لوله

قیمت آبیاری قطره ای

آبیاری قطره ای

قیمت آبیاری قطره ای

برای مشاهده بهترین قیمت لوله مانیسمان کلیک نمایید.

قیمت آبیاری قطره ای

سیستم آبیاری قطره ای با استفاده از شبکه ای از خطوط اصلی ، زیر شبکه و خط های جانبی با نقاط انتشار در طول آنها ، آب را به محصول منتقل می کند. هر قطره چکان، یک کاربرد یکنواخت و دقیق کنترل شده از آب ، مواد مغذی و سایر مواد رشدی مورد نیاز را مستقیماً در ناحیه ریشه گیاه تأمین می کند. آب و مواد مغذی از ساطع کننده ها وارد خاک می شوند و از طریق نیروهای ترکیبی از جاذبه و مویرگی وارد منطقه ریشه گیاهان می شوند.

آبیاری قطره ای کارآمدترین روش آبیاری است. در این روش آبیاری، آب بسیار کم هدر می رود. اما آبیاری قطره مزایای دیگری دارد که تقریباً در هر مکانی مفید است. نصب آسان ، طراحی آسان و بسیار ارزان است و همچنین می تواند مشکلات بیماری در ارتباط با سطح بالای رطوبت در برخی گیاهان را کاهش دهد.

پیشنهاد می شود که قبل از سفارش محصولات مد نظر خود در راستای آبیاری قطره ای، اطلاعاتی راجع به آبیاری قطره ای و قیمت آبیاری قطره ای کسب نمایید و سپس اقدام به خرید نمایید.

آهن سنتر فروشنده عمده آهن، ابزارآلاتی مختلف، انواع لوله و شیرآلات می باشد و محصول مورد نظر شما را با بهترین کیفیت و قیمت مناسب در بازار آهن فراهم می نماید. به منظور آگاهی از قیمت آبیاری قطره ای و کسب اطلاعات در این زمینه می توانید به یکی از بهترین سایت های فروش و اطلاع رسانی در این خصوص به نشانی https://www.ahancenter.com مراجعه نمایید و همچنین برای خرید و گرفتن مشاوره رایگان راجع به قیمت آبیاری قطره ای با متخصصین این حوزه در بخش فروش شرکت آهن سنتر با شماره تلفن 48417-021 تماس حاصل نمایید.

 

پیشنهاد: برای مشاهده بهترین قیمت ناودانی در بازار کلیک نمایید.

 

 

آبیاری قطره ای

آبیاری قطره ای به آرامی آب را به گیاهان، درختان و سایر محصولات کشاورزی انتقال می دهد. عملکرد بالای آبیاری قطره ای از دو عامل اصلی ناشی می شود. نکته اول این است که آب قبل از اینکه بخار شود، درون خاک خیس می شود. دوم اینکه آب فقط در جایی که لازم باشد (در ریشه گیاه) استفاده می شود و در همه جا پاشیده نمی شود.

آبیاری قطره ای تکنیکی است که در آن آب از طریق فیلتر به داخل لوله های مخصوص قطره قطره می شود و امارات ها در فاصله های مختلف قرار دارند. از طریق دستگاه مخصوص رهاسازی ، آب از طریق فرستنده ها مستقیماً درون خاک در نزدیکی ریشه ها پخش می شود. اگر سیستم آبیاری قطره ای به درستی طراحی ، نصب و راه اندازی شود، ممکن است آبیاری قطره ای با کاهش تبخیر و زهکشی عمیق به دستیابی به حفاظت از آب کمک کند.

در مقایسه با انواع دیگر سیستم های آبیاری، آب را می توان با دقت بیشتری روی ریشه های گیاه بکار برد. آبیاری قطره ای با هر شیب قابل کشاورزی قابل تنظیم است و برای اکثر خاک ها مناسب است.

 

 

الگوی مرطوب در آبیاری قطره ای

برخلاف آبیاری سطح و آبپاش، آبیاری قطره ای بخشی از منطقه ریشه خاک را مرطوب می کند. این ممکن است به اندازه 30 درصد از حجم خاک خیس شده با روش های دیگر باشد. الگوهای خیس شدن ناشی از ریختن آب روی خاک به تخلیه و نوع خاک بستگی دارد.
اگرچه فقط بخشی از منطقه ریشه خیس شده است ، اما تأمین نیازهای کامل آب زراعی مهم است. گاهی تصور می شود که آبیاری قطره ای با کاهش مقدار مورد استفاده در محصول موجب صرفه جویی در مصرف آب می شود. این درست نیست. محصولات زراعی فقط برای رشد مناسب به مقدار مناسب آب نیاز دارند. پس انداز آبي كه با استفاده از آبياري قطره اي به دست می آید مي تواند ناشی از كاهش در نفوذ عميق و جلوگیری از تبخير آب باشد. این صرفه جویی به تجهیزات وابسته است.

آبیاری قطره ای جایگزین روش های دیگر اثبات شده آبیاری نیست. این فقط روش دیگری برای استفاده از آب است. مناسب ترین مکان برای مناطقی است که کیفیت آب حاشیه ای دارد ، زمین کاملاً شیب دار یا عایق بندی شده و از کیفیت پایین برخوردار است ، جایی که آب یا نیروی کار گران است ، یا جایی که محصولات با ارزش زیاد نیاز به کاربردهای مکرر در آب دارند.

 

پیشنهاد: برای مشاهده بهترین قیمت رابیتس در بازار کلیک نمایید.

 

 

حفاظت و صرفه جویی آب از طریق آبیاری قطره ای

یکنواختی کاربرد آبیاری قطره ای بسیار زیاد است. برخلاف آبپاش ها ، آبیاری قطره ای آب را مستقیماً در خاک اعمال می کند و باعث از بین رفتن آب در اثر باد می شود. مقدار استفاده از آن پایین است بنابراین ممکن است آب به مقدار دقیقاً مورد نیاز (حتی به صورت روزانه یا ساعتی) در منطقه ریشه گیاه یا زراعت ریخته شود.

در مقابل ، روشهای دیگر مستلزم مقادیر بیشتر استفاده از آب و فرکانس کمتر هستند.آبیاری قطره ای در خاک های سنگین تر و زمین های شیبدار نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

آبیاری قطره ای از مناطق غیر هدفمند مانند جاده های کشاورزی، بلوکها یا نیمکتها در گلخانه ها ، ساختمانها یا جاده های منظره آب را آبیاری نمی کند. آبیاری قطره ای به راحتی با مناطقی از کاشت های عجیب و غریب که به راحتی با آبپاش ها یا آبیاری گرانشی مواجه می شوند، سازگاری دارد.

آبیاری قطره ای قادر به جوانه زدن بذرها و تنظیم پیوند است که نیاز به “آب پاش” را از بین می برد و پسماندهای حاصل در مراحل اولیه رشد محصول را از بین می برد. آبیاری قطره نیاز امروز است زیرا آب، هدیه طبیعت به بشر برای همیشه نامحدود و رایگان نیست. منابع آب جهان به سرعت کاهش می یابد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *