اتصالات

خرید زانویی

قیمت و خرید زانو جوشی

اگر قصد خرید انواع اتصالات از جمله زانویی را دارید حتما استعلام قیمت زانویی جوشی را از مراکز معتبر بگیرید. در این زمینه می توانید از مشاوره رایگان کارشناسان آهن سنتر بهره مند شوید تا خریدی مطمئن و آسان از لحاظ قیمت و زمان مناسب تحویل را با ما تجربه کنید.

 

پیش از استعلام قیمت خرید زانویی پیشنهاد می کنیم ابتدا این مطلب آهن سنتر درباره انواع این محصول و همچنین عوامل موثر بر قیمت آن را مطالعه نمایید.

زانو جوشی(Elbow)  یکی از انواع اتصالات پرکاربرد در صنایع و تاسیسات است که به دلیل شکل خمیدگی و شباهت به زانوی انسان به آن زانویی می گویند. کار اصلی این قطعه، ایجاد زاویه در خطوط لوله به منظور تغییر مسیر سیالات می باشد.

 

خرید زانویی

خرید زانویی

 

زانویی بر اساس نوع زاویه به سه دسته اصلی زانو ۴۵ درجه، زانو ۹۰ درجه و زانو ۱۸۰ درجه و در دو جنس فولادی (درست شده از لوله های بدون‌درز و درزدار) و پلی پروپیلن تولید می شود که البته نوع 180 درجه آن بر اساس سفارش مشتری قابل ساخت است.

از نظر شکل ظاهری، یک سر زانویی دارای مغزی دنده ای است و گاهی در طراحی های خاص، به سفارش مشتری زانویی با درجه های غیرمتعارف نیز ساخته می شود.

 

آنچه در این مطلب خواهید خواند:

 

 •  کاربرد زانویی بر اساس نوع درجه
 •  انواع زانویی بر اساس شعاع انحناء
 • روش تولید زانویی جوشی
 •  زانو جوشی درزدار و مانیسمان
 • مزایای استفاده از زانویی جوشی
 •  قیمت زانویی جوشی
 •  راهنمای خرید اتصالات جوشی و نکاتی که باید بدانید

 

 

 

خرید زانویی

خرید زانویی

 

کاربرد زانویی بر اساس نوع درجه:

زانو های کربن استیل(فولادی) و استنلس استیل از نظر زاویه ساخت به سه دسته تقسیم میشوند :

زانویی ۴۵ درجه (ELBOW 45 DEG):  در مواردی که نیاز به تغییر جهت در یک مسیر داشته باشیم.

زانویی ۹۰ درجه (ELBOW 90 DEG): در مواردی که تغییر جهت همراه با تغییر شعاع مورد نیاز باشد.

زانویی ۱۸۰ درجه (ELBOW 180 DEG) : این زانویی که به شکل  Uمی باشد در مواردی که باید مسیر رفت با مسیر برگشت موازی هم قرار بگیرند استفاده می شود. از این نوع زانویی در سیم‎پیچ حرارتی، مبدل حرارتی، خروجی مخزن و غیره استفاده می شود.

 

انواع زانویی بر اساس شعاع انحناء

قبل از استعلام قیمت زانویی جوشی ابتدا بهتر است با انواع  آن آشنا شوید. تولید زانوئی‌ها با توجه به زاویه و شعاع چرخش در دو نوع «شعاع بلند» و «شعاع کوتاه» تولید و عرضه می شود:

–  زانویی شعاع بلند  (Long redius elbow)، زانویی شعاع بلند یا  (LR)  با شعاع 1.5 برابر قطر نامی لوله و برای سایزهای 3/4 به بالاست. افت فشار در نوع شعاع بلند در مقایسه با زانویی شعاع کوتاه کمتر است. زانویی شعاع بلند فضای بیشتری را اشغال می‎کند. « ASME B16.9»  استانداردها و اندازه‌های زانویی شعاع بلند را بیان کرده است.

 زانویی شعاع کوتاه  (Short redius elbow)، زانویی شعاع کوتاه یا (SR) با شعاع برابر قطر نامی لوله استفاده می شوند. در نوع شعاع کوتاه، به علت تغییر ناگهانی جریان سیال و سطح مقطع کوچک آن، افت فشار زیادی وجود دارد. زانویی شعاع کوتاه فضای کمتری را اشغال می‎کند. «ASME B16.28» استانداردها و اندازه‌های زانویی شعاع کوتاه را بیان کرده است.

 

خرید زانویی

خرید زانویی

 

زانویی کاهنده (reducing elbow)

به زانویی هایی ها که در این مبحث نام برده شد باید نام «زانویی کاهنده» را نیز اضافه کرد. مهمترین نقش اصلی این نوع از زانویی 90 درجه، تغییر سایز لوله است به این معنی که نه تنها باعث تغییر جهت مسیر لوله و سیالات شده بلکه با تغییر و کاهش سایز لوله، میزان فشار عبور سیالات در آن را کاهش داده و در عین حال از افت فشار ناگهانی در لوله جلوگیری می کند. در واقع از این نوع زانویی زمانی استفاده می شود که قطر لوله ای که قرار است به لوله اصلی متصل شود، متفاوت باشد. زانویی کاهنده همچنین میزان جوشکاری را به اندازه یک سوم کاهش می‌دهد.  شعاع این نوع از زانوئی 1.5 برابر قطر نامی انتهای بزرگتر است.

 

مراحل تولید

انواع زانو جوشی فولادی از طریق دو روش نورد گرم و سرد تولید می شود: روش گرم نسبت به نورد سرد پرهزینه تر و سرعت روند تولید آن پایین است اما کیفیت محصول بالاتر است. این در حالی است که در تولید زانویی به روش نورد سرد، اگرچه هزینه ها کمتر و سرعت تولید بیشتر است اما به دلیل ایجاد سطح ناهمگن و کاهش سایز لوله در موقع قالب گیری نسبت به سایز استاندارد، محصول کیفیت مورد نظر و مناسب را ندارد.

 

انواع زانوی جوشی

انواع زانو جوشی فولادی به دو صورت درزدار و لوله مانیسمان تولید می شوند. در نوع زانو درزدار، دو سطح ورق فولادی ضد زنگ، توسط الکترود یا جریان قوی آمپر ذوب شده و در نتیجه لبه ها به یکدیگر جوش می خورند این در حالی است که در نوع زانو جوشی مانیسمان، سوراخی در وسط شمش رول شده ایجاد می شود که به شکل استوانه تولیدی بدون درز بوده و برای تولید زانویی مانیسمان مورد استفاده قرار می گیرد.

 

مزایای استفاده زانویی

 پیش از خرید و استعلام قیمت زانویی جوشی خوب است که با مزیتهایی این نوع از اتصالات آشنا شوید. لازم به ذکر است استفاده از زانویی پلی اتیلنی مزیتهای بیشتری نسبت به نوع  فولادی دارد که می توان به استحکام و مقاومت بالا در برابر دما، قابلیت تحمل تنش های کششی و فشاری، مقاوم در برابر زنگ زدگی و خوردگی، دارابودن سطح صاف و صیقلی جداره داخلی و خارجی،عدم رسوب گیری، قابلیت اتصال جوش پلاستیکی اشاره کرد.

 

قیمت محصول

برای خرید زانویی جوشی و اطلاع از قیمت آن باید به موارد مختلفی توجه نمایید. قیمت زانویی جوشی به عوامل مختلفی از جمله برند، کشور سازنده و کیفیت مواد اولیه بستگی دارد. اما در مجموع به این نکته نیز باید توجه داشت که در کنار عوامل یاد شده، نوسانات بازار ارز نیز بر قیمت زانویی جوشی از جنس مانیسمان اثرگذار می باشد. بنابراین با توجه به اینکه به دلیل نوسانات قیمت ارز، نمی توان رقم دقیقی ارائه داد به همین منظور برای دریافت به روز  این محصول، با همکاران ما در سایت آهن سنتر تماس بگیرید.

لازم به ذکر است شرکت آهن سنتر ارائه دهنده هرگونه خدمات در زمینه خرید و فروش انواع اتصالات با بهترین قیمت به مشتریان عزیز است و شما میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

 

راهنمای خرید اتصالات جوشی و نکاتی که باید بدانید

 • معمولا جنس اتصالات و نوع آن را با توجه به جنس لوله انتخاب می‌کنند در این زمینه می توانید با مهندسان پروژه و کارشناسان مشورت کنید.
 • برای خرید انواع زانویی جوشی پیشنهاد می شود از مراکز معتبر و مهم بازرگانی استعلام قیمت بگیرید. در این مورد می توانید از مشاوره رایگان کارشناسان آهن سنتر به عنوان یک شرکت فعال در حوزه آهن آلات، بهره بگیرید.
 • در مرحله بعدی خرید زانویی جوشی ، حتما از شرکت مورد نظر پیش فاکتور بگیرید. دریافت پیش فاکتور مزیتهایی برای شما خواهد داشت؛ با دریافت پیش فاکتور می توانید قیمت های مراکز مختلف را با هم مقایسه کنید و تصمیم بهتری برای خرید داشته باشید.

 

همچنین از آنجا که  در پیش فاکتور ریز مبالغ و هزینه ها درج می شود امکان هرگونه اشتباه و اختلاف به حداقل خواهد رسید.

 • پس از خرید و رسیدن بار، حتما تعداد و نوع زانویی در خواستی با سفارشی که برایتان ارسال شده را بررسی کنید.

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *