اتصالات

اتصالات لوله مسی

اتصالات مسی

اتصالات لوله مسی

لوله مسی به دلیل محبوبیتی که در شکل ظاهریشان دارند و کاربردهای بسیار آنها در صنعت :جوشکاری ، انتقال برق، گاز، آبرسانی و … مشتریان بسیاری دارند که اتصالات لوله مسی هم به طرز چشمگیری از اهمیت ویژه ای برخوردار است. لوله های مسی(copper pipe) به دو روش تولید میشود: 1) لوله های مسی نرم 2) لوله ها ی مسی سخت هستند. لوله ای مسی به دو روش تولید میشود که با آلیاژهای و با ابعاد متفاوت تولید شده و قابل ذکر است بدانید لوله های مسی هدایت الکتریکی و هدایت حرارتی بالایی دارد.
لوله‌های مسی نرم:
لوله‌های هستند که انعطاف پذیری دارند و به راحتی می‌توان لوله را خم کرد.
لوله‌های مسی سخت:
ارز این روش مدل بیشتر برای انتقال خطوط آب‌رسانی استفاده می‌شود و غیر قابل انعطاف است که برای سرد کردن آن‌ها نیاز به محیطی خنک است.و بدون ترک خوردگی و شکستگی قادر به خم شدن هستند.

همان‌طور که در مبحث بالا صحبت کردیم اتصالات لوله مسی مختلفی دارد که می‌توان از: اتصالات فشرده لوله مسی 2) اتصالات تخت فشار لوله‌های مسی 3) جوشکاری لوله‌های مسی 4) لحیم‌کاری را نام برد.

انواع اتصالات لوله‌های مسی
اتصالات فشرده لوله مسی:
اتصالات فشرده سازی به این صورت انجام می‌شود که یک حلقه فلز با یک ماده (که می‌توان آن‌ها با فلز ترکیب کرد ) ترکیب می‌شود که به سر لوله‌های که قرار است اتصال روی آن انجام شود متصل می‌شود از طریقه یک مهره فشرده مخصوص اتصالات (که توجه داشته باشید از هر مهره‌ای برای اتصال نمی‌توان استفاده کرد و حتماً باید لوله با مهره قابل اتصال از نظر اندازه، ابعاد و قطر لوله‌های مسی سازگاری داشته باشد ) اتصالات لوله مسی انجام می‌گیرد.از معایب این نوع اتصال عمری طولانی آن در برابر اتصالات دیگر از جمله لحیم کاری ندارد.از معایب دیگر اتصالات فشرده می‌توان گفت گاهی ممکن است لوله مسی نشتی داشته باشد و لازمه رسیدگی به آن این است کهگاهی لازم است لوله‌ها را سفت کنید تا از صحت سلامتی لوله‌ها باخبر شوید.

اتصالات تخت فشار لوله‌های مسی:
در اتصالات جوشی لوله مسی در نظر داشته باشید که قسمت‌های انتهایی لوله ( همان قسمتی که قرار است اتصالات روی آن انجام شود) به‌طور حتم باید پهن‌تر از قسمت‌های دیگر لوله باشد.به این صورت است که لوله مقابل را که هدف اتصال است را به داخل لوله‌ای که انتهای آن پهن‌تر است قرار دهید تا لوله اولی بر لوله دومی قالب شود و عملیات اتصالات لوله مسی را از طریق مهره انجام دهید. از مزیت‌های این روش می‌توان گفت که لوله‌ها را در زمان کمی می‌توان مهره‌های را به هم متصل کرد و این عملیات جوش باعث طولانی شدن طول عمر لوله‌های مسی می‌شود.اما هزینه آن مقداری بالاتر از روش‌های دیگر است. این روش بسیار تمیزتر کار می‌شود.

 

اتصالات جوشکاری لوله مسی

جوشکاری اتصالات لوله مسی:
این روش جوشکاری هم همانند روش قبل است با این تفاوت که به جای استفاده از مهره از دستگاه جوش استفاده می‌شود.همان‌طور که در بالا به آن اشاره کردیم انتهای لوله اول را پهن تراز لوله دیگر قرار می‌دهیم و لوله مورد اتصال را به داخل پهنا فشار دهید تا جایی که جایگاه لوله ثابت شود و بعد از آن بروی لوله‌ها عملیات جوشکاری انجام می‌شود.

لحیم کاری در اتصالات لوله مسی :
این روش که به صورتی است که لوله‌ها به صورت کاملاً مستقیم قرار می‌گیرد.عملیات اتصال از طریق اشعه انجام می‌گیرد به این صورت که بعد از کنار هم قرار گرفتن دو لوله با هم حرارت اشعه به صورت مستقیم به روی آن‌ها قرار می‌گیرد و لوله‌ها به صورت کامل به یکدیگر متصل می‌شوند. و طول عمرشان طولانی است. که این روش از اتصالات لول مسی هزینه کمتر و سرعت انجام کار بالاتری نسبت به سایر روش‌ها دارد.

 

مزیت اتصالات جوشی

مزیت استفاده از لوله‌های مسی

1) کاربرد لوله‌ها در سیستم‌های تهویه و آبگرمکن ها ، و کاربرد آن در فشارهای الکتریکی بسیار بالا است.
2) در برابر فشار بالای آب و گازها بسیار استقامت دارد.
3) لوله‌ای مسی ضدزنگ بوده و به هیچ عنوان خراشیده نمی‌شود
4) در برابر دمای محیط سازگار است .
5) ظاهر آن زیبا و تمیز است.
6) در مقابل مواد شیمیایی مقاومت بالا دارد و تا حد بالایی می‌توان در این زمینه از آن استفاده کرد.
7) در برابر فشار و ضربات مقاوم است.
8) طول عمر لوله‌ای مسی بالا است.

قیمت اتصالات لوله مسی
همان‌طور که باید بدانیم قیمت لوله‌های مسی ،به نوع اندازه و برنده شرکت سازنده ،کیفیت کار ،نوع متریال مصرفی در ساخت لوله ،ضخامت و قطر لوله، نحوه مصرف در صنعت، مقاومت در ساخت لوله با توجه به شرایط محیطی که به سفارش مشتری انجام می‌شود بستگی دارد. یکی از مزیت‌های خرید از لوله‌های صنعتی تهران برای متقاضیان تهرانی این است که می‌توان به راحت و با زمان کمتر سفارش خود را در مکان مربوطه دریافت کنند که البته لوله‌های صنعتی که در تهران تولید می‌شود از خیلی سال پیش تا به امروز در میان مشتریان شهرستانی به علت تجربه و سابقه تولید با کیفیت بالا بسیار پرطرفدار بوده و مشتریان ثابت خودش را دارد
بهتر است قبل سفارش محصولات مدنظر خود، قیمت آنلاین سایر لوله‌ها را از تیم فروش شرکت‌های تولید لوله‌های مسی دریافت و بررسی کنید. مجموعه آهن سنتر یکی از فروشندگان عمده آهن و ابزارآلات آهنی و انواع اتصالات آهنی و قیمت اتصالات لوله مسی و… است. همچنین این مجموعه درزمینهٔ تولید لوله‌های صنعتی و فروش انواع لوله‌ها، تجهیزات آهن‌آلات ، شیرآلات و … فعالیت دارد و محصولات درخواستی مشتریان خود را با بالاترین کیفیت و بهترین قیمت در زمان مناسب فراهم می‌نماید. پیشنهاد می‌شود به‌ منظور آگاهی و کسب اطلاعات در مورد نحوه خرید و اطلاع از قیمت‌های لوله صنعتی تهران و یا مشاهده درزمینهٔ فروش آهن‌آلات و انواع لوله‌های صنعتی محصولات به سایت مجموعه آهن سنتر به سایت ما و یا با شماره تلفن 48417-021 تماس گرفته و با تیم فروش در این مجموعه مشورت نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *