لوله

خرید تجهیزات آبیاری قطره ای

تجهیزات آبیاری قطره ای

خرید تجهیزات آبیاری قطره ای

برای مشاهده بهترین قیمت لوله مانیسمان کلیک نمایید.

آبیاری قطره ای

آبیاری قطره ای نوعی آبیاری است که آب را به آرامی می توان ریشه بسیاری از گیاهان مختلف ، یا بر روی سطح خاک یا مستقیماً روی ناحیه ریشه ، از طریق شبکه ای از دریچه ها ، لوله ها و ساطع کننده ها ، آب و کود را ذخیره می کند. این کار از طریق لوله های باریک انجام می شود که آب را مستقیماً به پایه گیاه می رساند. به دلایل مختلف به جای آبیاری سطحی انتخاب می شود، غالباً تلاش در مورد به حداقل رساندن تبخیر آب در هنگام آبیاری می باشد.

 

تاریخچه آبیاری قطره ای

آبیاری قطره ای اولیه از زمان های بسیار قدیم مورد استفاده بوده است. فن شنگ-چی چو که در قرن اول قبل از میلاد مسیح در چین نوشته شده است ، استفاده از گلدانهای سفالی دفن نشده و پر از آب را به عنوان ابزاری برای آبیاری توصیف می کند.

آبیاری قطره ای مدرن از سال 1860 در آلمان شروع به کار کرد ، هنگامی که محققان برای ایجاد سیستم های آبیاری و زهکشی ترکیبی ، با استفاده از لوله خشت ، آزمایش آبیاری زیرسطحی را انجام دادند. تحقیقات بعداً در دهه 1920 گسترش یافت تا شامل کاربرد سیستم های لوله سوراخ شده شود. استفاده از پلاستیک برای نگهداری و توزیع آب در آبیاری قطره بعدا توسط هانیس تیل در استرالیا توسعه یافت.

استفاده از یک سوزنده پلاستیکی در آبیاری قطره ای توسط اسماچا بلس و پسرش یشایاهو ساخته شد. به جای اینکه آب را از طریق حفره های ریز ریز که به راحتی توسط ذرات ریز خرد می شوند ، رها کنید ، آب از طریق گذرگاه های بزرگتر و طولانی تر با استفاده از سرعت برای کند کردن آب درون یک فرستنده پلاستیکی آزاد می شود.

اولین سیستم آزمایشی از این نوع در سال 1959 توسط بلاس که بعداً (1964) با کیبوتس هاتزریم به منظور ایجاد یک شرکت آبیاری به نام نتافیم، تاسیس شد. آنها با هم نخستین فرستنده آبیاری قطره ای سطح عملی را تهیه و ثبت کردند.

 

پیشنهاد: برای مشاهده بهترین قیمت شیرآلات فولادی در بازار کلیک نمایید.

 

 

تاریخچه پیشرفت آبیاری قطره ای

در ایالات متحده ، اولین نوار قطره ای به نام دیو شیلنگ توسط ریچارد چاپین در اوایل دهه 1960 ساخته شد. آبیاری قطره ای مدرن از زمان اختراع آبپاش های ضربه ای در دهه 1930 ، که به عنوان اولین گزینه جایگزین برای آبیاری سطحی ارائه شده ، به عنوان بحث ارزشمندترین نوآوری در جهان در کشاورزی تبدیل شده است.

آبیاری قطره ای همچنین ممکن است از دستگاه هایی به نام سر میکرو اسپری استفاده کند ، که به جای اینکه امیترهای قطره ای را آب کنند ، در ناحیه ای کوچک آب را پاشش می کنند. اینها معمولاً در محصولات درختی و تاک با مناطق ریشه گسترده تری استفاده می شود. آبیاری قطره ای زیرسطحی (SDI) از قطره چکان یا قطره قطره ای دائمی یا موقت دفن شده و زیر ریشه گیاه استفاده می کند.

برای آبیاری محصول ردیف ، به ویژه در مناطقی که تأمین آب محدود است یا از آب بازیافتی برای آبیاری استفاده می شود ، رواج یافته است. برای تعیین مناسب ترین سیستم آبیاری قطره ای و اجزای مورد استفاده در یک نصب خاص ، مطالعه دقیق همه عوامل مرتبط مانند توپوگرافی زمین ، خاک ، آب ، محصول و شرایط آب و هوایی مورد نیاز است.

 

 فیلتر سیستم های آبیاری قطره ای

در سیستم های آبیاری قطره ای ، پمپ ها و شیرآلات ممکن است به صورت دستی یا خودکار توسط یک کنترلر کار کنند.

اکثر سیستم های آبیاری قطره ای از نوعی فیلتر استفاده می کنند تا از گرفتگی مسیر جریان امیتر کوچک توسط ذرات کوچک در آب جلوگیری کنند. اکنون فناوریهای جدیدی ارائه شده اند که گرفتگی را به حداقل می رساند. برخی از سیستم های مسکونی بدون فیلتر اضافی نصب می شوند زیرا آب آشامیدنی در حال حاضر در تصفیه خانه تصفیه شده است.

تقریباً همه تولید کنندگان تجهیزات آبیاری قطره ای توصیه می کنند که فیلترها استفاده شوند و به طور کلی از ضمانت نامه ها رعایت نمی شوند مگر اینکه این کار انجام شود.آبیاری قطره ای و زیرسطحی تقریباً به طور انحصاری در هنگام استفاده از پساب بازیافت شده شهری استفاده می شود.

 

پیشنهاد: برای مشاهده بهترین قیمت اتصالات جوشی در بازار کلیک نمایید.

 

 

مزایا و مضرات آبیاری قطره ای

 • کود و مواد مغذی به دلیل کاربرد موضعی و کاهش آبشویی به حداقل می رسد.
 • در صورت مدیریت صحیح ، عملکرد کاربرد آب بالاتر می رود.
 • زمینه هایی با اشکال نامنظم به راحتی جای می گیرند.
 • از آب غیر قابل بازیافت می توان با اطمینان استفاده کرد.
 • رطوبت موجود در منطقه ریشه را می توان در ظرفیت مزرعه حفظ کرد.
 • نوع خاک در دفعات آبیاری نقش کمتری دارد.
 • فرسایش خاک کاهش می یابد.
 • رشد علفهای هرز کاهش می یابد.
 • توزیع آب بسیار یکنواخت است و کنترل می شود.
 • هزینه کار کمتر از سایر روشهای آبیاری است.
 • عرضه را می توان با تنظیم دریچه ها و چکه ها تنظیم کرد.
 • شاخ و برگ خشک می ماند و خطر بیماری را کاهش می دهد.
 • معمولاً در فشار کمتری نسبت به انواع دیگر آبیاری تحت فشار عمل می کند و هزینه های انرژی را کاهش می دهد.

 

خرید تجهیزات آبیاری قطره ای

آهن سنتر فروشنده عمده آهن، ابزارآلاتی مختلف، انواع ورق، لوله و شیرآلات می باشد و محصول مورد نظر شما را با بهترین کیفیت و قیمت مناسب در بازار آهن فراهم می نماید. به منظور خرید تجهیزات آبیاری قطره ای و کسب اطلاعات در این زمینه می توانید به یکی از بهترین سایت های فروش و اطلاع رسانی در این خصوص به نشانی https://www.ahancenter.com مراجعه نمایید و همچنین برای خرید تجهیزات آبیاری قطره ای و گرفتن مشاوره رایگان با متخصصین این حوزه در بخش فروش شرکت آهن سنتر با شماره تلفن 48417-021 تماس حاصل نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *