اتصالات

اتصالات مسی و استیل

اتصالات مسی و استیل

اتصالات مسی و استیل

 

لوله مسی چیست و چه کاربردی دارد؟

لوله‌های مسی که با آلیاژها و ابعاد مختلفی ساخته می‌شود و انواع لوله‌های مسی( COPPER PIPE FITTINGS): لوله مسی کلاف دار( این نوع لوله‌های مسی که در اتصالات از آن استفاده بهینه می‌شود خاصیت انعطاف پذیری دارد که در سیستم‌های لوله‌کشی ، خطوط گازرسانی و همین‌طور دستگاهای تهویه استفاده کرد.) . لوله مسی شاخه‌ای (این لوله‌ها بیشتر در صنایع الکتریکی و بهداشتی استفاده می‌شود که شکل ظاهری آن بیشتر به صورت شاخه شاخه هستند) . لوله مسی کویل ( بیشتر در مکان‌هایی استفاده می‌شود که بخواهد انتقال سیالات حرارتی را انجام دهد ). لوله مسی مویی ( قطر و طول آن‌ها کوتاه است و تحمل فشار بالای گاز و سرما را دارد که باعث شده از این مدل لوله‌ها بیشتر در کولرهای گازی استفاده می‌شود) هستند که روش اتصالات آن‌ها هرکدام شیوه‌هایی دارد که ما در اینجا به برخی از آن‌ها و نحوه اتصالات مسی و استیل اشاره خواهیم کرد.

لوله استیل:

لوله‌های استیل از عایق‌بندی بالایی دارد که از مزیت‌های آن می‌توان به ضدزنگ بودن لوله و ضد خوردگی بودن آن اشاره کرد که از جنس استیل ساخته شده که برای تولید لوله استیل از کربن استفاده می‌شود که باعث محکمی و استقامت لوله می‌شود البته تا جایی کربن در ساخت لوله استیل کاربردی است که خاصیت انعطاف پذیری‌اش را از دست ندهد. از لوله‌ها استیل در بیشتر مکان‌ها استفاده می‌شود از جمله داخل و بیرون ساختمان‌ها و لازم به ذکر است که نحوه اتصالات مسی و استیل همانند هم است با یکسری تفاوت‌های جزئی و تفاوت بین لوله‌های مسی و استیل که صحبت خواهیم کرد.

 

اتصالات مسی

اتصالات لوله مسی و استیل انواع مختلفی دارد و بنا به کاربرد و درخواست مشتری نوع اتصالات پیشنهاد می‌شود .که در اینجا توضیح خواهیم داد: اتصالات زانویی 45 درجه، اتصالات زانویی 90 درجه ،اتصالات توسط بوشن ها، اتصالات تبدیل تغییر سایز مسی و… می‌باشد.که این اتصالات کلی بوده و برای انواع لوله‌ها کاربرد دارد که لوله استیل هم یکی از آن‌ها می‌باشد.

اتصالات زانویی 45 درجه :

اتصالات زانویی 45 درجه که قبلاً هم به آن‌ها در مطالب قبل اشاره کرده بودیم به این صورت انجام می‌پذیرد که لوله را به زاویه 45 درجه شکل می‌دهند تا در موارد چون برج‌ها، منازل مسکونی، تأسیسات آب‌رسانی و صنعت ساختمان‌سازی و همین‌طور در چیلر و کولرهای بزرگ استفاده می‌شود که ضخامت اتصالات زانویی از 4/1 تا 8/5 می‌باشد.

اتصالات زانویی 90 درجه :

اتصالات زانویی 90 درجه هم به ترتیب همان 45 درجه انجام می‌گیرد فقط با این تفاوت که لوله مسی با زاویه 90 درجه شکل می‌گیرند.

 

اتصالات بوشن ها:

بوشن ها که در ابعاد مختلف وجود دارند و برای اتصال دو لوله مسی به یکدیگر استفاده می‌شود که باید دقت داشت پوشن‌ها را انتخاب کنید که در هنگام اتصال دوسر انتهای لوله‌های در حال اتصال با بزرگی یا کوچکی لوله‌ها تداخل ایجاد نکند و سایزشان با یکدیگر همخوانی داشته باشد. این نوع اتصالات توسط پوشن‌ها بیشتر در تأسیسات و کولرسازی‌ها استفاده می‌شود.

برای اطلاع از نحوه خرید بوشن با ما همرا باشید.

 

اتصالات لوله ها

 

اتصالات استیل

اتصالات استیل در رده‌های :اتصالات جوشی را می‌توان به اتصالات استیل جوشی رده 10 – 40 – 80- 20 و غیره وجود دارد که و اتصالات دیگری چون اتصالات زانویی 90درجه، اتصالات زانویی 45 درجه، سه‌راهی استیل، اتصالات استیل بوشن هستند که البته اتصالات زانویی هم همانند اتصالات زانویی مسی 45 و 90 درجه انجام می‌شود.اتصالات سه‌راهی که توسط یک قطعه که 3 قسمت ورودی دارد و باعث می‌شود انتهای لوله‌های استیل به ورودی سه‌راهی از طریق جوش متصل شوند که این روش اتصالات مسی و استیل در صنعت بسیار پر کاربرد است.

 

اتصالات استیل لوله

 

اتصالات لب‌جوش

از دیگر اتصالات می‌توان اتصالات لب‌جوش را نام برد که به طریقی انجام می‌شود هنگامی که اتصالات انجام می‌شود باعث می‌شود لوله‌ها نشتی نداشته و از سیستم مقاومتی لوله را چند برابر می‌کند که برای انجام این نوع اتصالات به نوعی است که انتهای دو لوله را از طریق دستگاه جوش لب‌جوشی کرده و به یکدیگر نزدیک کرده و اتصالات جوشی را انجام می‌دهیم که موارد مهمی قبل از انجام اتصالات است که باید به آن‌ها توجه کرد و نیازی به فضای کافی برای انجام اتصالات جوشی یکی از موارد آن است.

 

 

مزیت اتصالات مسی و استیل

برای مشاهده انواع اتصالات کلیک کنید.

 

مزیت استفاده از اتصالات مسی و استیل

کاربرد و مزیت استفاده اتصالات مسی و استیل این است که می‌توان از آن‌ها:
1) در اتصالات خطوط گازی ،سیستم‌های آبگرمکن و.. می‌شود.
2) لوله‌های مسی ضدزنگ بوده و معمولاً مقاومت بالایی در برابر سیالات پر حجم در خطوط لوله‌کشی مایع، جامد و گاز است.
3) خراشید و پوسیدگی در لوله‌های مسی مشاهده نمی‌شود.
4) در مقابل سرما و گرما مقاومت بالایی دارد که سازگاری بالایی با شرایط محیطی دارد.

قیمت عمده در بازار اتصالات مسی و استیل

بهتر است قبل سفارش محصولات (لوله‌های استیل و مسی) مدنظر خود، قیمت آنلاین سایر لوله‌ها را از تیم فروش شرکت‌های تولید لوله‌های مسی دریافت و بررسی کنید. مجموعه آهن سنتر یکی از فروشندگان عمده آهن و ابزارآلات آهنی و انواع اتصالات مسی و استیل و قیمت اتصالات لوله مسی و… است. همچنین این مجموعه درزمینهٔ تولید لوله‌های صنعتی و فروش انواع لوله‌ها، تجهیزات آهن‌آلات ، شیرآلات و … فعالیت دارد و محصولات درخواستی مشتریان خود را با بالاترین کیفیت و بهترین قیمت در زمان مناسب فراهم می‌نماید. پیشنهاد می‌شود به‌ منظور آگاهی و کسب اطلاعات در مورد نحوه خرید و اطلاع از قیمت‌های اتصالات مسی و استیل و یا مشاهده درزمینهٔ فروش آهن‌آلات و انواع لوله‌های صنعتی محصولات به سایت مجموعه آهن سنتر به سایت ما و یا با شماره تلفن 48417-021 تماس گرفته و با تیم فروش در این مجموعه مشورت نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *