اتصالات

اتصالات

اتصالات

اتصالات چیست و انواع آن کدام است؟

در مورد اتصالات میتوان گفت رابط بین لوله یا به منظور ایجاد انشعاب در خط جریان استفاده میشود و بعضی اوقات به تقسیم بندی و تغییر دهندگی مسیر جریان و کاهش ابعاد لوله ها کمک میکند.همانطور که میدانید یکی از مهمترین کاربردهای اتصالات در این مباحث، متصل کردن لوله ها به هم و هدایت کردن مسیر جریان است که در آن آب، گاز و …به مسیر مورد نظر جریان دارد.راهای مختلفی در اتصالات وجود دارد که میتوان به آنها در این مقاله اشاره کرد:
اتصالات مغزی: یک قطعه فلز است که دو سر آن حالت پیچ دارد و جهت اتصال میباشد. یکی دیگر از انواع مغزی ها لوله مغزی میباشد که تقریبا طولی به اندازه 30 سانتی متر دارد و جهت تعویض آسان تر این مدل مغزی از قبل روی آنها عملیات رزوه را انجام میدهند.از لوله مغزی برای در مسیر قرارا دادن لوله کشی که قصد تغییر قطر لوله را داریم استفاده میکنیم.مغزی فلزی که از 2 طرف ساخته شده است ااز یک طرف نر و از یک طرف ماده است. اتصالات مغزی از 2 مدل ساخته شده است یکی روپیچ توپیچ و دیگری رو پیچ ساده میباشد.

اتصالات بوشن: در این اتصالات لوله ها از طریق جوشکاری بهم وصل میشوند. در نگاه اول به ظاهر اتصالات ساده است و بسیار کاربردی است و قابل اطمینان است.بوشن از لو له های بدون درز و در دو جنس فلزی (برنجی و گالوانیزه) و پلاستیکی(پی.وی.سی) تولید میشود. بوشن هم همانند اتصالات مغزی دارای انواع متفاوتی است از جمله ساده، روپیچ توپیچ، یکسر فلزی، پرسی و بوشن میباشد.

اتصالات سردنده: این مدل اتصالات در مواردی چون سیستم گاز رسانی کاربرد دارد.شکل ظاهر به این گونه اسنت که یک سر آن دنده رزوه و سر دیگر آن بدون دنده است و از طریق جوش بهم متصل میشود. محبوبترین مدل آن NPT میباشد که در بین عموم بسیار رایج است.هر کدام از این مدل ها دارای استاندارد خاصی میباشد و این محصول سر دنده در اتصالات خود دارای انواع متفاوتی میباشد.

اتصالات سه راهی اتصال: اتصالات سه راهی یکی از پر مصرفترین اتصالات در صنعت آهن میباشد و کاربردی ترین قسمت اتصالات میباشد که در انواع مختلفی میبباشد.برای سفارش این محصول بنا به درخواست باید به اندازه دو ابعاد آن دقت فرمایید در ابعاد مختلفی وجود دارد از جمله 63، 90، 110، 125،160 با ضخامت متفاوت برای اطلاعات بیشتر از این مدا اتصالات با تیم پشتیبانی فروش ما تماس بگیرید.

اتصالات زانویی و انواع آن: کاربرد اصلی این مدل اتصالات در قطعه ،ایجاد زاویه در خطوط لوله به منظور تغییر مسیر جریان است.اتصالات زانویی با زوایای مختلفی تولید میشود .زاویه 45 درجه و زاویه 90 درجه که هر دو از جنس فولاد بدون درز و درزدار ساخته شده است.از نظر ظاهری یک سر آن دارای مغزی دنده ای میباشد اتصالات زانویی خودش به تنهایی 2 مدل دارد زانویی شعاغ بلند و زانوعی شعاع کوتا است که فرق آنها در اندازه قطر و ابعادشان میباشد یکی از فرق های بارز آنها این است که در زانوعی شعاع کوتا افت فشار زیادی وجود دارد.

اتصالات فلنج: اتصالات فلنج در این زمینه کاربرد دارد که زمانی که بخواهیم دو لوله را با قطرهای متفاوت به یکدیگر وصل کنیم و یا بخواهیم مسیر حرکتی آنها را تغییر دهیم از فلنج رای اتصال این دو مدل استفاده میشود و قابل ذکر است که فلنج ها قابلیت انعطاف پذیری بالایی دارند ککه برای تعمییرات بسیار کاربردی است توصیه میشود از این مدل اتصالات در لوله کشی های زیر زمینی بهتر است که استفاده نشود فلنجها انواع گوناگونی دارد از جمله: فلنج با سطح ساده – فلنج با سطح برجسته – فلنج جوشی – فلنج کور – فلنج روکار – فلنج با جوش – فلنج لبه دار

بهتر است موارد ذیل را در باره اتصالات فلنج بدانیم:
• وصل کردن لوله به تجهیزاتی همانند پمپ ها،کمپرسورها، مخازن تحت فشار
• هزینه بالایی دارد.
• متصل شدن به شیرها و لوله هایی که در مسیر جریان قرار دارند.

اتصالات فولادی: در اتصالات فولادی 2 مدل وجود دارد: اتصالات خشک : در اتصالات خشک نیازی به ذوب کردن آهن آلات نیست و با نگه داشتن 2 قطعه کنار هم وصل میشود .اتصالات فلزی را میتوان از طریق پیچ به هم وصل کرد به این ترتیب که 2 تبخش از آهن آلات را کناره هم قرار میدهند و بوسیله پیچ آنها را به هم وصل میکنند. باید توجه داشت کعه در هنگان پیچ ئکردن هر دو قطعه به هم آسیبی به آنها وارد نشود.از طریق دیگری هم میتوان اتصالات فلزی را بهم متصل کرد و آن اتصالات پرچ است که از این طریق میتوان دو قطعه آهن را سوراخ کرده و پرچ را از بین آنها عبور داد و طرف انتهایی قطعه آهن را با حرارت بالا جوش میدهند.

قیمت اتصالات
قیمت اتصالات به دلیل نوسانات ارز و دلار بصورت متغییر میباشد. اتصالات دارای تنوع میباشد که بر اساس اندازه و قطر، کارایی کیفیت آن قیمت اتصالات، قیمت گذاری میشود. قیمت اتصالات در شهرهای مختلفی در داخل کشور تولید و توضیه میگردد.
در صورتی که قصد خرید انواع اتصالات را دارید بهتر است در مورد قیمت اتصالات و انواع و کاربردهای انها اطلاعات جامع ای کسب نموده و با افراد متخصص در این راستا مشورت کنید تا بتوانید خریدتان را با کیفیت بالاتر و قیمت مناسب تری خریداری کنید و در نهایت رضایت را از خرید خود داشته باشید.
بهتر است قبل سفارش محصولات مد نظر خود، قیمت آنلاین اتصالات را از تیم فروش آهن سنتردریافت و برسی کنید.
مجموعه آهن سنتر از فروشندگان عمده آهن و ابزارآلات آهنی مانند اتصالات است. همچنین این مجموعه در زمینه فروش انواع لوله، اتصالات، شیرآلات و …. فعالیت دارد و محصولات درخواستی مشتریان خود را با بالاترین کیفیت و بهترین قیمت در زمان مناسب فراهم مینماید. پیشنهاد میشود به منظور آگاهی و کسب اطلاعات راجع به قیمت شیرفلکه به سایت مجموعه آهن سنتر به نشانی HTTP://WWW.ahancenter.COM مراجعه نموده و یا با شماره تلفن 48714-021 تماس گرفته و با تیم فروش در این مجموعه مشورت نمایید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *