اتصالات

اتصالات جوشی دلتا

اتصالات جوشی دلتا

اتصالات جوشی دلتا

برای مشاهده بهترین قیمت اتصالات جوشی کلیک نمایید.

اتصالات جوشی دلتا

اتصالات  از اجزای جدایی ناپذیر سیستم های لوله کشی به حساب می آیند و وظیفه اصلی آن ها برقراری اتصال خطوط لوله کشی و تنظیم جریانات سیال می باشد. اتصالات جوشی از انواع اتصالات محسوب می شوند که قابلیت اتصال به انواع لوله ها و سایر تجهیزات دارند.

قیمت اتصالات جوشی در بازار به عوامل متعددی از جمله نرخ دلار و فولاد، موجودی بازار، جنس، کیفیت، شرکت تولیدکننده و… بستگی دارند. به عبارت دیگر رابطه مستقیمی بین قیمت اتصالات جوشی با نرخ دلار و فولاد و کیفیت اتصالات و رابطه عکسی بین قیمت اتصالات جوشی با میزان موجودی بازار وجود دارند. توجه نمایید در هنگام خرید، اتصالات جوشی از کیفیت بالایی برخودار باشند در غیر این صورت اتصالات جوشی با کیفیت پایین، خسارت های جبران ناپذیری را به سیستم لوله کشی وارد می نمایند.

کارخانه های بسیاری در داخل کشور اقدام به تولید اتصالات جوشی نموده اند. از جمله کارخانه های تولید کننده اتصالات جوشی، شرکت دلتا می باشد. این شرکت با تجربه ای بیش از 25 سال، مطابق علم روز اقدام به تولید اتصالات جوشی دلتا نموده است. اتصالات جوشی دلتا با کیفیت بالا با تاییده از طرف نظام مهندسی  تولید می گردند. اتصالات جوشی دلتا در بسیاری از پروژه های مختلف از جمله مسکن مهر مورد استفاده قرار گرفته اند.

اگر قصد خرید اتصالات جوشی دلتا را دارید پیشنهاد می شود قبل از اقدام به خرید، اطلاعاتی راجع به اتصالات جوشی و اتصالات جوشی دلتا کسب نموده و سپس اقدام به خرید لیست کالاهای مورد نظر خود نمایید. با مطالعه این مقاله و مشورت با متخصصین این حوزه می توانید مطالب مفیدی در زمینه اتصالات جوشی و انواع و کاربردهای آنها به دست آورید.

آهن سنتر فروشنده عمده آهن و ابزار آلات آهنی مختلف مانند اتصالات جوشی می باشد و محصول مورد نظر شما را با بهترین کیفیت و مناسب ترین قیمت در بازار آهن فراهم می نماید. به منظور آگاهی از اتصالات جوشی دلتا و کسب اطلاعات در این زمینه می توانید به یکی از بهترین سایت های فروش و اطلاع رسانی در خصوص اتصالات جوشی دلتا به نشانی https://www.ahancenter.com مراجعه نمایید و همچنین برای خرید و گرفتن مشاوره رایگان در مورد اتصالات جوشی دلتا با متخصصین این حوزه در بخش فروش شرکت آهن سنتر با شماره تلفن 48417-021 تماس حاصل نمایید.

 

اتصالات

به تمامی وسایل متصل شده به خطوط لوله و سایر قطعات دیگر به منظور برقرای ارتباط میان آن ها، اتصالات گفته می شود.

 

انواع اتصالات

اتصالات در انواع واشکال مختلفی تولید می شوند. از جمله می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • سه راهی
 • تبدیل
 • زانویی
 • کپ

 

انواع اتصالات با توجه به نوع اتصال آن ها

اتصالات با توجه به نوع اتصال آنها به دو دسته اتصالات ثابت و اتصالات متحرک تقسیم بندی می شوند.

در اتصالات ثابت به وسیله چسب های قوی مانند پولیکا و رزین فایبر گلاس و سایر مواد شیمیایی خطوط لوله به هم متصل می گردد. که پس از محکم شدن اتصالی ثابت و محکمی برقرار می شود و قابلیت جا به جایی ندارند.

اما در اتصالات متحرک که قابلیت جا به جایی و باز شدن مجدد وجود دارد. اتصالات متحرک اغلب به وسیله واشر ها آب بندی می شوند. عمل آب بندی در اتصالات متحرک توسط فشرده شدن واشرها انجام می گردد. دقت نمایید که در روی سطوح واشر ها نقصی، برجستگی، بریدگی، فرورفتگی و … وجود نداشته باشد. همچنین به تاریخ مصرف واشرها نیز توجه نمایید چرا که پس از گذشت تاریخ مصرف آنها، خاصیت انعطاف پذیری خود را از دست می دهند و در نتیجه عمل آب بندی به درستی انجام نمی شود. به علاوه واشر ها باید در دمای متعادلی نگهداری شوند و نباید در مکان های خیلی گرم و خیلی سردی قرار بگیرند.

 

 

اقسام گوناگون اتصالات متحرک

اتصالات متحرک در اقسام مختلفی با توجه به کاربرد های آن ها تقسیم بندی می شوند. در ادامه توضیحات و کاربرد این اقسام آورده شده است:

 • بست لوله رگلاژی:

بست لوله رگلاژی متشکل از سه مهره و دو پیج دو سر رزوه بوده که در دو نوع بدون روکش و روکش دار تولید می شوند. کاربرد این نوع بست ها در محل های مورد نیاز به اتصال و نگهداری لوله ها در سقف ها می باشد.

 • بست لوله گازی:

بست لوله گازی همان طور که از نام آن پیداست بر سر لوله گازی متصل می شود و از درآمدن شلنگ گاز جلوگیری می نماید.

 • بست لوله پایه دار:

بست لوله پایه دار به منظور نصب لوله ها بر روی دیوارها با فاصله مشخص مورد استفاده قرار می گیرد و با سرعت بالا و انرژی کم این عمل انجام می گردد.

 

اتصالات جوشی

اتصالات جوشی با اتصال به لوله ها باعث تغییر مسیر و کاهش یا افزایش جریان سیالات می شوند. اتصالات جوشی اغلب در لوله کش یگاز و اسکلت ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد.

 

دسته بندی اتصالات جوشی

اتصالات جوشی با توجه به نوع لوله های به کاربرده در آن ها به  اتصالات جوشی درزدار واتصالات جوشی بدون درز تبدیل می شوند. همان طور که از نام آن ها پیداست، در اتصالات لوله های جوشی درزدار از لوله های  درزدار استفاده می شوند و در اتصالات جوشی بدون درز از لوله های بدون درز یا به اصطلاح عامیانه لوله های مانیسمان به کار می روند.

 

انواع مختلف اتصالات جوشی

اتصالات جوشی در انواع و اشکال مختلفی می شوند و هر شکل در زمینه های خاصی مورد استفاده قرار می گیرد. در ادامه برخی از این انواع آورده شده است:

 • سه راهی جوشی
 • زانویی جوشی
 • سردنده جوشی
 • تبدیل جوشی
 • کپ جوشی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *