اتصالات

اتصالات مانیسمان رده 40

اتصالات-مانیسمان-رده-40

اتصالات مانیسمان رده 40

اتصالات لوله از اجزای اصلی سیستم های لوله کشی آبرسانی محسوب می شوند که برای اتصال چند لوله به کار می روند. اتصالات لوله دارای انواع مختلفی می باشند و انتخاب آنها به نوع لوله، اندازه لوله، مواد و فشار جریان و غیره بستگی دارد. اتصالات لوله بایستی در برابر فشار مقاومت کنند.

ار انواع اتصالات می توان به اتصالات مانیسمان رده 40 نام برد که کاربرد بسیاری در صنایع مختلف دارند. اتصالات مانیسمان رده 40 در انواع گوناگونی از جمله سه راهی، تبدیل، زانویی و کپ و … در قطرها و کاربرد های متعددی در داخل و خارج کشور تولید می شوند و به بازار عرضه می گردند.

لوله و اتصالات مانیسمان رده ۴۰ با قطر و کاربرد های مختلف بوده و توسط کارخانه های داخلی و خارجی تولید و در بازار، عرضه می شود. جنس این نوع اتصالات، از فولاد بوده و به روش مانیسمان می باشد.

 

 

دسته های مختلف اتصالات

اتصالات لوله کشی دارای دسته های مختلفی هستند. از جمله می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 

  • لوله ها با کمک پیچ ها که برای هر یک از لوله ها تهیه شده اند، پیچ می شوند. لوله های چدنی، لوله های مسی، لوله های pvc و.. از جمله جنس های لوله این دسته از انواع اتصالات هستند. قطر لوله ها در این دسته از 6 میلی متر تا 300 میلی متر در دسترس هستند. برای مناطق کم دما و جریان کم فشار ترجیح داده می شوند. در مناطقی با درجه حرارت بالا، به دلیل انسباط حرارتی، اتصالات ممکن است منبسط شده و نشست یابد. نصب این دسته از اتصالات راحت بوده اما نگهداری مناسبی مورد نیاز دارند.

 

  • در این دسته از اتصالات لوله با استفاده از مواد پرکننده مذاب در بالاتر از 840 درجه سانتیگراد انجام می شود. معمولا این دسته برای لوله های مس یا لوله های آلیاژ مس مورد استفاده قرار می گیرند. مواد پرکننده اکثرا از قلع تشکیل شده است که میل بسیاری به مس دارد. اما به دلیل خاصیت ضعیف قلع، آن به مواد دیگری مانند نیکل، بیسموت، نقره و مس اضافه می شود. نقطه ذوب فلزوالد باید از فلز پرکننده بالاتر باشد. اتصالات مکانیکی این دسته از اتصالات نسبت به سایر اتصالات کم است. این نوع اتصالات در مناطق معتدل مناسب می باشد.

 

  • این دسته از اتصالات لوله با استفاده از مواد پرکننده در زیر 840 درجه سانتیگراد است که برای اتصال لوله های مس و آلیاژ مس استفاده می شود. نصب این دسته از اتصالات نیاز به کارگران ماهری می باشد. این دسته از اتصالات برای مناطق کم دما مناسب است.

 

  • هنگامی که لوله ها با قطر یکسان هستند، جوشکاری لب به لب برای اتصال لوله ها انجام می گردد. این دسته از اتصالات رایج ترین نوع جوشکاریاست. این اتصالات معمولا برای تبلیغات بزرگ و سیستم های لوله کشی صنعتی مورد استفاده قرار می گیرند. جوش در این دسته از اتصالات دارای مقاومت بالایی هستند و به دلیل داشتن سطح صاف و پیوسته در داخل مفصل می تواند در برار فشار زیاد مقاومت کند اما تحت فشار شدید امکان دارد شکست بخورد و ترک هایی در آن ایجاد شوند. این دسته از اتصالات گران قیمت هستند.

 

  • این دسته از اتصالات هر جا که احتمال نشست در اتصالات زیاد باشد، مورد استفاده قرار می گیرند. لوله ها بر روی یکدیگر قرار داده می شوند و در اطراف مفصل جوش داده می شوند. لوله هایی با قطرهای مختلف برای این اتصالات مناسب هستند. هزینه جوش معمولا پایین تر از جوشکاری لب به لب است.

 

  • این دسته از اتصالات برای جریان های فشار بالا و برای لوله های با قطر بزرگ استفاده می شود. برای جلوگیری از نشست از پیچ و مهره ها در اتصال لوله استفاده می شوند. عموما این ها از چدن و فولاد ساخته شده اند. اینها از مقاومت خوبی برخوردار هستند و در برابر فشار زیاد از بین نمی روند. هنگام نصب پیچ و مهره ها در این دسته از اتصالات بایستی به درستی انجام گردد.

 

 

 

انواع اتصالات

اتصالات با توجه به لوله های مورد استفاده در آنها به دو دسته کلی اتصالات مانیسمان و اتصالات درزدار تقسیم بندی می شوند و هر کدام از این دسته ها در زمینه های مختلفی مورد استفاده قرار می گیرند.

اتصالات مانیسمان در رده ها مختلفی 10 الی xxs متفاوت هستند. اتصالات مانیسمان رده 40 از جمله رده های اتصالات محسوب می شوند که کاربرد های بسیاری در سیستم های لوله کشی ساختمانی، موتورخانه ها،  تاسیسات نفت و گاز و نیروگاه ها دارند.

اگر تصمیم به خرید و سفارش اتصالات مانیسمان رده 40 را دارید، بایستی قبل از خرید با متخصصین لوله و اتصالات  مشورت نموده و تمامی سوالات خود را در زمینه بپرسید و سپس با داشتن اطلاعات کافی در این زمینه اقدام به خرید نمایید تا بهترین انتخاب با بالاترین کیفیت و مناسب ترین قیمت را در خرید خود داشته باشید.

 

پیشنهاد: برای مشاهده بهترین قیمت هاش در بازار کلیک نمایید.

 

آهن سنتر فروشنده عمده آهن و ابزار آلات آهنی و انواع لوله و اتصالات می باشد و محصول مورد نظر شما را با بهترین کیفیت و مناسب ترین قیمت در بازار فراهم می نماید. به منظور آگاهی از اتصالات مانیسمان رده 40 و کسب اطلاعات در این زمینه می توانید به یکی از بهترین سایت های فروش و اطلاع رسانی در خصوص اتصالات مانیسمان رده 40 به نشانی https://www.ahancenter.com مراجعه نمایید و همچنین برای خرید و گرفتن مشاوره رایگان در مورد اتصالات مانیسمان رده 40 با متخصصین این حوزه در بخش فروش شرکت آهن سنتر با شماره تلفن 48417-021 تماس حاصل نمایید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *