تیرآهن

قیمت تسمه آهنی

قیمت تسمه آهنی

قیمت تسمه آهنی

برای مشاهده بهترین قیمت تیرآهن کلیک نمایید.

تسمه و انواع آن

تسمه ها از جمله تجهیزات حمل بار در صنعت به حساب می آیند و مانند اهرم جز تکنیک های بلند کننده دستی و کمک کننده های مکانیکی می باشند. تسمه ها به بار به صورت قلابی شکل متصل می شوند و دارای انواع مختلفی از جمله تسمه آهنی، تسمه های مش فلزی، تسمه های طناب الیافی، تسمه های تخت مصنوعی و تسمه های طناب مسی می باشند.

در گذشته نیز از تسمه ها و اهرم ها به صورت ساده تری مورد استفاده قرار می گرفته است و در مصر باستان، یونان و روم کاربرد های مختلف آن ها دیده می شده است. با گذشت زمان و پیشرفت بشر انواع مختلف تسمه ها و اهرم و سایر تجهیزات حمل بار تولید گردید و در زمینه های گوناگونی مورد استفاده قرار می گیرند.

دقت شود در هنگام نصب تسمه ها بیش تر از حد مجاز بار به تسمه متصل نگردد. زیرا در صورت که تسمه بیش تر از حد مجاز بار مورد استفاده قرار گیرد به شدت آسیب دیده و کاربرد خود را از دست خواهد داد. نصب تسمه ها را بایستی به افراد متخصص در این زمینه سپرد تا از خسارت های جبران ناپذیر جلوگیری کرد.

تسمه های فلزی در جنس های گوناگونی مانند آهن، گالوانیزه، استیل، فولادی، آلیاژی، آلومینیومی تولید می گردند.

همچنین تسمه ها در ابعاد مختلفی در طول ها و عرض های گوناگونی تولید می شوند. اغلب طول تسمه ها در بازه 2 متر الی 7 متر و در عرض 1 سانتی متر الی 100 سانی متر برش داده می شوند که هر کدام از این ابعاد در زمینه های مختلفی کاربرد دارند.

به منظور محاسبه وزن تسمه ها می توان از جدول وزنی تسمه استفاده نمود.

 

 

تسمه آهنی

تسمه های آهنی  برشی که دارای سطح مقطع آهنی که با درصد کربن کم تولید می گردند. از مزیت های تسمه های آهنی می توان به مورد استفاده در بارهای ناهموار، دمای بالا و حالت های اصطحکاکی  نام برد.

اندازه و ظرفیت بار و اسم تولید کننده تسمه های آهنی به صورت برچسب بر روی هرتسمه چسبانده می شوند که بایستی در هنگام خرید به آنها بسیار توجه نمود تا از خرید نامرتبط با پروژه خود جلوگیری نمود.

قیمت تسمه های آهنی نسبت به سایر تسمه های دیگر به دلیل مواد اولیه مورد استفاده در آنها گران تر می باشند. همچنین قیمت تسمه های آهنی به عوامل متعددی بستگی دارند که در ادامه لیست این عوامل موثر آورده شده و  توضیحاتی راجع به هر یک از آنها آورده شده است.

 

انواع تسمه آهنی بر اساس روش تولید

تسمه های آهنی از نظر نوع تولید آنها به دو دسته کلی تسمه نوردی و تسمه ماشین کاری طبقه بندی می شوند.

تسمه های نوردی به روش نورد تولید و در طول هایی در بازه ی 4 متر الی 7 متر برش خورده می شوند. اما تمسه های ماشین کاری توسط ماشین های مخصوصی تولید و به صورت شاخه ای در طول 6 متری ساخته می شوند. تسمه های ماشین کاری بسیار تمیز ومرتب تر از تسمه های نوردی بوده و به طبع قیمت تسمه های ماشین کاری نیز بیشتر از قیمت تسمه های نوردی می باشند.

 

پیشنهادبرای مشاهده بهترین قیمت تیرآهن در بازار کلیک نمایید.

 

 

کاربردهای تسمه آهنی

تسمه های آهنی کاربرد های بسیاری در صنعت دارند. از جمله می توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • صنعت ساختمان سازی
  • سازه های فلزی
  • گاردریل
  • تیرچه های فلزی

 

قیمت تسمه آهنی

قیمت تسمه آهنی به عوامل مختلفی بستگی دارد. از جمله مهم ترین این عوامل نوسانات نرخ دلار و نرخ فولاد و آهن در بازار های داخلی و خارجی می باشد. به عبارت دیگر با بالاتر رفتن نرخ دلار و نرخ فولاد و آهن  قیمت تسمه آهنی نیز افزایش می یابد و با پایین آمدن نرخ دلار و فولاد و آهن قیمت تسمه آهنی نیز کاهش می یابد.

از دیگر عوامل تاثیر گذار بر قیمت تسمه آهنی می توان به میزان تولید و تقاضای داخلی آهن اشاره نمود که با افزایش تولید قیمت تسمه آهنی کاهش می باید و بر عکس. با کاهش تولید، تقاضای مصرف کنندگان داخلی به دلیل افزایش نگرانی در دستیابی تسمه های آهنی افزایش می یابد و در نتیجه قیمت تسمه آهنی افزایش پیدا می کند.

از دیگر عوامل دیگر بر قیمت تسمه آهنی تاثیر گذار خواهد بود میتوان به موارد زیر اشاره نمود:

  • تغییرات حقوق و دستمزد
  • قیمت نفت
  • قیمت قراضه آهن آلات
  • نوع تسمه آهنی
  • کیفیت تسمه آهنی
  • کارخانه تولید کننده و برند تسمه آهنی

 

پیشنهادبرای مشاهده بهترین قیمت لوله مانیسمان در بازار کلیک نمایید.

 

اگر قصد خرید تسمه آهنی را دارید بهتر است قبل از خرید اطلاعات کلی در زمینه تسمه آهنی و انواع و کاربرد های آن و قیمت تسمه آهنی کسب نمایید و سپس اقدام به خرید نمایید تا بهترین و با کیفیت ترین تسمه آهنی را با مناسب ترین قیمت خریداری نمایید.

آهن سنتر فروشنده عمده آهن و ابزار آلات آهنی مختلف مانند تسمه آهنی می باشد و محصول مورد نظر شما را با بهترین کیفیت و قیمت مناسب در بازار آهن فراهم می نماید. همچنین اگر قصد سفارش تسمه آهنی را دارید، به منظور کسب اطلاعات در این خصوص و کسب اطلاعات در این زمینه می توانید به یکی از بهترین سایت های فروش و اطلاع رسانی در این خصوص به نشانی https://www.ahancenter.com مراجعه نمایید و همچنین برای خرید و گرفتن مشاوره رایگان در مورد قیمت تسمه آهنی با متخصصین این حوزه در بخش فروش شرکت آهن سنتر با شماره تلفن 48417-021 تماس حاصل نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *