اتصالات

زانویی چدنی

زانویی چدنی

زانویی چدنی

برای مشاهده بهترین قیمت اتصالات جوشی کلیک نمایید.

 

لوله و اتصالات

از قدیم ترین روش های جابه جایی سیالات از گذشته تاکنون لوله و اتصالات می باشند. لوله به استوانه ای تو خالی برای انتقال سیالات مختلف مانند مایعات، گاز و نفت و … گفته می شود. در زمان های قدیم در ابتدا از تنه های تو خالی درختان و بامبو ها به عنوان لوله استفاده می کردند اما با گذشت زمان و پیشرفت بشر سیستم های لوله کشی نیز مانند سایر وسایل دیگر پیشرفته تر شده است. امروزه از لوله و اتصالات آن در اکثرا پروژه های ساختمان سازی و عمرانی مورد استفاده قرار می گیرند.

لوله ها و اتصالات آنها در انواع مختلفی تولید و به بازار عرضه می گردند و هر کدام با توجه به جنس، نوع و ابعاد آنها در زمینه های مختلفی مورد استفاده قرار می گیرند.

لوله ها با توجه به نوع تولید آنها به دو دسته کلی لوله مانیسمان یا بدون درز و لوله درزدار طبقه بندی می شوند. همچنین اتصالات نیز با توجه به نوع لوله به کار رفته در آنها به همان دو نوع گفته شده یعنی اتصالات با لوله های مانیسمان و اتصالات با لوله درزدار طبقه بندی می شوند.

همچنین لوله ها در انواع گوناگون دیگر مانند لوله های جدار چاه، لوله های شوفاژی، لوله های گالوانیزه، لوله های بخار، لوله های سیاه و صنعتی، لوله های استیل، لوله های فشار قوی، لوله های مبلی ، لوله های داربستی و لوله های گازی تولید می گردند.

 

 

زانویی (elbow)

به قطعات خمیده لوله ها زانویی گفته می شود و علت این نام گذاری به دلیل شباهت آن به زانوی خمیده انسان می باشد. زانویی یکی از انواع اتصالات است که در صنایع و تاسیسات مختلف کاربرد فراوانی دارند وظیفه اصلی آن، ایجاد زاویه در خطوط لوله کشی و انتقال سیالات در آنها می باشد.. زانویی ها در انواع مختلف زانویی صفحه دار توپیچ، زانویی خاردار کوپلی و زانویی صفحه دار توپیچ تولید و به بازار عرضه می گردند.

 

زانویی چدنی

چدن یک فلز مطلوب برای طیف گسترده ای از برنامه های انتقال مواد سیال در بسیاری از صنایع مختلف و پروژه های عمومی است.

زانویی چدنی از جمله اتصالات لوله ای ساخته شده از آهن یا چدن هستند.  با توجه به کاربرد و ساختار آن، زانویی چدنی را می توان به عنوان زانویی 45 درجه ، زانویی 90 درجه ، زانویی شکل P ، زانویی شکل S ، زانویی H شکل ، زانویی با شکل Y ، مفصل سه راهی ، مفصل آرنج چهار طرفه  هستند. هر یک از انواع زوایا زانویی به منظور خاصی مورد استفاده قرار می گیرند. مثلا زانویی 45 درجه برای تغییر جهت مسیر، زانویی 90 درجه در مواردی که تغییر جهت همراه با تغییر شعاع مورد نیاز باشد، مورد استفاده قرار می گیرند. برخی از ریخته گری های آهن در چین همچنین می توانند زانویی های آهنی قابل انعطاف تولید کنند. زانویی چدنی به طور گسترده ای در تأمین آب و زهکشی ، تخلیه آلودگی ، صنایع نفت و پتروشیمی ، مهندسی راه ، کارهای عمومی و ساختمانهای شهری ، صنایع برق و کاغذ و مهندسی حفاظت از آتش استفاده می شود.

فرآیند تولید زانویی چدنی به طور کلی به دو روش شامل نورد سرد ونورد گرم تولید می شوند. روش نورد سرد نسبت به نورد گرم ارزان تر بوده و سرعت فرآیند تولید آن بیشتر می باشد اما کیفیت محصول پایین تر می باشد.

 

 

پیشنهادبرای مشاهده بهترین قیمت ورق روغنی در بازار کلیک نمایید

 

 

انواع زانویی بر اساس لوله مورد استفاده شده در آنها

زانویی بر اساس نوع لوله های مورد استفاده شده در آنها به دو دسته تقسیم بندی می شوند.

  • زانویی تولید شده با لوله مانیسمان:

لوله های مورد استفاده  در این دسته از زانویی ها، لوله های مانیسمان می باشند. در واقع در فرآیند تولید لوله های مانیسمان از هیچ گونه درز و جوشی استفاده نمی شوند.

  • زانویی تولید شده با لوله درزدار:

لوله های مورد استفاده  در این دسته از زانویی ها، لوله های درزدار می باشند. در واقع در فرآیند تولید لوله های درزدار از  درز و جوشی استفاده نمی شوند.

 

قیمت زانویی چدنی

قیمت زانویی چدنی به عوامل متعددی از جمله نرخ دلار و چدن ، کیفیت، ابعاد آن و … بستگی دارد. با افزایش نرخ دلار و چدن قیمت زانویی افزایش می یابد و با کاهش قیمت دلار و چدن قیمت زانویی کاهش می یابد. همچنین با افزایش کیفیت زانویی چدنی قیمت زانویی نیز افزایش می یابد و بت کاهش کیفیت زانویی به طبع قیمت آن نیز کاهش می یابد.

 

پیشنهادبرای مشاهده بهترین قیمت ناودانی در بازار کلیک نمایید

در صورتی که قصد خرید زانویی چدنی را دارید پیشنهاد می شود اطلاعات کلی در زمینه لوله و اتصالات، زانویی، زانویی چدنی و کاربردهای آن کسب نمایید و با افراد متخصص در این زمینه مشورت نمایید و با کسب اطلاعات کافی و جامع در این زمینه اقدام به سفارش لیست محصولات مد نظر خود نمایید.

آهن سنتر فروشنده عمده آهن و ابزارآلاتی مختلف و انواع لوله و اتصالات مانند زانویی می باشد و محصول مورد نظر شما را با بهترین کیفیت و قیمت مناسب در بازار آهن فراهم می نماید. به منظور آگاهی از زانویی چدنی و کسب اطلاعات در این زمینه می توانید به یکی از بهترین سایت های فروش و اطلاع رسانی در این خصوص به نشانی https://www.ahancenter.com مراجعه نمایید و همچنین برای خرید و گرفتن مشاوره رایگان راجع به زانویی چدنی با متخصصین این حوزه در بخش فروش شرکت آهن سنتر با شماره تلفن 48417-021 تماس حاصل نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *