خدمات

برشکاری

برشکاری

برشکاری چیست؟

برشکاری یا قیچی کاری یکی از عمل های برشکاری مکانیکی محسوب می گردد؛ که به وسیله ی قیچی می توان ورقهای فلزی (آهن) ، شمش ها ، همچنین میله ها را برش داد. برشکاری بوسیله ی قیچی همانند برشکاری با قلم است با این فرق که در قیچی کاری تیغه های که در دو طف قطعه قرار گرفته به وسیله ی نیروی دست یا ماشین از کنار هم عبور می کنندو برش صورت می گیرد.

در واقع می توان گفت برشکاری با قیچی به معنای بریدن و قطع کردن وسیله بدون براده برداری به وسیله ی دو تیغه ی برنده گوه ای شکل که مخالف جهت یکدیگر حرکت می کنند. و موجب برش وسیله می گردند. 

 

 

برشکاری

برشکاری

 

انواع برش فلزات

برشکاری ورق در انواع مختلفی صورت می گیرد و در صنایع فلزی کاربرد بسیاری دارد. از برشکاری ورق در صنایع ای از جمله ساخت انواع محفظه ی کامپیوتری تا ساخت قطعات ربات می توان استفاده کرد. با استفاده از این روش ها می توان ورق های فلزی در سایز های مختلفی را تولید کرد. در این بخش از مقاله می خواهیم نکات و متدهای برشکاری و نحوه ی تبدیل ورق به ورق مورد نظر خودمان را مورد بررسی قرار بدیم تا شما را با برشکاری در صنایع مختلف آشنا کنیم. 

ورق فلزی در صنایع مختلفی از جمله ساخت بدنه ی خودرو، کامیون و هواپیما، میز مخصوص پزشکی و آزمایشگاه، و نیز در معماری برای سقف ساختمان ها کاربرد زیادی دارد. ورق های فلزی که از جنس آهن و یا موادی که قدرت نفوذ پذیری مغناطیسی بالایی دارند به عنوان هسته فولادی متورق شناخته شده از این ورق های فلزی در ترانسفورماتور ها و ماشین های الکتریکی استفاده می شود.

برشکاری ابزار آلات آهنی به دو روش سنتی و مدرن انجام میشود. روش مدرن یا ماشینی به دلیل صرفه جویی در زمان و هزینه و همچنین ارتقاء دقت و کیفیت برش از محبوبیت بالایی برخوردار است. البته باید در نظر گرفت روش انتخابی با توجه به نوع فلز می تواند متمایز باشد. 

 

برشکاری

برشکاری

 

خدمات برش آهن آلات

در این قسمت از مقاله خدمات برش ورق های فلزی را به شمال عزیزان توضیح خواهیم داد تا با این روش و مزایایی آن آشنا شوید. یکی از روش های بهینه ی و سریع برای برش ورق های فلزی روش گیوتین است. یکی از مزیت های بسیار مهم این روش این است که با بریدن دستگاه این ورق ها به شکل چهار گوش و مستقیم و تمیز در میایید. زمانی که برش با دستگاه گیوتین تیغه های دستگاه با زاویه ای استاندارد و مناسب که برای آن تعیین شده فشاری را بروی ورق فیلزی اعمال میکند.

زاویه ی برش  تیغه با توجه به نوع ضخامت ورق تنظیم می گردد. این دسگاه مجهز به واحد کنترل رایانه ای cnc می باشد. این دستگاه ابزار قدرتمند برا ی کنترل عملیات دستگاه به منظور برش های بسیار دقیق ورق های فلزی می باشد که  از آن در برشکاری ها استفاده می گردد تا ورق ها با اندازه ای استاندارد برش بخورند.

و در اختیار مشتری قرار بگیرند. این روش یکی از مناسبترین روش ها برای برش های طولی می باشد. همچنی با استفاده از این روش می توان ورق هایی با اندازهی کوچک را برش داد و در فرایند و عملیات های دیگر از آنها استفاده کرد. یکی دیگر از مزیت های این روش برش های دقیق با حداقل ایجاد دندادنه در لبه برش و کیفیت بالای سطح لبه است. از مهمترین مزیت های این روش می توان به مقرون بصرفه بودن نسبت به روش های دیگر اشاره کرد.

 

نحوه ی کار کردن با قیچی های گیوتین

همانطور که می دانید از این قیچی ها برای برش ورق های فلزی استاده می گردد زخامت ورق های فلزی که با این روش برش داده می شوند حدود 30میلی متر می باشد. در این بخش نحوه ی کار کردن با قیچی را به صورت خلاص توضیح خواهیم داد نحوه ی کار با این قیچی ها به این صورت است که بعد از روشن کردن دستگاه و راه انداختن الکتروموتور با فشار آوردن روی پدال کلاچ دستگاه عمل نموده و نیروی الکترو موتور از طریق ابزاری به نام میل لنگ یا بادامک های قیچی منتقل می گرددو حرکت دورانی را به حرکت عمودی تبدیل می نماید و در نهایت باعث پایین آمدن کشوئی گیوتین می شود.

در قسمت بالایی که تیغهروی آن قرار گرفته و با کمک تیغه ی پائینی قیچی که همیشه ثابت است و به میز و بدنه ی دستگاه محکم شده ، عمل برش به تدریج صورت می گیرد. اگر روی پدال به طور پی در پی فشار وارد شود و چون صفحه ی کلاچ آزاد نیس و نیرو به میل لنگ یا بادامک ها کم و. بیش منتقل می شود کشوئی قیچی در هر بار رفت و برگشت عمل برش را انجام می دهد.

برای اینکه موقعه ی برش ورق جابجا نشود  بر روی کشوئی متحرک قیچی‌های گیوتین نگهدارنده هائی نصب شده که همزمان و مطابق  با حرکت تیغه فوقانی به طرف تیغه پائین که برش انجام می‌شود ورق را با تمام قدرت نگه می‌دارند این نگهدارنده‌ها دارای یک پیستون مستقل هستند که با هوای فشرده (سیستم پنوماتیک) یا روغن تحت فشار (سیستم هیدرولیک) عمل نگهداری ورق را در تمام طول خود تقسیم می‌کند.

 

 

برشکاری

برشکاری

 

برشکاری لیزری 

در این روش ازبرش فلزات از گاز های کمکی استفاده می شود. گاز هایی که در این روش برش فلزات استفاده می شود عبارتند از : برش لیزر آهن که به وسیله ی گاز کمکی co2 , برش آلمینیوم و برنج که با کمک گاز فلزی n2 صورت می گیرد و این گاز ها اکسیدشدن لبه ها برش جلوگیری می کنند. 

شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوصو غانواع برشکاری و خدمات و هزینه های آن با شرکت آهن سنتر تماس بگیرید و با اتصال به بخش فروش کارشناسان مجموعه از راهنمایی های آنها در این زمینه مطلع گردید. همچنین میتوانید برای خرید انواع لوله بدون درز و لوله درزدار ، لوله آبیاری ، لوله داربست ، لوله کشاورزی ،‌ ورق آهن ،‌ ورق روغنی ،‌ ورق سیاه ، ورق گالوانیزه و انواع آهن آلات با 02148417 تماس بگیرید.

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *