اتصالات

خرید تجهیزات آتش نشانی

تجهیزات آتش نشانی

خرید تجهیزات آتش نشانی

برای مشاهده بهترین قیمت انواع اتصالات کلیک نمایید.

تجهیزات آتش نشانی

تجهیزات آتش نشانی برای خاموش کردن آتش سوزی مورد استفاده قرار می گیرند. بیشتر آتش سوزی ها از کوچک شروع می شوند اما در صورت خاموش نشدن، توسعه و گسترش می یابند که خسارات زیادی به همراه دارد و جان کسانی را که در مجاورت آن ها قرار دارند تهدید می کند.علاوه بر تهیه وسایل آتش نشانی قابل حمل برای کنترل آتش سوزی ، سازمانها باید در نظر داشته باشند که نصب سیستم های آتش نشانی ثابت در امکانات عمومی در برابر آتش سوزی و یا محافظت از مناطق یا تجهیزات خاص را در نظر بگیرند.

 

انواع تجهیزات آتش نشانی

از جمله تجهیزات آتش نشانی شامل شیلنگ آتش نشانی، شلینگ ضد اسید اشباخ، کوپلینگ آتش نشانی آلومینیومی و برنجی، جعبه آتش نشانی استیل، شیر آتش نشانی سیامی، پتو نسوز، کپسول آتش نشانی، شیر آتش نشانی ایستاده، شیرآتش نشانی هیدرانت، اتصالات و … می باشند. در ادامه توضیحاتی راجع به برخی از این انواع آورده شده است.

 

پیشنهاد: برای مشاهده بهترین قیمت تیرآهن در بازار کلیک نمایید.

 

 

شیر آتش نشانی هیدرانت

شیر آتش نشانی هیدرانت یک نقطه اتصال است که توسط آن آتش نشانان می توانند از طریق آن آبرسانی را با سرعت بیشتری انجام دهند. این یک جزء فعال در برابر آتش سوزی است. شیر آتش نشانی هیدرانت به چهار صورت هیدرانت ایستاده، هیدرانت خشک، هیدرانت تر و هیدرانت زمینی تقسیم بندی می شوند.

 

کوپلینگ آتش نشانی

کوپلینگ آتش نشانی اتصال دهنده ای است که در انتهای شیلنگ برای اتصال آن به شلنگ دیگر یا دستگاه شیر یا شیلنگ مانند آبپاش آبیاری وصل می شود. معمولاً کوپلینگ آتش نشانی از استیل ، برنجی ، استیل ضد زنگ ، آلومینیوم یا پلاستیک ساخته می شود. کوپلینگ ها در سایز های مختلفی تولید و در بازار موجود می باشند. از جمله سایزهای کوپلینگ آتش نشانی می توان به سایز 1، 1.5، 2، 2.5، 3 و 4 اینچ اشاره نمود.

 

شیلنگ آتش نشانی 

شیلنگ آتش نشانی، شیلنگ پر فشار است که برای خاموش کردن آتش حامل آب یا دیگر ضد حریق (مانند کف) است. در فضای باز ، آن را به یک موتور آتش نشانی یا یک هیدرانت آتش سوزی متصل می کند. در داخل خانه ، می تواند به طور دائم به سیستم ایستاده یا لوله کشی ساختمان وصل شود. فشار عملیاتی یک دستگاه اطفاء حریق می تواند بین 8 تا 20 بار متفاوت باشد در حالی که برای استاندارد شلنگ آتش نشانی NFPA 1961 ، فشار ترکیدگی آن بیش از 110 بار است ،  پس از استفاده معمولاً شلنگ آتش سوزی را آویزان می کنند تا خشک شود، زیرا آب ایستاده که مدت طولانی در شیلنگ باقی می ماند می تواند باعث خراب شدن مواد شود و آن را غیر قابل استفاده کند. بنابراین ، ایستگاه آتش نشانی معمولاً از سازه بالایی برای جای دادن طول شیلنگ برخوردار است.

 

پیشنهادبرای مشاهده بهترین قیمت میلگرد در بازار کلیک نمایید.

 

 

 کپسول آتش نشانی 

کپسول آتش نشانی وسیله ای ضد حریق است که برای خاموش یا کنترل آتش سوزی های کوچک ، اغلب در مواقع اضطراری ، مورد استفاده قرار می گیرد. این وسیله برای استفاده در آتش سوزی خارج از کنترل نیست. کپسول آتش نشانی شامل یک مخزن تحت فشار استوانه ای با فشار است که حاوی ماده ای است که می تواند برای خاموش کردن آتش تخلیه شود. خاموش کننده های آتش ساخته شده با مخازن تحت فشار غیر استوانه ای نیز وجود دارند اما کمتر رایج هستند.
دو نوع اصلی آتش نشانی وجود دارد: فشار ذخیره شده و کارتریج. در واحدهای فشار ذخیره شده ، اکسپلنت در همان محفظه خود عامل آتش نشانی ذخیره می شود. بسته به عامل مورد استفاده ، از پروانه های مختلف استفاده می شود. با خاموش کننده های شیمیایی خشک ، ازت به طور معمول استفاده می شود. خاموش کننده های آب و فوم به طور معمول از هوا استفاده می کنند. وسایل آتش نشانی تحت فشار ذخیره شده رایج ترین نوع هستند. خاموش کننده های کارتریج حاوی گاز قابل ملاحظه در یک کارتریج جداگانه هستند که قبل از تخلیه سوراخ می شود ، و در معرض پروانه در ماده خاموش قرار می گیرد. این نوع متداول نیست و در درجه اول در مناطقی مانند تأسیسات صنعتی مورد استفاده قرار می گیرد.

 

خرید تجهیزات آتش نشانی

تجهیزات آتش نشانی ایستگاه آتش نشانی یا سازمان آتش نشانی بایستی توانایی پاسخگویی با توجه به شرایط خطرناک هنگام اطفاء حریق را داشته باشند. همه اینها باید با استفاده از جدیدترین پیشرفتهای فناوری ، نوآوری ها طراحی و ساخته شده باشند و با توجه به استانداردهایی تولید گردند.

خرید تجهیزات آتش نشانی نا مرغوب می تواند خطر آتش سوزی كوچك را به چیزی بزرگتر و جدی تر تبدیل كرد. تمام تجهیزات آتش نشانی باید در مکان های مناسب قرار گیرند. پیشنهاد می شود در صورتی که تصمیم به خرید تجهیزات آتش نشانی را دارید، قبل از هر اقدامی با متخصصین این حوزه مشورت نموده و با اطلاعات کافی اقدام به خرید تجهیزات آتش نشانی نمایید تا محصولاتی با بهترین کیفیت با قیمت مناسب را خریداری نمایید.

آهن سنتر فروشنده عمده آهن و ابزارآلاتی مختلف و انواع لوله، شیرآلات و ورق می باشد و محصول مورد نظر شما را با بهترین کیفیت و قیمت مناسب در بازار آهن فراهم می نماید. به منظور خرید تجهیزات آتش نشانی و کسب اطلاعات در این زمینه می توانید به یکی از بهترین سایت های فروش و اطلاع رسانی در این خصوص به نشانی https://www.ahancenter.com مراجعه نمایید و همچنین برای خرید تجهیزات آتش نشانی و گرفتن مشاوره رایگان با متخصصین این حوزه در بخش فروش شرکت آهن سنتر با شماره تلفن 48417-021 تماس حاصل نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *