اتصالات

اتصالات لوله آلومینیومی

اتصالات لوله آلومینیومی

اتصالات لوله آلومینیومی

آلومینیوم یک عنصر است که از ترکیب اتم و مواد شیمیایی AL ساخته شده است. لوله های آلومینیومی درای وزن سبک ،مقاوم هستند که در بیشتر مکانها مورد استفاده قرار میگیرد. بهتر است بدانید مقاومت و استقامت لوله ها با سایر لوله های فولادی و چدنی درمقابل خوردگی وساییدگی یکسان است. به همین دلیل بسیار حائز اهمیت است که در بین عموم مشتریان در هرعرصه شغلی مورد توجه قرار گرفته است. لوله های آلومینیومی که انواع متفاوتی در ابعاد، قطر، وزن وحجم آن دارد که باتوجه به نیاز مشتری و نوع کاربرد از لوله مورد استفاده قرار میگیرد که نوع و نحوه اتصالات لوله آلومینیومی(aluminium fittings) با یکدیگر متفاوت میباشد که ما در اینجا به مختصری از اتصالات لوله آلومینیومی و انواع آنها میپردازیم :

انواع اتصالات لوله آلومینیومی چگونه انجام میشود؟

با توجه به اینکه باید در نظر داشته باشیم که عملیات اتصالات بستگی به این دارد لوله قرار است در چه مکانی استفاده شود (انتقال سیالات ،آب اشامیدنی، انتقال مواد شیمیایی و…) که همگی این موارد به یکدیگر مربوط هستند که ما انواع مختلفی از اتصالاتی که مربوط به لوله ای آلومینیومی هستند را برای شما مختصری آماده کرده ایم : اتصالات زانویی لوله های آلومینیومی و اتصالات سه راهی و اتصالات از طریق مهره ای میباشد.

این نوع اتصالات که کاربرد بسیاری دارد و دارای چند مدل است از جمله : اتصالات زانویی 45 درجه، اتصالات زانویی 90 درجه، اتصالات زانویی شعاع بلند، اتصالات زانویی شعاع کوچک است که هر کدام این روش ها به طریقی انجام میشود که جهت لوله را به سمت زاویه مورد نظر میچرخانید به طور مثال: لوله را در زاویه 45 درجه می چرخانیم و در دو طرف شعاع ها که یکی بلند است و دیگری کوتا قرار میدهیم (شعاع بلند در جاهایی که افت فشار کم است استفاده میشود و شعاع کوتا در لوله های کاربرد دارد که افت فشار کمتری دارند) که از این چند روش ساده اتصالات زانویی میتوان اتصالات لوله های آلومینیومی را انجام داد.

 

انواع اتصالات

اتصالات مهره ای لوله های آلومینیومی

اتصالات از طریق مهره به صورتی انجام میشود که دو سرانتهای لوله توسط یک قطعه مهره که داخل آن از شیارهایی تشکیل شده است که دو قطعه لوله را به یکدیگر متصل میکند که از طریق پیچاندن لوله ها با مهره این اتصال انجام میگیرد و نوعی از اتصالات لوله آلومینیومی به حساب میآید.

اتصالات سه راهی لوله های آلومینیومی

در این نوع اتصالات که لوله ها توسط یه قطعه فلزی که سه راهی نام دارد( سه راهی قطعه ای است که از طریق آن از هر طرف به یک لوله به هم متصل میشوند) لوله ها را به یکدیگر از طریق جوشکاری پیوند میزند. که سه راهی خودش دو یا سه مدل دارد به سه راهی مساوی و سه راهی نامساوی تقسیم میشود. در صورتی که لوله با قطعه سه راهی یک سایز نباشد و همخوانی نداشته باشد میتوان سایز سه راهی را تغییر داد و کوچک و بزرگ شود و به راحتی عملیات اتصالات لوله آلومینیومی انجام گیرد.

انواع لوله آلومینیومی
لوله آلومینیوم به قطر 16 میلیمتری
لوله آلومینیوم به قطر 20 میلیمتری
لوله آلومینیوم به قطر 25 میلیمتری
لوله آلومینیوم به قطر 22 میلیمتری
لوله آلومینیوم به قطر 40 میلیمتری
لوله آلومینیوم به قطر 35 میلیمتری
لوله آلومینیوم به قطر 28 میلیمتری
لوله آلومینیوم به قطر 45 میلیمتری
لوله آلومینیوم به قطر 60 میلیمتری

 

قیمت اتصالات آلومینیوم

مزایای استفاده از لوله آلومینیومی

1) در لوله های آلومینیومی به هیچ عنوان نشتی مشاهده نمیشود.
2) لوله ها در برابر هرگونه واکنش یا تغییر آب و هوایی (سرد و گرم ) بودن هوا سازگار میباشد و تغییراتی در خود نشان نمی دهند.
3) از دیگر مزیت لوله های آلومینیومی میتوان به زد زنگ زدگی آن اشاره کرد.
4) لوله ها دارای ظاهری جذاب هستند و همینطور وزن کمتری نسبت به سایر لوله ها دارند.

 

کاربرد لوله آلومینیوم در صنعت

لوله آلومینیوم در بیشتر صنایع کاربرد دارند که مورد استفاده در فضای بیرونی و داخلی ساختمان است و در منازل که در آشپزخانه ها ممکن است مشاهده شود همینطور در مراکز پزشکی که از این لوله برای تخت های تاشو و صندلی های متحرک پزشکی استفاده میشود و همینطور در داروخانه ها میتوانید به عصا، ویلچرها، واکر و… دقت کنید که ساختار پایه و اساس آنها از لوله آلومینیوم است .از کاربرد های دیگر استفاده از لوله های آلومینیومی میتوان گفت که در صنعت هواپیما سازی، خودرو سازی و در سیستم های تهویه کاربرد دارد. از این لوله ها برای انتقال سیالات با حرارت بالا نیز کاربرد دارد که این امر باعث شده که در موتورخانه ها و سایر پالایشگاه ها که مورد استفاده قرار گیرد که البته در وسایل نقیه اتوبوسها و در صنعت ساخت و ساز (تجاری – مسکونی) و… به وضوح مشاهده میشود.

 

قیمت اتصالات لوله آلومینیومی

بهتر است قبل سفارش محصولات مد نظر خود، قیمت آنلاین سایر لوله‌ها را از تیم فروش شرکت‌های اتصالات لوله آلومینیومی دریافت و بررسی کنید که مجموعه آهن سنتر یکی از فروشندگان عمده آهن و ابزارآلات آهنی و انواع اتصالات آهنی و قیمت جوشکاری لوله مانیسمان و… است. همچنین این مجموعه درزمینهٔ تولید لوله انواع اتصالات‌ و فروش انواع لوله‌ها، تجهیزات آهن‌آلات ، شیرآلات و … فعالیت دارد و محصولات درخواستی مشتریان خود را با بالاترین کیفیت و بهترین قیمت در زمان مناسب فراهم می‌نماید. پیشنهاد می‌شود به‌ منظور آگاهی و کسب اطلاعات در مورد نحوه خرید و اطلاع از قیمت‌های اتصالات لوله آلومینیومی و یا مشاهده درزمینهٔ فروش آهن‌آلات و انواع لوله‌های صنعتی محصولات به سایت مجموعه آهن سنتر به سایت ما و یا با شماره تلفن 48417-021 تماس گرفته و با تیم فروش در این مجموعه مشورت نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *