اتصالات

اتصالات درزدار

اتصالات جوشی

اتصالات درزدار چیست؟

اتصالات جوشی یا اتصالات درزدار با استفاده از لوله‌ های بدون درز ساخته می‌شوند و با توجه به تغییر شکل و تبدیل به انواع اتصالات زانویی، کلاهکی و کروی (طی فرآیندهای مختلف)، استفاده از مواد اولیه باکیفیت برای تولید این محصولات از ضروریات به شمار می رود.

 برای ساخت اتصالات و تبدیل آن به انواع مختلف، ابتدا لوله یا شلنگی که ماده اولیه هستند به صورت طولی برش داده می‌شود. سپس به منظور ایجاد شکل زانویی و اتصال T شکل، طی فرایندهای متعددی در قالب مشخصی شکل و فرم می‌یابد. سپس در مرحله آخر، لوله برش خورده تحت عملیات حرارتی قرار گرفته و انسجام کامل یافته و شکل آن ثابت می شود.

اتصالات جوشی

اتصالات جوشی

جنس اتصالات درزدار

اتصالات درز دار به دو صورت فولادی و  استیل تولید و در صنایع آب و فاضلاب، گاز، بخار، هوا و صنایع مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرند. هر کدام از این اتصالات جوشی نیز به دو نوع درزدار و مانیسمان تقسیم‌شده که بر اساس فشار، کارکرد خطوط، نوع سیال و ضخامت لوله انتخاب می‌گردد.

حال اگر قصد خرید اتصالات جوشی دارید ، اتصالات جوشی استیل که استفاده از آن نیز بسیار رایج است  توصیه می شود. این اتصالات که از جنس استیل هستند نسبت به انواع دیگر قیمت ارزان تری دارند. اتصالات Sch 10 نیز در اتصالات جوشی استیل رایج هستند.

انواع اتصالات را نام ببرید.

  • اتصالات جوشی فولادی
  • اتصالات جوشی استیل
  • اتصالات  درزدار
  • اتصالات  مانیسمان
  • اتصالات  فشار قوی

قیمت اتصالات 

برای خرید این اتصالات و اطلاع از قیمت آن باید به موارد مختلفی توجه نمایید. قیمت این محصولات به عوامل مختلفی از جمله برند، کشور سازنده، کیفیت مواد اولیه، درصد خلوص فولاد و مقاومت مکانیکی اتصالات بستگی دارد.

اما در مجموع به این نکته نیز باید توجه داشت که در کنار عوامل یاد شده، نوسانات بازار ارز نیز بر قیمت این محصول اثرگذار می باشد. بنابراین با توجه به اینکه به دلیل نوسانات قیمت ارز، نمی توان رقم دقیقی ارائه داد به همین منظور برای دریافت به روز  این محصول، با همکاران ما در سایت آهن سنتر تماس بگیرید.

اگر قصد خرید یکی از انواع اتصالات را دارید حتما از مراکز معتبر استعلام قیمت اتصالات را بگیرید. در این زمینه می توانید از مشاوره رایگان کارشناسان آهن سنتر بهره مند شوید تا خریدی مطمئن و آسان از لحاظ قیمت و زمان مناسب تحویل را با ما تجربه کنید.

پیش از خرید و استعلام قیمت اتصالات و انواع پیشنهاد می کنیم ابتدا این مطلب آهن سنتر درباره اتصالات و انواع این محصول و همچنین عوامل موثر بر قیمت آن را مطالعه نمایید.

این اتصالات بخشی از سیستم لوله کشی صنعتی هستند که قابلیت جوش به انواع لوله‌ها را دارند و در انواع مختلفی مانند سه راهی جوشی،زانویی جوشی،سردنده جوشی،تبدیل جوشی وکپ جوشی در بازار موجود هستند.

این اتصالات در حقیقت نقش رابط بین دو لوله را بازی می کند و خاصیت مهم آن تغییر مسیر جریان سیال به شاخه‌های دیگر است. در واقع در هر نوع لوله کشی، به این رابطها برای هدایت لوله ها در جهت مختلف و همچنین ایجاد انشعاب در مسیر لوله، تقسیم لوله و تغییر قطر بر اساس نوع کاربرد نیاز است. از جمله کاربرد های دیگری که می توان از اتصالات در آن استفاده کرد هنگام تعمیرات و خرابی لوله هاست.

به این صورت که هنگام ایجاد هرگونه مشکل در لوله، به جای تعویض کل لوله و ملحقات آن کافی است که فقط همان قسمت آسیب دیده را با کمک یکی از اتصالات تعویض و تعمیر کنیم. این اتصالات از جنس فولاد است و هنگام استفاده از آن از عملیات جوشکاری برقی استفاده می شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *