خدمات

تراشکاری

تراشکاری چیست؟ 

تراشکاری در اصطلاح انگلیسی Turning می باشد که فرم دهی فلزات با روش براده برداری و یا با استفاده از ماشین تراشکاری انجام می گردد. در این روش از فرم دهی فلزات ، فلزهایی که به در حالت کلی به شکل استوانه هستند با قدرت و همچنین سرعت معین به گردش در میاید و همچنین با تکان خوردن  تیغچه های تراشکاری روی فلز عملیات برداشته شدن براده های آهنی با عمق و سرعت معین انجام می گردد. 

محل حرکت قطعه و یا همان محور قطعه می تواند خط صاف در راستای مجموعه ی کلی از منحنی ها و همچنین زاویه ها باشد. عموما اصطلاح تراشکاری و بورینگ برای خانواده های بزرگتری از عملیات به نام تراشیدن بکار برده شوند.  در این مقاله به بررسی جامعه ای از عملیات تراشکاری می پردازیم تا شما را بطور کامل با این خدمات آشنا کنیم.

لطفا تا پایان این مقاله با ما همراه باشید و مطالب را به دقت مطالعه کنید تا اطلاعات کاملی از تراشکاری داشته باشید. تراشکاری می تواند به دو صورت دستی و با ماشین تراش انجام بشه یکی از معروفترین و پرکاربردترین دستگاهی که در این زمینه بکار برده می شود دستگاه cnc هست که مورد توجه بسیاری از افراد و مردم قرار گرفته و در بسیاری از کارگاه های تراشکاری از این دستگاه استفاده می شود. 

وقتی تراشکاری روی قسمتی از  جسمی نسبتا صلب چرخیده می شود و یک ابزار تراش از یک ، دو و یا سه محور حرکت رد می شود تا قطر با عمق دقیق بوجود آید . تراشکاری می تواند در داخل و یا خارج یک استوانه انجام بشه تا اجزا لوله ایی تولید شد.  

فرایند تراشکاری

فرایندهای تراشکاری عموما با دستگاه تراش انجام می شوند کیکی از قدیمی ترین و پرکاربردترین ابزار ها می باشد تراشکاری به چهار صورت انجام می شود. این چهار روش عبارتند از:  تراشکاری استوانه‌ای، تراشکاری مخروطی، بازرسی جوش و شیار خارجی.  

این عملیات می تواند شکل های مختلفی از مو.اد مثل سیلندر ، مخروط ، منحنی یا شیار بوجو آورد. در حالت کلی از وسایل برشی ساده تک نقطه ای استفاده می شود.

 

قطعات تراشکاری 

این قطعات دارای مقاطع ای به شکل دایره هستند مثل میل های ساده و غیره ساده ، همچنین میله هایی پیچ شده ، پولکها ، بوش ها و چیزای از این قبیل می باشد. که قطعه های اصلی ماشین و وسایل فنی را شامل می شوند. تعداد زیادی از وسایل ها مثل تیغه فرز ، مته ها ، برقوها ، قلاویز ها هم مقاطع گرد را دارند.

بنابراین مواد استعمال خاصی که قطعات تراشکاری باید داشته باشند آنها از موارد مختلفی مثل فولاد ، چدن ، برنز ، برنج ، مس ، فلزات سبک ، چوب یا مواد مصنوعی و موادی مثل این مواردی که نام برده شده ساخته می شود. همچنین وضعیت صفحات خارجی قطعات تراشکاری متفاوت است. 

فرم های قطعات تراشکاری از طریق یسرس کارهای مختلف ساخته شده که کاربردهای متفاوتی هم دارد. و تراشیدن قطعات به دو دسته تراشه خارجی و داخلی تقسیم می شوند. در ادامه ی این قسمت به بررسی هر یک از دسته های ترشکاری می پردازیم. 

 

تراشه ی خارجی

قطعات استوانه ای شکل از طریق تراشیدن طول و عرض ، این قطعه های مخروطی شکل از طریق مخروط تراشی و بالاخره قطعه های فرم دار با فرم تراشی و پیچها با پیچ تراشی درست می شود. 

 

تراشکاری

 

تراشه ی داخلی 

متداولترین ماشین های تراشکاری همان ماشین تراش معمولی یا تراش مرغک دار است. انواع مختلف کارها را چرخکاری کرده و ماشین های تراش را به گروه مختلفی دست بندی کرده اند.

 

دستگاه تراشکاری cnc چیست؟ 

دستگاه تراشکاری cnc ماشین ابزاری هست که برای تراشیدن و شکل دادن به قطعات چوبی و فلزی عموما استفاده می شود. بخاطر تولید اقتصادی با دقت بالا و همچنین کیفیت دستگاه تراش را در فرم ها و شکل های متفاوت میسازند بیشتر قطعات ماشین آلات دارای مقاطع دایره ای هستند و امکان تولید با ماشین تراش وجود دارد. از طرف دیگر قیمت ارزانی داشته و سرعت بالای تراشکاری نسبت به دیگر روش ها بکار بردن ماشین تراش یک روش استاندارد در این صنعت می باشد. 

 

 

آهن سنتر

مجموعه ی آهن سنتر یکی از مراکز پخش آهن و همچنین عرضه کننده ی انواع خدمات از قبیل برشکاری ، رنگ کاری ، آهنگری و… می باشد. شما می می توانید از خدمات با کیفیت در زمینه ی آهن و همچنین از کالاهای با کیفیت و با قیمت مناسب بهرمند شوید. آهن سنتر تولید کننده و وارد کننده ی انواع ابزار آلات آهنی از قبیل انواع لوله ها ( مانیسمان ، درزدار ، گالوانیزه و.. ) و همچنین انواع ورق های ( سیاه ، فولادی ، رنگی روغنی و… ) می باشد. 

شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر با آهن سنتر تماس بگیرید و با کارشناسان فروش مجموعه صحبت کنید و راهنمایی های خرید این مجموعه مطلع گردید. کارشناسان مجموعه همه روزه پاسخگوی شما عزیزان می باشند. 

شما می توانید قبل از خرید و استفاده از خدمات قیمت این مجموعه را با دیگر مراکز پخش آهن مقایسه کنید و مطمئن شوید که قیمت این مراکز نسبت به دیگر مراکز کمترین قیمت می باشدو همچنین از کیفیت بالایی بهرمند می باشد. 

 

راهنمای خرید و استفاده از خدمات 

شما می توانید با آهن سنتر تماس بگیرید و با کارشناس بخش مربوطه صحبت کنید و برآورد هزینه ها توسط کارشناسان این سازمان براورد شود و پس از پرداخت هزینه محصولات در اختیار شما قرار گیرد و برایتان ارسال گردد.

همچنین شما می توانید برای اطلاع از اخبار روز بازار آهن در شبکه های اجتماعی ( کانال تلگرام ، اینستاگرام ، تویتتر ، فیس بوک و.. ) این مجموعه عضو شویدو از اخبار روز مطلع گردید. 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *