اتصالات

قیمت اتصالات جوشی 

قیمت اتصالات جوشی 

قیمت اتصالات جوشی 

اگر قصد خرید یکی از انواع اتصالات  آهن را دارید حتما بایکی از مراکز معتبر استعلام قیمت اتصالات جوشی را بگیرید. در این زمینه می توانید از مشاوره رایگان کارشناسان آهن سنتر بهره مند شوید تا خریدی مطمئن و آسان از لحاظ قیمت و زمان مناسب تحویل را با ما تجربه کنید.

پیش از خرید و استعلام قیمت اتصالات و انواع پیشنهاد می کنیم ابتدا این مطلب آهن سنتر درباره اتصالات و انواع این محصول و همچنین عوامل موثر بر قیمت آن را مطالعه نمایید.

اتصالات جوشی بخشی از سیستم لوله کشی صنعتی هستند که قابلیت جوش به انواع لوله‌ها را دارند و در انواع مختلفی مانند سه راهی جوشی،زانویی جوشی،سردنده جوشی،تبدیل جوشی وکپ جوشی در بازار موجود هستند. این اتصالات در حقیقت نقش رابط بین دو لوله را بازی می کند و خاصیت مهم آن تغییر مسیر جریان سیال به شاخه‌های دیگر است.

 

قیمت اتصالات جوشی 

قیمت اتصالات جوشی

 

در واقع در هر نوع لوله کشی، به این رابطها برای هدایت لوله ها در جهت مختلف و همچنین ایجاد انشعاب در مسیر لوله، تقسیم لوله و تغییر قطر بر اساس نوع کاربرد نیاز است. از جمله کاربرد های دیگری که می توان از اتصالات در آن استفاده کرد هنگام تعمیرات و خرابی لوله هاست. به این صورت که هنگام ایجاد هرگونه مشکل در لوله، به جای تعویض کل لوله و ملحقات آن کافی است که فقط همان قسمت آسیب دیده را با کمک یکی از اتصالات تعویض و تعمیر کنیم. اتصالات جوشی از جنس فولاد است و هنگام استفاده از آن از عملیات جوشکاری برقی استفاده می شود.

 

انواع اتصالات 

هنگام استعلام قیمت اتصالات جوشی ابتدا باید با انواع آن آشنا شوید تا هنگام گفتگو با کارشناسان و مشاوران با مشکل روبه رو نشوید. در ادامه با انواع اتصالات آشنا می شوید.

 این محصول با توجه به نوع اتصال در سیستم لوله کشی و یا کاربرد به سه نوع اصلی تقسیم میشوند:

  • اتصالات لب جوش (BW) : ابعاد و تلرنس (BW)  با توجه به استاندارد طراحی ساختار مطابق با ASME B16.9 و در برخی موارد با خوردگی کم بر اساس MSS SP43 می باشد.
  • اتصالات سوکت ولد (SW) : این نوع اتصالات در کلاس های 3000-6000-9000 بر اساس استاندارد طراحی ASME B16.11 تولید میگردند.
  • اتصالات رزوه ای (THD) : در کلاس های 2000-3000 و6000 بر اساس استانداردASME B16.11 طراحی و تعریف می‌شوند.

 

 

قیمت اتصالات جوشی 

قیمت اتصالات جوشی

 

مزایای اتصالات جوشی در مقایسه با اتصالات سوکت و پیچ مهره چیست؟

 

حتما هنگام خرید با واژه اتصالات جوشی و سوکت و رزوه ای مواجه شده اید، اما بهتر است درباره اینکه کدام نوع بهتر و پرکاربرد است کمی بیشتر بدانید تا هنگام استعلام قیمت اتصالات بهترین گزینه را برای پروژه خود انتخاب نمایید.

یک سیستم لوله کشی صنعتی با اتصالات جوشی در مقایسه با اتصالات سوکت و رزوه ای مزیتهایی دارد که شما را برای خرید اتصالات جوشی ترغیب می کند، د رادامه با ما همراه باشید:

– اتصال جوشی نسبت به انواع دیگر، اتصال مستحکم تری را ایجاد می کند.

– با استفاده از روش جوش دادن اتصالات به خط لوله، امکان نشت مواد داخل لوله تقریبا به صفر می رسد.

– ساختار فلز پیوسته به قدرت سیستم لوله کشی می افزاید

–  پیوستگی ساختار فلزی بین اتصالات و خط لوله، افزایش میزان کشش مقاومتی سیستم لوله کشی را به همراه خواهد داشت.

– در لوله کشی به صورت جوشی باشد استفاده از فضا به حداقل می رسد.

– سطح اتصال صاف در داخل خط لوله و اتصالات مربوطه باعث افت فشار کمتر ، کاهش درهم ریختگی جریان سیال و کاهش خورندگی ناشی از فعالیت خوردگی شیمیایی و همچنین سایشی می شود.

– اتصالات پیچ و مهره فقط تا اندازه مشخصی دردسترس هستند اما اتصالات جوشی در ابعاد ½ “تا ۷۲” در دسترس هستند .

 

 

قیمت اتصالات جوشی 

قیمت اتصالات جوشی

 

فرآیند تولید 

هنگام استعلام قیمت اتصالات جوشی و خرید آن، دانستن فرآیند تولید آن خالی از لطف نیست و بهتر است پیش از خرید اطلاعاتی درباره مراحل این فرآیند بدانید.

اتصالات جوشی با استفاده از لوله‌های بدون درز ساخته می‌شوند و با توجه به تغییر شکل و تبدیل به انواع اتصالات زانویی، کلاهکی و کروی (طی فرآیندهای مختلف)، استفاده از مواد اولیه باکیفیت برای تولید این محصولات از ضروریات به شمار می رود.

 برای ساخت اتصالات و تبدیل آن به انواع مختلف، ابتدا لوله یا شلنگی که ماده اولیه هستند به صورت طولی برش داده می‌شود. سپس به منظور ایجاد شکل زانویی و اتصال T شکل، طی فرایندهای متعددی در قالب مشخصی شکل و فرم می‌یابد. سپس در مرحله آخر، لوله برش خورده تحت عملیات حرارتی قرار گرفته و انسجام کامل یافته و شکل آن ثابت می شود.

 

جنس اتصالات 

اتصالات جوشی به دو صورت اتصالات جوشی فولادی و اتصالات جوشی استیل تولید و در صنایع آب و فاضلاب، گاز، بخار، هوا و صنایع مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرند. هر کدام از این اتصالات جوشی نیز به دو نوع درزدار و مانیسمان تقسیم‌شده که بر اساس فشار، کارکرد خطوط، نوع سیال و ضخامت لوله انتخاب می‌گردد.

حال اگر قصد خرید اتصالات جوشی دارید،اتصالات جوشی استیل که استفاده از آن نیز بسیار رایج است  توصیه می شود. این اتصالات که از جنس استیل هستند نسبت به انواع دیگر قیمت ارزان تری دارند. اتصالات Sch 10 نیز در اتصالات جوشی استیل رایج هستند.

 

انواع اتصالات  :

  • اتصالات جوشی فولادی
  • اتصالات جوشی استیل
  • اتصالات درزدار
  • اتصالات جوشی مانیسمان
  • اتصالات جوشی فشار قوی

 

قیمت اتصالات

برای خرید اتصالات جوشی و اطلاع از قیمت آن باید به موارد مختلفی توجه نمایید. قیمت اتصالات جوشی به عوامل مختلفی از جمله برند، کشور سازنده، کیفیت مواد اولیه، درصد خلوص فولاد و مقاومت مکانیکی اتصالات بستگی دارد. اما در مجموع به این نکته نیز باید توجه داشت که در کنار عوامل یاد شده، نوسانات بازار ارز نیز بر قیمت این محصول اثرگذار می باشد. بنابراین با توجه به اینکه به دلیل نوسانات قیمت ارز، نمی توان رقم دقیقی ارائه داد به همین منظور برای دریافت به روز  این محصول، با همکاران ما در سایت آهن سنتر تماس بگیرید.

لازم به ذکر است شرکت آهن سنتر ارائه دهنده هرگونه خدمات در زمینه خرید و فروش انواع اتصالات با بهترین قیمت به مشتریان عزیز است و شما میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *