اتصالات

اتصالات لوله فلزی

اتصالات لوله فلزی

 

اتصالات لوله فلزی به چه طریقی انجام میشود؟

اتصالات انواع متفاوتی دارد که بنا بر انتخاب نوع لوله فلزی و کاربرد لوله میتوان نوع اتصالات را انتخاب کرد که بدون استفاده از اتصالات لوله فلزی کلا اتصالات به شیر آلات و سایر لوله ها امکان پذیر نمیباشد. لوله فلزی به علت مقاومت و استقاومت بالایشان بیشتر در پالایشگاه ها و کارخانه جات بزرگ مورد استفاده قرار میگیرد. که انواع لوله های فلزی از قبیل آهنی، چدنی و فولادی هستند که هر کدام دارای اتصالاتی مشابه هم هستند. ما در اینجا به اتصالات لوله فلزی اشاره ای داریم:

لوله های آهنی:
لوله های آهنی معمولا قطر ظاهری آن بزرگتر از قطر داخلی و از قطر خارجی هم میتوان گفت کوچکتر است. که معمولا به دو رنگ تولید میشود روشن و تیره که نحوه تولید لوله آهنی روشن به این طریق است که بعد از مرحله نورد سرد رنگ سفید را به ترکیبات لوله اضافه کرده و به مواد مذاب فرو میبرند.برای اطلاعات بیشتر نحوه اتصالات آهنی کلیک کنید.
لوله های چدنی:
این لوله‌ها که از جنس چدن هستند و انواع و مقدار آلیاژ مصرفی آن با توجه به طول و ضخامت لوله متفاوت است و هزینه آن نسبت به لوله‌های آهنی مناسب‌تر است و نصب و راه‌اندازی آن بسیار کمتر است .

 

انواع اتصالات لوله فلزی کدامند؟

از انواع اتصالات لوله فلزی می‌توان موارد چون: اتصالات بدون درز، اتصالات درزدار، اتصالات با فشارقوی، اتصالات گالوانیزه، اتصالات فولادی و اتصالات مسی چدنی را نام برد .یکی از ویژگی‌های استفاده از لوله‌های فلزی استقامت و کارایی بالای آن است که ضریب منبسط شدن آن بسیار پایین است و وزن لوله‌ها نسبتاً سنگین بوده و برای جابه‌جایی وقت بیشتری لازم است که از لوله‌های فلزی می‌توان لوله‌ای مانیسمان و لوله سیاه درزدار و گالوانیزه را نام برد که با مختصری توضیح به نحوه عملکرد آن می‌پردازیم.

اتصالات بدون درز (مانیسمان) :
در این مدل از اتصالات که جوشکاری در آن انجام نمی‌شود برای لوله‌هایی کاربرد دارد که سروکارشان با دمای بالا و فشار زیاد است که از مزیت‌های استفاده از مانیسمان است .لوله مانیسمان که از طریق اتصالات فلزی انجام می‌شود . اتصالات مانیسمان که دارای استانداردهای مخصوص به صنف آهن‌آلات کشوری را می‌باشد.

اتصالات با فشارقوی :
این اتصالات که در کل دو نوع اتصالات فلزی دارد یکی دنده‌ای و دیگری ساکت است که هر کدام دارای استانداردهای به خصوصی می‌باشند. اتصالات دنده‌ای که به علت ضخامت بالا و تحمل بالای آن در برابر فشار بالا استقامت بالاتری دارد و برای لوله‌هایی که با فشار زیاد سیالات کار می‌کنند استفاده می‌شود. اتصالات فشارقوی دنده‌ای برای لوله‌هایی با قطر کوچک و غیر حساس و همین‌طور برای اتصالات لوله فلزی کاربردی است و تفاوت بارز آن‌ها در وزن ضخامت و فشار تحملی این اتصالات نمی‌باشد.

اتصالات درزدار(سیاه) :
از لوله‌های درزدار برای انتقال خطوط گازی و آب‌رسانی بیشتر استفاده می‌شود که لازم به ذکر است که از آن در آتش‌نشانی و فاضلاب‌ها استفاده می‌شود و هزینه کمتری برای تولید لوله سیاه مصرف می‌شود و از نظر دمای لوله و سازگاری با محیط می‌توان گفت عملکرد پایین‌تری دارد که یکی از روش‌های اتصالات آن اتصالات لوله فلزی می‌باشد که از انواع اتصالات در آن می‌توان استفاده کرد. در ضمن اتصالات لوله سیاه بر اساس فشار ، جنس و نوع لوله و دمای لوله انتخاب می‌شود و از 2/1 تا 17 اینچ ساخته می‌شود.

اتصالات گالوانیزه:
در اتصالات گالوانیزه بهتر است بدانید که از روش جوشی می‌توان استفاده کرد که یکی از مرغوب‌ترین اتصالات در این زمینه می‌باشد که یکی از انواع اتصالات گالوانیزه اتصالات لوله فلزی می‌باشد. که در صنایع مختلفی می‌توان از آن استفاده کرد: صنایع شیمیایی، صنایع نفتی ، سیستم‌های آب‌رسانی، سازه‌های فلزی، کشاورزی ،دکل‌های مخابراتی و … می‌باشد. مغزی گالوانیزه به صورت دنده‌ای عمل می‌کند و در صنایع گاز کاربرد دارد.

 

اتصالات فلزی

 

اتصالات فولادی:
لوله فولادی که ساخته شده از روکش فولادی و زد زنگ می‌باشد و در بیشتر صنایع استفاده می‌شود و در لوله‌کشی‌های ساختمانی، کشاورزی و فاضلاب‌ها کاربردی است.

اتصالات مسی و چدنی:
اتصالات مسی و اتصالات چدن اغلب در بیمارستان‌ها، آمایشگاها، لوله‌کشی‌های محلی، یخچال‌ها و … استفاده می‌شود . اتصالات مسی را می‌توان به ابعاد مختلفی تبدیل کرد چون از سایزهای کوچک به بزرگ و…تبدیل می‌شود.
اتصالات چدنی که معمولاً برای آب‌رسانی از آن‌ها استفاده می‌شود و بصورت فلنجی است که در سیستم‌های ـآب‌رسانی و فاضلاب‌ها می‌توان از آن استفاده کرد از انواع اتصالات چدنی : 1)فلنج ساده 2) لوله دوسر فلنج 3) اسپیکات 4) دریچه چدنی 5) سه‌راه فلنچدار چدنی 6) چهارراه فلنچدار چدنی را نام برد.که از این چند روش می‌توان اتصالات مسی و چدنی را استفاده کرد.

قیمت اتصالات لوله فلزی

بهتر است قبل سفارش محصولات مد نظر خود، قیمت آنلاین سایر لوله‌ها را از تیم فروش آهن سنتر دریافت و بررسی کنید. مجموعه آهن سنتر از فروشندگان عمده آهن و ابزارآلات آهنی و انواع اتصالات آهنی و قیمت لوله مانیسمان و… است. همچنین این مجموعه درزمینهٔ اتصالات لوله فلزی و فروش انواع لوله‌ها، تجهیزات آهن‌آلات ، شیرآلات و … فعالیت دارد و محصولات درخواستی مشتریان خود را با بالاترین کیفیت و بهترین قیمت در زمان مناسب فراهم می‌نماید. پیشنهاد می‌شود به‌ منظور آگاهی و کسب اطلاعات درر مورد نحوه خرید و اطلاع از قیمت‌های محصولات به سایت مجموعه آهن سنتر به سایت ما و یا با شماره تلفن 48417-021 تماس گرفته و با تیم فروش در این مجموعه مشورت نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *