مفتولی

صادرات میلگرد

صادرات میلگرد

برای مشاهده بهترین قیمت میلگرد کلیک نمایید.

صادرات میلگرد

میلگرد از جمله مهم ترین محصولات فولادی می باشد که به عنوان تقویت استحکام کششی بتن در ساختمان سازی مورد استفاده قرار می گیرد.

میلگرد در انواع مختلفی شامل میلگرد ساده و میلگرد آجدار تولید و در بازار موجود می باشد. میلگرد ساده که سطوح آن صاف است اما میلگرد آجدار دارای سطوحی با فرورفتگی و برآمدگی هایی می باشد و همین ویژگی مسبب استحکام بیشتر میلگرد آجدار نسبت به میلگرد ساده می گردد.

میلگردها در قطر و ابعاد گوناگونی تولید و در بازار موچود می باشند. هر چه میزان قطر میلگرد افزایش یابد، مقاومت آن نیز بیشتر می گردد و قیمت آن نیز بالاتر می رود.

معمولا میلگردها در طول های 12 متری بر داده شده و بسته بندی می شوند. البته با توجه به نیاز مشتری در سایر طول های دیگری نیز برش داده می شوند.

با توجه به اینکه میلگرد از اصلی ترین المان های ساختمان محسوب می شود، این محصول در کارخانه هایی در داخل کشور در بسیاری از شهرهای بزرگ تولید می گردد. این کارخانه ها میلگرد را با تکنولوژی روز دنیا زیر نظر افراد متخصص می سازند.

همچنین در فرآیند تولید میلگردها بایستی استانداردهای تبیین شده رعایت شود و میلگرد هایی با کیفیت بالا مطابق با استاندارد تولید و در اختیار مصرف کنندگان قرار داده شوند.

 

پیشنهاد: برای مشاهده بهترین قیمت ماشینکاری در بازار کلیک نمایید.

 

 

در کشور عزیزمان صادرات میلگرد توسط برخی از شرکت های تولید کننده آن انجام می پذیرد. این شرکت های تولید کننده میلگرد با افزایش تولیدات میلگرد، علاوه بر آنکه توانسته اند نیاز جامعه ی بازار کشور را به میلگرد رفع نمایند، بخشی از نیاز بازار کشور های دیگر مخصوصا کشور های همسایه را به میلگرد تامین نمایند.

از طرف دیگر با کاهش ساخت و ساز در داخل کشور، تقاضای میلگرد در داخل کشور نیز کاهش می یابد. در نتیجه صادرات تولیدات داخلی میلگرد به کشور های دیگر افزایش می یابد.

از جمله کشور های همسایه ای که صادرات میلگرد به آنها انجام می شود، می توان به کشور های ترکیه، عراق، افغانستان، گرجستان، ارمنستان، پاکستان، امارت، عمان، قطر و … اشاره نمود. علاوه بر کشور های همسایه، صادرات میلگرد به کشور های دیگر اروپایی و آسیایی و … انجام می شود.

 

عوامل موثر بر صادرات میلگرد

امروزه صادرات میلگرد مانند بسیاری از محصولات فولادی به سایر کشورهای دیگر گسترش داشته است. صادرات میلگرد به عوامل مختلفی مانند وضعیت اقتصادی جامعه مبدا و مقصد، قیمت تعیین شده میلگرد توسط کارخانه تولید کننده آن، اوضاع سیاسی حاکم بر جامعه، میزان بار درخواستی توسط مصرف کنندگان و … بستگی دارد.

اگر وضعیت اقتصادی کشور های تولید کننده و مصرف کننده بهبود یابد، میزان صادرات نیز افزایش می یابد. به عبارت دیگر با بهبود وضعیت اقتصادی جامعه تولید کننده، میزان تولیدات داخلی در این کشور افزایش یافته و با بهبود اوضاع اقتصادی جامعه مصرف کننده، میزان تقاضا بیشتر خواهد شد و در نتیجه مسبب افزایش صادرات می گردد.

کارخانه های تولید کننده میلگرد، میلگردها را با نوع خاصی از فولاد تولید می کنند و در صورتی که از فولاد نو استفاده شود با حرف N و اگر در تولید آن، فولاد ریخته گری به کار برده شود با حرف W نشان داده می شود.

قیمت میلگرد با توجه به نوع میلگرد و میزان استحکام تسلیم آن توسط کارخانه تولیدکننده آن معین می گردد.

صادرات میلگرد به صورت دریایی، زمینی و هوایی انجام می شود. روش های دریایی و زمینی معمول تر از روش های هوایی می باشد و از هزینه کمتری برخوردار می باشد.

اوضاع سیاسی حاکم بر جامعه بر روی صادرات تاثیر گذار است. با بهبود اوضاع سیاسی، صادرات و حمل و نقل به راحتی انجام می پذیرد. اما در صورت اوضاع نامساعد سیاسی مشکلاتی در این راستا به وجود خواهد آمد. از جمله تحریم ها مسبب ایجاد خلل در صادرات خواهد شد.

با پیشرفت بشر و علم و تکنولوژی محصولاتی جانشین میلگرد بیشتر می شوند که این محصولات حتی بهتر از میلگرد عمل می کنند و استحکام کششی سازه را افزایش می دهند. این نکته سبب ساز کاهش تقاضای میلگرد و کاهش صادرات آن خواهد شد.

 

پیشنهاد: برای مشاهده بهترین قیمت ورق سیاه در بازار کلیک نمایید.

 

 

قیمت صادرات میلگرد

در صورتی که قصد صادرات محصولات فولادی از جمله میلگرد را دارید و تجربه ای در این راستا ندارید، پیشنهاد می شود با متخصصین این حوزه در مجموعه آهن سنتر مشورت نمایید.

همچنین پیشنهاد می شود، تمامی عوامل موثر بر صادرات میلگرد و مراحل آن را بررسی نموده و از تجربیات افراد با تجربه در صادرات میلگرد استفاده نمایید و سپس اقدام به صادرات نمایید تا دچار مشکل در این خصوص نشوید و نهایت سود را به دست آورید.

همچنین به این نکته توجه شود که همه مجوز های لازم برای صادرات میگرد از جمله مجوز صنعت، معدن و تجارت گرفته شود و قبل از ارسال بار بایستی پیش فاکتور یه طور کامل و مشخص با زبان انگلیسی به مشتری تحویل داده شود تا در صادرات خود  دچار مشکل نگردید.

مجموعه آهن سنتر از فروشندگان عمده آهن، ابزارآلات آهنی و انواع لوله و اتصالات مانند میلگرد است و محصولات درخواستی مشتریان خود را با بالاترین کیفیت و مناسب ترین قیمت در اسرع وقت فراهم می نماید. پیشنهاد می شود به منظور آگاهی و کسب اطلاعات راجع به میلگرد، صادرات میلگرد به سایت مجموعه آهن سنتر به نشانی https://www.ahancenter.com مراجعه نموده و یا با شماره تلفن 48417-021 تماس گرفته و با متخصصین این مجموعه در بخش فروش مشورت نمایید. بخش فروش مجموعه آهن سنتر به صورت شبانه روزی پاسخگوی تمام مشتریان خود می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *