اتصالات

اتصالات جوشی گازی

اتصالات جوشی گازی

اتصالات جوشی گازی

اتصالات جوشی گازی انواع متفاوتی دارد که برای هر گونه لوله کاربردش فرق میکند.لوله‌های مانیسمان(Mannesmann Tube)، روکش آلیاژ، درزدار، گازی، استیل و… در سایزهای مختلف در انواع مدل‌های جوش همانند اتصالات جوشی زانویی، اتصالات سه‌راهی جوشی ، اتصالات جوشی توسط بوشن، اتصالات گپ جوشی ، اتصالات جوشی لب‌به‌لب و… می‌باشد اما از همه این ها برای اتصالات جوشی گازی استفاده نمی‌شود و با توجه به مطمئن بودن صحت انجام کار از تعدادی از انواع اتصالات می‌توان استفاده کرد. معمولاً برای انجام اتصالات گاز پیشنهاد می‌شود از اتصالات جوشی استفاده شود به علت اطمینان بیشتر زیرا اتصالات پیچی و.. ممکن است باعث شود که گاز از بین درزهای متصل شده عبور کند که در اینجا اتصالات گازی را با این دو نوع اتصال تعریف خواهیم کرد.
اتصالات جوشی به دو دسته تقسیم می‌شود. 1) اتصالات گاز جوشی  فولادی و دیگری 2) اتصالات گاز جوشی استیل میباشد که بیشتر در صنایع و نیروگاه‌ها ،پالایشگاها و پتروشیمی استفاده می‌شود.

 

اتصالات جوشی گاز فولادی
از اتصالاتی که در جنس فولاد نقش داشته باشد اتصالات فولادی میگویند. از اتصالات فولادی می‌توان مدل‌های زانویی و سه راه تبدیلی و… را نام برد. اتصالات به این روش صورت می‌گیرد که مثلاً از قطعه‌ای فولاد به انتهای لوله جوش داده می‌شود این ها همان لوله‌هایی هستند که در آن قرار است گاز انتقال پیدا کند معمولاً موقعی قطعه گپ‌های فولادی به انتهای لوله وصل می‌شود که بخواهیم لوله را مسدود کنیم. که البته اندازه گپ بستگی به ابعاد و قطر لوله دارد. از مدل دیگر فلنج فولادی هم می‌توان در اتصالات جوشی گازی استفاده کرد به این ترتیب که فلنج فولادی مخروطی شکل است و باید اندازه قطر خرطومی فلنج با انتهای لوله برابر باشد که البته این روش هم برای جلوگیری از نشتی مناسب است (عدم عبور گاز از لوله از طریق اتصالات گازی جوشی از روی سوراخ‌های فلنج عملیات جوش صورت می‌گیرد) که این فلنج ها همان فلنج هایی هستند که از جنس فولاد ساخته شده است. بیشتر مواقع از این روش برای لوله‌هایی که فشار زیادی بر آن‌ها وارد می‌شود بسیار کاربرد دارد.

اتصالات جوشی فولادی کاربرد زیادی دارد که بیشتر در مکان‌هایی چون: نیروگاه‌ها، صنایع پتروشیمی، سازمان‌های آب و سیستم‌های برق‌رسانی و به خصوص در خطوط گاز کشی از اتصالات جوشی گازی فولادی استفاده می‌شود.

 

اتصالات جوشی

 

اتصالات جوشی گاز استیل
اتصالات استیل دو مدل دارد که اتصالات جوشی استیل و اتصالات دنده‌ای استیل است بیشتر در صنایع گازی ،غذایی ، نفتی، بهداشتی و … وجود دارد اتصالات استیل را می‌توان به 2 روش تبدیل کرد 1) اتصالات درزدار 2) اتصالات مانیسمان ، اتصالات استیل در گرید و نوع و اندازه‌های متفاوتی وجود دارد. اتصالات استیل دنده‌ای – اتصالات استیل مانیسمان – اتصالات استیل درزدار – اتصالات استیل دنده‌ای – اتصالات استیل فشار قوی است. نحوه اتصال جوشی ان به شیوه‌ای است که هم از طریق دستی و هم از طریق دستگاهی صورت می‌گیرد که عملیات جوش آن همانند اتصال فلنج است که قطعه‌های استیل را به لوله‌ها متصل کرد و دستگاه جوش را بر اساس مونتاژ و دیافراگم تنظیم کرده و عملیات جوش کاری صورت می‌گیرد.

اتصالات استیل دنده‌ای
استیل دنده‌ای از نظر ظاهری یک قطعه استیل دو طرفه است و سر دو طرف آن حالت پیچ دارد که بعد از پیچ به پیچ شدن ان را جوش می‌دهند. این استیل که بیشترین درصد کربن در آن به‌کار رفته است و زد زنگ بوده و در برابر شرایط آب و هوایی بسیار مقاوم است که البته انعطاف پذیر هم می‌باشد. که می‌توان مزیت‌های از آن را نام برد.
این نوع اتصالات که مزیت بسیاری دارند و می‌توان از آن در موارد مختلفی چون اتصالات جوشی گازی در صنایع و معادن استفاده کرد از دیگر کاربردهای اتصالات استیل استفاده در صنعت هواپیمایی است که دلیل آن جنس لوله‌ها است که از آلیاژهای با کیفیت بوده و در شرایط مختلف آب و هوایی در سرما و گرما با محیط سازگار بوده است.

 

انواع مختلف اتصالات جوشی گازی
1) اتصالات زانویی جوشی 45 درجه
2) اتصالات زانویی جوشی 90 درجه
3) اتصالات سه راهی جوشی هم قطر و اندازه
4) اتصالات تبدیل جوشی
5) اتصالات فولادی جوشی
6) اتصالات استیل جوشی
7) اتصالات لب جوشی

که تمام این موارد برای اتصالات جوشی گازی کاربرد دارد ولی با توجه به نوع کاربرد و نحوه عملکرد از اتصالات باید توجه لازم را داشت.

 

قیمت اتصالات جوشی گازی
در صورتی که تمایل به سفارش انواع اتصالات گازی جوشی، اتصالات جوشی استیل ،اتصالات جوشی فولادی و انواع قطعات آهن‌آلات ،شیرفلکه ، لوله‌های مانیسمان لوله‌های گالوانیزه در ابعاد – قطر و حجم متفاوت را دارید. قیمت کلیه لوله‌ها در شهرهای مختلفی در داخل کشور تولید و توضیح می‌گردد. بهتر است قبل سفارش محصولات مد نظر خود، قیمت آنلاین سایر لوله‌ها را از تیم فروش آهن سنتر دریافت و بررسی کنید. مجموعه آهن سنتر از فروشندگان عمده آهن و ابزارآلات آهنی و انواع اتصالات آهنی و اتصالات فولادی و… است.
پیشنهاد می‌شود به‌منظور آگاهی و کسب اطلاعات بیشتر افراد متخصص در این راستا مشورت کنید تا بتوانید خریدتان را با کیفیت بالاتر و قیمت مناسب‌تری خریداری کنید و در نهایت رضایت را از خرید خود داشته باشید. راجع به قیمت شیرفلکه به سایت مجموعه آهن سنتر به سایت ما و یا با شماره تلفن 48417-021 تماس گرفته و با تیم فروش در این مجموعه مشورت نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *