لوله

فروش لوله مانیسمان تهران

فروش لوله مانیسمان تهران

لوله به قطعه استوانه شکلی گفته می شود که وظیفه حمل سیالات مختلف مانند آب، نفت، گاز و … برعهده دارد. لوله دارای قدمت بسیار طولانی می باشد. در زمان های گذشته از تنه تو خالی درختان و بامبو به عنوان لوله برای حمل سیالات استفاده می کردند. با گذشت زمان و پیشرفت بشر لوله ها نیز مانند سایر محصولات پیشرفته تر شدند.

به طور کلی لوله ها بر اساس نحوه تولید آنها به دو دسته کلی لوله بدون درز یا مانیسمان و لوله درزدار تقسیم بندی می شوند. لوله مانیسمان در طول ها و سایز های مختلفی تولید و در بازار موجود می باشند. لوله مانیسمان در زمینه های گوناگونی در صنعت مورد استفاده قرار می گیرد.

لوله مانیسمان در داخل و خارج کشور تولید و به بازار عرضه می شوند. از جمله می توان به لوله مانیسمان دقیق کاوه، لوله مانیسمان تولید شده در چین و اروپا اشاره نمود.

فروش لوله مانیسمان تهران توسط شرکت های مختلفی انجام می گردد. در صورتی که قصد خرید لوله مانیسمان را دارید، پیشنهاد می شود قبل از اقدام به خرید اطلاعات کلی راجع به لوله مانیسمان، انواع و کاربردهای آن و قیمت لوله مانیسمان به دست آورده و با افراد متخصص در این زمینه مشورت نمایید تا بهترین کیفیت با پایین ترین قیمت را خریداری نمایید.

آهن سنتر فروشنده عمده آهن و ابزار آلات آهنی و انواع ورق و لوله مانند لوله مانیسمان می باشد و محصول مورد نظر شما را با بهترین کیفیت و قیمت مناسب در بازارآهن فراهم می نماید. به منظور آگاهی از نحوه فروش لوله مانیسمان تهران و کسب اطلاعات در این زمینه می توانید به یکی از بهترین سایت های فروش و اطلاع رسانی در خصوص فروش لوله مانیسمان تهران به نشانی https://www.ahancenter.com مراجعه نمایید و همچنین برای خرید و گرفتن مشاوره رایگان در مورد فروش لوله مانیسمان تهران با متخصصین این حوزه در بخش فروش شرکت آهن سنتر با شماره تلفن 48417-021 تماس حاصل نمایید.

 

 

لوله مانیسمان

لوله های فولادی بدون درز یا لوله مانیسمان از ورق فولادی دور جامد ساخته شده ، گرم می شوند و به لوله های توخالی شکل می گیرند. این لوله ها اتصالات درز یا جوش ندارند. لوله های فولادی یکپارچه در زمینه های مختلف در صنعت استفاده می شوند. با افزایش پروژه های تولید برق نیروگاهی و هسته ای ، احتمالاً تقاضا برای لوله های فولادی یکپارچه مانیسمان به شدت افزایش خواهد یافت. همچنین با افزایش ساخت و ساز نیروگاه های پتروشیمی پیش بینی می شود که  تقاضای لوله های فولادی بدون درز صنعتی افزایش پیدا نمایند. پیش بینی می شود بازار لوله های فولادی بدون درز با توجه به عوامل محرک مانند پروژه های نفت و گاز و رشد صنعت نفت و گاز رونق نمایند. علاوه بر این ، افزایش تولید صنعتی احتمالاً باعث رشد بازار لوله مانیسمان خواهد شد. با این وجود ، در دسترس بودن جایگزین ها ممکن است مانع از رشد بازار لوله های فولادی بدون درز صنعتی شوند. با این وجود ، صنعتی شدن سریع در کشورهای در حال توسعه فرصت رشد چشمگیر را برای بازار لوله های فولادی بدون درز صنعتی در سال های آینده ایجاد می کند.

 

طبقه بندی لوله مانیسمان

بازار جهانی لوله های فولادی بدون درز یا مانیسمان بر اساس محدوده قطر ، فرآیند ، رتبه بندی فشار و کاربرد تقسیم می شود. بر اساس دامنه قطر، در 5/1 میلی متر به بالا تولید می شود. طبقه بندی بر اساس سایز لوله مانیسمان از 2/1اینچ الی 26 اینچ است. لوله مانیسمان بر اساس نورد گرم و سرد تولید و تقسیم بندی می شود. همچنین لوله مانیسمان بر اساس رتبه بندی فشار به عنوان طبقه بالا ، متوسط ​​و پایین طبقه بندی می شود. لوله های مانیسمان در زمینه های تولید برق ، پالایشگاه و پتروشیمی ، خودروسازی ، کارخانه های فرآوری و سایر موارد کاربرد دارند.

 

 

ویژگی لوله مانیسمان

لوله مانیسمان به دلیل سطوح یکپارچه و استفاده نکردن از جوشکاری در پروسه تولید آن دارای ویژگی ها و مزایایی نسبت به لوله درزدار می باشد. از جمله می توان به موارد زیر اشاره نمود:

لوله مانیسمان دارای قدرت تحمل بیشتر در برابر فشار و تنش های فیزیکی دارد.

لوله مانیسمان دارای خورندگی و زنگ زدگی کمتری در برابر شرایط محیطی دارد.

لوله مانیسمان جایگزین بسیار مناسبی نسبت به لوله درزدار می باشد.

 

اقسام رده لوله مانیسمان

لوله مانیسمان در رده های مختلفی در کارخانه تولید می شود. از پر کاربرد ترین رده های لوله مانیسمان می توان به رده 20، رده 40 و رده 80 اشاره نمود. در ادامه توضیحاتی راجع به هر کدام آورده شده است.

 

لوله مانیسمان رده 20:

این دسته از اقسام رده لوله مانیسمان از دسته رده سبک به حساب می آید و پایین ترین رده طبق استاندارد محسوب می شود.

 

لوله مانیسمان رده 40:

این دسته از انواع رده لوله مانیسمان جز رده معمولی لوله مانیسمان محسوب شده که در صنعت از نوع رده بسیار مورد استفاده قرار می گیرد. لوله مانیسمان رده 40 قوی تر از لوله مانیسمان رده 20 و ضعیف تر از لوله مانیسمان رده 80 می باشد.

 

لوله مانیسمان رده 80:

لوله مانیسمان رده 80 از دسته رده سنگین لوله مانیسمان به حساب می آید که نسبت به رده های 20 و 40 قوی تر می باشد. این رده از لوله مانیسمان نسبت به رده های کمتر از خود  در برابر خورندگی و زنگ زدگی مقاومت بیشتری دارد و قابلیت تحمل فشار فیزیکی بیشتر نیز دارا می باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *