لوله

خرید لوله جدار چاه

خرید لوله جدار چاه

خرید لوله جدار چاه

اگر قصد خرید لوله جدار چاه برای یکی از پروژه های خود دارید بهتر است مواردی را پیش از خرید در نظر بگیرید. در این مطلب «آهن سنتر» ابتدا به معرفی لوله جدار چاه پرداخته و سپس نکات ویژه ای را برای خرید آن بیان کرده است که در ادامه می خوانید.

لوله جدارچاه یکی از انواع لوله هاست که برای استفاده در دیواره چاهها استفاده می شود و پایه و ستون چاه را از محیط بیرونی تفکیک می کند. همانطور که از اسم این نوع لوله مشخص است، به دلیل استفاده از آن در چاه‌ها و مخازن زیرزمینی که  احتمال بروز حوادثی چون ریزش جدار چاه و زلزله وجود دارد ضخامت و استحکام آن بسیار حائز اهمیت است زیرا مهمترین کاربرد این نوع لوله جلوگیری از ریزش و آبدهی و نشت چاه های عمیق است به همین دلیل از لوله جدار چاه  بیشتر در صنایع حفاری، نفت و گاز و کشاورزی استفاده می شود.

 

خرید لوله جدار چاه

 

 

مشخصات لوله جدار چاه

لوله جدارچاه وزن و ضخامت مختلفی دارد که در دونوع شیاردار و بدون شیار تولید می‌گردد:

از لوله شیاردار برای چاه‌های آب زیرزمینی استفاده می شود. از آنجا که لوله های بکار رفته در این نوع چاهها باید قابلیت انتقال آب از دیواره ها به درون چاه را داشته باشند آبهای زیرزمینی از طریق شیارهای موجود در این نوع لوله‌ها وارد چاه می شود تا آب آن را تامین کند.

نکته: با توجه به اینکه احتمال گرفتگی این شیارها توسط املاح موجود در آب وجود دارد لذا توصیه می شود از لوله ها با  شیارهای « V» شکل استفاده شود.

ایجاد شیارها در لوله های جدارچاهی به دو روش دستی و ماشینی انجام می‌شود؛ در روش دستی شیارها در تمامی سطح لوله به وسیله دستگاه هواگاز ایجاد می‌شود اما در روش ماشینی که تمامی شیارها به شکل مشبک است به صورت منظم و با در نظر گرفتن الگو و استاندارد در لوله ایجاد می شود و به همین دلیل نسبت به روش دستی بهتر مطمئن تر است.

 

نکاتی در مورد خرید لوله جدار چاه

اگر قصد خرید لوله جدار چاه دارید باید بدانید که قیمت این محصول بر اساس ضخامت،جنس آن، آلیاژ استفاده شده و شرکت تولیدکننده متفاوت است. در این میان برخی از شرکتها هستند که با بررسی های مقدماتی مانند نوع تولید صورت گرفته ، مواد اولیه‌ به کار برده شده و دیگر پارامترها لیست قیمت خرید لوله جدار چاه را تخمین زده و در اختیار مشتریان قرار می دهند. بنابراین برای خرید این لوله حتما به موارد ذکر شده توجه نمایید.

یکی دیگر از نکاتی که هنگام خرید لوله جدارچاه باید در نظر بگیریم سایز این نوع لوله است که در همه جا یکسان است و در اندازه های  شش متری و دوازده متری در بازار موجود است.

 

 

خرید لوله جدار چاه

 

 

خرید لوله جدار چاه بر اساس نوع کارکرد آن

قیمت لوله جدار چاه بر اساس اینکه لوله هادی باشد یا استر متغیر است. از آنجا که این لوله‌ها در داخل زمین قرار می‌گیرند لذا هنگام خرید  باید در انتخاب جنس لوله، حتما دقت کافی صورت گیرد. خرید لوله جدار چاه نسبت به  سایر لوله های فولادی به صرفه تر است  زیرا این  لوله ها توانایی تحمل فشار و  در شرایط سخت مانند محیطهای بسیار گرم،سرد یا مرطوب بهترین کارایی را دارند.

 قیمت خرید لوله جدار چاه به نوع کاربرد این لوله بستگی دارد. از آنجا که برای آبرسانی تمامی مناطق چه شهری و چه روستایی نیاز به حفر چاه است انتخاب نوع لوله جدار چاه بر اساس لایه های زمین،کیفیت آب زیرزمینی،نوع رسوبات و به دنبال آن روش حفر چاه اهمیت پیدا می کند.

به ویژه آنکه در آب شرب،بهداشت لوله ها و عدم رشد باکتریها در آن و همچنین نصب سریع و آسان آن بسیار مهم است و خرید لوله جدار چاهی که بهداشت آب و بسیاری از موارد دیگر را تضمین می کند از اهمیت ویژه ای برخوردار است و نسبت به انواع دیگر لوله ها بسیار مقرون به صرفه تر خواهد بود.

عوامل موثر بر قیمت لوله جدار چاه چیست؟

یکی از مواردی که بیشتر افراد هنگام  خرید لوله جدار چاه در نظر می گیرند قیمت این محصول است. قیمت لوله جدارچاه بر اساس ویژگیهای فیزیکی و سطح کیفیت آن تعیین می شود. اما دو عامل مهم و تاثیر گذار بر قیمت این محصول سایز لوله و کیفیت مواد به کار گرفته در تولید این لوله هاست.

1-  تأثیر سایز در قیمت لوله جدار چاه

سایز لوله های جدار چاه مختلف است و هرکدام در موارد مختص به خود استفاده می شوند اما هرچه سایز لوله بیشتر باشد مواد اولیه بیشتری برای ساخت آن استفاده شده که همچنین باعث افزایش وزن محصول شده در نتیجه قیمت آن نیز افزایش خواهد یافت. به عبارت دیگر، هرچه سایز لوله جدارچاه افزایش یابد وزن و قیمت آن بیشتر خواهد شد.

همچنین ضخامت لوله نیز همانند سایز طولی بر قیمت محصول تاثیر خواهد گذاشت زیرا هرچه ضخامت بیشتر،وزن لوله نیز بیشتر خواهد شد و با توجه به اینکه قیمت لوله جدارچاه بر اساس وزن آن تعیین می شود در نتیجه با افزایش ضخامت و وزن، قیمت محصول نیز افزایش خواهد یافت.

خرید لوله جدار چاه

 

 

2- تأثیر کیفیت مواد اولیه در قیمت لوله جدار چاه

یکی دیگر از عوامل تاثیرگذار بر قیمت لوله جدارچاه، کیفیت مواد اولیه در تولید این محصول است قطعا استفاده از مواد با کیفیت و مرغوب تر، افزایش قیمت را به دنبال خواهد داشت. به عبارت بهتر، هرچه کیفیت مواد اولیه بهتر باشد لوله با کیفیت‌تری تولید شده که طول عمر و تحمل فشار بیشتری خواهد داشت در نتیجه قیمت محصول بالا خواهد رفت. این در حالی است که استفاده از لوله های با سطح کیفی پایین، قابلیت تحمل فشار کمتر و در نتیجه دوام کمتری نیز خواهند داشت.

کاربرد و مزایای لوله جدار چاه چیست؟

کاربرد لوله های جدارچاه بسیار متفاوت است، یکی از موارد پراستفاده این لوله در آبرسانی به نقاط مختلف است. از آنجا که این نوع آب، شرب بوده و هرگونه ناخالصی برای سلامتی و آلودگی در آن آسیبهای جبران ناپذیری برای مصرف  کنندگان به دنبال خواهد داشت لذا انتخاب لوله هایی که دارای استاندارد فنی و مورد تایید باشند بسیار حائز اهمیت است. به همین دلیل انتخاب لوله ای جدارچاهی، گزینه ای مناسب است  زیرا در این نوع لوله ها هیچگونه باکتری رشد نمی کنند.

یکی از مزایای استفاده از لوله جدار چاه، ممانعت از ورود مواد ناخواسته به داخل چاه به دلیل وجود شیارهای« V» شکل است. حذف هزینه لای روبی و تغییر محل چاه و افزایش عمر مفید و اقتصادی چاه ازنکات مثبتی است که قیمت این محصول  نسبت به دیگر لوله ها را مقرون بصرفه تر می نماید. البته فراموش نکنید که خرید این محصول از شرکتهای تولیدکننده داخلی به دلیل داشتن قیمت مناسب بسیار اقتصادی است.

انواع لوله جدار چاه

  • لوله جدار چاه فولادی ۱۰ اینچ ضخامت ۴ میل لوله جداره چاه فولادی ۱۰ اینچ ضخامت ۴ میل
  • لوله جدار چاه فولادی ۱۰ اینچ ضخامت ۴٫۳۷ میل لوله جداره چاه فولادی ۱۰ اینچ ضخامت ۴٫۳۷ میل
  • لوله جدار چاه فولادی ۱۰ اینچ ضخامت ۴٫۵ میل لوله جداره چاه فولادی ۱۰ اینچ ضخامت ۴٫۵ میل
  • لوله جدار چاه فولادی ۱۰ اینچ ضخامت ۴٫۸۵ میل لوله جداره چاه فولادی ۱۰ اینچ ضخامت ۴٫۸۵ میل
  • لوله جدار چاه فولادی ۱۰ اینچ ضخامت ۵ میل لوله جداره چاه فولادی ۱۰ اینچ ضخامت ۵ میل
  • لوله جدار چاه فولادی ۱۰ اینچ ضخامت ۵٫۴ میل لوله جداره چاه فولادی ۱۰ اینچ ضخامت ۵٫۴ میل 

آهن سنتر ارائه کننده انواع خدمات جوشکاری ، تراشکاری ، برشکاری ، آهنگری ، آبکاری و… می باشد. شما می توانید از این خدمات صرف هزینه ی مقرون به صرفه استفاده نمایید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *