شوند که قابلیت باز کردن مجدد و جابه جایی را داشته باشند. اتصالات متحرک دارای انواع مختلفی از جمله بست لوله پایه دار، بست لوله رگلاژی و بست  لوله گازی می باشند که هر کدام دارای ویژگی های منحصر فرد بوده و در زمینه های مختلفی به کار می روند. بست لوله پایه دار برای نصب لوله با فاصله ای معین به دیوار، بست لوله رگلاژی برای نصب و نگهداری لوله در سقف و بست لوله گازی به منظور محکم کردن شلنگ گاز مورد استفاده قرار می گیرند.

 

انواع مختلف اتصالات

اتصالات در انواع مختلفی به منظور کاربرد ویژه ای ساخته می شود و به بازار عرضه می گردد. از جمله انواع  اتصالات می توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • سه راهی
  • زانویی
  • تبدیل
  • کپ

 

اتصالات جوشی

اتصالات جوشی  از انواع اتصالات می باشند که خاصیت اتصال به انواع لوله ها و سایر تجهیزات را دارند که این امر سبب تسهیل در فرآیند لوله کشی می شود. وظیفه اصلی اتصالات جوشی تغییر مسیر جریان سیال و تنظیم مقدار جریان می باشد.

 

انواع اتصالات جوشی

اتصالات جوشی با توجه به لوله های به کاررفته در آنها به دو دسته اتصالات جوشی درزدار و اتصالات جوشی بدون درز دسته بندی می شوند.

  • اتصالات جوشی درزدار:

به اتصالات جوشی گفته می شوند که لوله های به کار رفته در آنها درزدار بوده یعنی درز های آنها به وسیله جوش به یکدیگر متصل می شوند.

  • اتصالات جوشی بدون رز:

به اتصالات جوشی گفته می شوند که لوله های به کار رفته در آنها بدون درز یا مانیسمان بوده یعنی در فرآیند تولید آنها از هیچ گونه درز و جوشی استفاده نمی شوند.

 

 جنس و کاربرد اتصالات جوشی درزدار

اغلب جنس اتصالات جوشی درزدار فولدی یا استیلی تولید می شوند. کاربرد این نوع اتصالات در صنایع مختلفی از جمله صنایع گاز، صنایع آب و فاضلاب و … مورد استفاده قرار می گیرند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *