تیرآهن

قیمت آهن

قیمت آهن

قیمت آهن

همانطور که میدانید قیمت آهن به عوامل مختلفی بستگی دارد در این مقاله گفتگویی درباره ی قیمت آهن نرخ بازار و عوامل موثر بر قیمت بازار صحبت خواهیم کرد تا شما را از میزان قیمت آهن آلات در بازار آگاه نماییم.

 قیمت آهن به عوامل مختلفی از جمله  وزن ، کیفیت ، متراژ  و متریال استفاده در ساخت آهن بستگی دارد. همچنین نمی توان درباره ی قیمت آهن در این بخش چیز مشخصی را نوشت زیرا امروزه قیمت بازار ثابت نیست و هر لحظه قیمت آهن کم و زیاد می گردد.

 

 

قیمت آهن

 

 

علت نوسانات قیمت آهن در بازار چیست؟

با توجه به گزارشی که که در پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر قرار گرفت ؛ محمد آزاد با توجه به مصاحبه ای که در اخبار 18:30 نموده بود علت نوسانت قیمت آهن را اینگونه بیان کرد که ، با توجه به تولید 90 درصدی مواد اولیه تابعی از قیمت جهانی و ارز نباشد اما تمایل تولید کننده به صادرات و افزایش قیمت بازار داخلی ، فروش محصولات فولادی را در داخل با رکود روبروکرد.

همچنین رئیس اتحادیه ی آهن فروشان گفت : با توجه به وجود منابع اولیه موجود در کشور و همچنین وجود منابع انسانی کافی نباید قیمت آهن افزایش این چنینی در بازار را داشته باشد.

همچنین در اوایل سال 1397 با توجه به افزایش قیمت ارز قیمت آهن نیز بالا رفت و در نهایت می توان گفت یکی دیگر از علل افزایش قیمت آهن قیمت ارز در بازار می باشد.

ایشان در گفتگوی خود گفتند که : قیمت ارز نباید بر قیمت محصول تاثیر بگذارد.

آزاد در ادامه ی این گفتگو گفت : نرخ ارز تعیین کننده ی نرخ محصولات فولادی می باشد اما در صورتی که بازار داخلی کشور این افزایش قیمت را قبول کنند و همچنین فروشنده تمایل خود را به محصولات خارجی نشان دهد با پرداخت مالیات مواجه می شود.

ایشان با اشاره به اینکه یکی از کنترل کننده های قیمت بازار در داخل کشور مشتری های داخلی می باشد گفت : خریدار های داخل کشور قیمت غیر منطقی را قبول نمی کنند.

  آزاد در ادامه ی گفتگوی خود گفت : انتظار داشتیم با شروع فصل بهار بازار فروش آهن از روکد دراید در صورتی که با توقف فروش روبرو شدیم و به یک رکود فرو رفتیم .

 

در ادامه ی این گفتگو رئیس اتحادیه ی آهن فروشان صادرات آهن آلات را از افتخارات تولید کنندگان داخلی دانست و در ادامهی صحبت های خود گفت زیر بنای بسیاری از صنایع فلزی ورق آهن است که در داخل و خارج کشور مورد استفاده ی مصرف کنندگان قرار می گیرد.

آزاد افزود: انتظار می رفت با شروع فصل بهار بازار فروش آهن از رکود خارج شود در حالی که عملا توقف فروش آهن در بازار اتفاق افتاد و به یک رکود فرو رفتیم.

رئیس اتحادیه آهن‌ فروشان صادرات آهن آلات را افتخار تولید کتنندگان اخلی دانست و گفت: بیشترین محصول مصرفی در داخل کشور و خارج از کشور ورق آهن است که زیر بنای بسیاری از صنایع فلزی است. همچنین گفت افزایش قیمت محصولات فلزی در نهایت به ضرر بازار و تولید میباشد.

 

 

قیمت آهن

 

 

آهن چیست ؟

عنصر شیمیایی که عدد اتمی۲۶ و چگالی آن  ۷.۸۷ است را آهن می نامند.که این عنصردر نخستین دوره ی فلزهای واسطه قرار دارد. از نظر جرمی آهن ، بزرگترین عنصر سازنده زمین است. عنصر آهن دارای سطوح صاف و نقره‌ای براق مایل به رنگ خاکستری می باشد.  

اما زمانی که در هوا با اکسیژن ترکیب می گردد به رنگ قرمز یا قهوه‌ای می شود که به آنها اکسید دارای ترکیبات آهن یا زنگ گفته می شود.  شاید برایتان سوال باشد که کاربرد هن چیست ؟ در ادامه ی این مقاله به بررسی مختصر کاربرد این عنصر و همچنین ابزار آلات آهنی می پردازیم.

 

کاربرد آهن

در بازار امروز آهن کاربرد بیشتری نسبت به دیگر ابزار آلات آهنی دارد و 95 درصد از فلزات تولید شده در سراسر جهان از آهن تشکیل شده اند. مقاومت بالای این محصول ایجاب کرده در صنایع مختلفی از جمله : اتومبیل سازی ، بدنه کشتی های بزرگ ، و ساختمان سازی ها از اهن استفاده شود.

همچنین فولاد یکی از معروف ترین آلیاژها در صنعت آهن می باشد.

 

زنگ زدن آهن یا اکسیداسیون چیست؟

زنگ زدن آهن یا همان اکسیداسیون عموما از طریق واکنش با اکسیژن ایجاد می گردد. البته نوع دیگری از زنگ زدن آهن وجود دارد که از واکنش آهن با کلر ایجاد می گردد که این زنگ زدن را زنگ سبز می نامند.

 

 “زنگ” در اصطلاح نام متداول یکی از ترکیبات بسیار رایج یعنی اکسید آهن با فرمول Fe2O3 می باشد ؛ چون آهن به سرعت با اکسیژن ترکیب می شودو زنگ آهن رخ می دهد. در واقع می توان زنگ آهن را به راحتی در طبیعت پیدا کرد.

 

 

قیمت آهن

 

 

انواع  ابزار آلات آهنی

همانطور که می دانید ابزار آلات بسیاری وجود دارد که از جنس فولاد نیز می باشند. برخی از این ابزار های اهنی عبارتند از : میلگرد ، تیر آهن ، ورق آهنی ، لوله درزدار ، لوله مانیسمان ، ورق روغنی ، ورق سیاه ، ورق رنگی ، پروفیل ، رابیتس ، ناودانی ، نبشی و… اشاره کرد.

اما لازم است بدانید در خصوص قیمت هیچ یک از کالاهای نامبرده شده در حال حاضر نمی توان قیمت ثابتی را اعلام کرد شما نیز می توانید برای کسب الاعات بیشتر در خصوص قیمت آهن و هر نوع کالای مورد نظر با آهن سنتر تماس بگیرید و با کارشناسان فروش این مجموعه در ارتباط باشید تا از قیمت روزانه ی آهن مطلع گردید.

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *