تیرآهن

قیمت تیرآهن اصفهان

قیمت تیرآهن اصفهان

برای مشاهده بهترین قیمت تیرآهن کلیک نمایید.

تیرآهن

تیرآهن یکی از انواع تیرآهن است که در ساختمانها و پلها به کار رفته و پشتیبانی می کند و در واقع آنها را نگه می دارد.

اگر تاکنون یک ساختمان را در حال پیمایش دیده اید ، می دانید اولین کاری که انجام می دهند ، قرار دادن اسکلت استیل یا چوبی است که در نهایت وزن سقف ، کف و تمام اتاق های داخل آن را می گیرد. این اسکلت از تسمه ساخته شده است. پل ها نیز با کمربند ساخته می شوند ، اما معمولاً مدت ها بعد از اینکه تیرهای فلزی در ساختمان ها با شیشه ، آجر و چوب پوشانده شوند ، قابل رویت هستند.

تیرآهن به اعضای مستقیم، بلند و افقی در ساختمان ها که کار آن استحکام و مقاومت در برابر بارهای وارد شده بر آنها و تحمل فشار ناشی از وزن خود را دارد، گفته می شود. به عبارت دیگر تیر آهن، تیرهایی با اعضای افقی هستند و یکی از معمول ترین عناصر سازه است که معمولاً برای حمل بارهای توزیع شده مانند دیوارهای موازی یا نواحی شاخه ای از سیستم کف و سقف در نظر گرفته شده است. این یک عنصر ساختاری است که قادر به تحمل بارهایی است که عمدتا برای پشتیبانی در پروژه های ساختمانی استفاده می شود.

در واقع تیرآهن از سایر تیرهای کوچکتر  پشتیبانی می کند و به عنوان اصلی ترین پشتیبانی افقی یك سازه عمل می كند و ممکن است از یک قطعه واحد یا بیش از یک قطعه متصل به هم تشکیل شود. تیرآهن را می توان از انواع مصالح ساختمانی مانند بتن، فولاد ضد زنگ یا ترکیبی از هر دو ساخته شود.

تیرآهن در وزن های گوناگونی تولید می شوند، به منظور آگاهی از وزن تیرآهن می توان به جدول اشتال مراجعه نمود.

 

 

انواع تیرآهن

در مهندسی ، تیرآهن ها بر اساس فاکتورهای مختلفی به چندین نوع طبقه بندی می شوند. بر اساس نوع پشتیبانی ، تیرها به طور عمده به انواع زیر طبقه بندی می شوند: به سادگی پشتیبانی ، ثابت ، مداوم و خرپا. پرتوها را می توان بر اساس هندسه به عنوان پرتوی مستقیم ، پرتو خمیده ، و پرتوی مخروط طبقه بندی کرد.

بر اساس شکل سطح مقطع ، تیرها به پرتوهای I ،  T و C تقسیم می شوند. هر کدام از انواع تیرآهن ها در زمینه های مختلفی کاریرد دارند. تیرآهن I شکل رایج ترین نوع تیرآهن مورد استفاده در ساخت پل است. تیرآهن جعبه ای یا شکل Z به عنوان پله ای تردد استفاده می شوند که این دسته از تیرآهن رایج ترین و ساده ترین نوع پل مورد استفاده در ساخت و ساز است و عمدتاً در ساخت پل های مرتفع از کنار جاده استفاده می شوند.

 

پیشنهادبرای مشاهده بهترین قیمت هاش در بازار کلیک نمایید.

 

 

مزایای تیرآهن

استفاده از تیرآهن در ساخت و ساز ها و پروژه های عمرانی و ساختمانی سبب افزایش استحکام و مقاومت سازه می شود. از دیگر مزایای تیرآهن می توان به مصرف آهن کمتر، کاهش سطح مقطع سازه، کاهش خطای انسانی در روند پروژه اشاره نمود. همچنین کاربرد تیرآهن در پروژه باعث می شود پروژه با سرعت بالاتری به اتمام برسد.

 

قیمت تیرآهن اصفهان

تیرآهن در داخل کشور در کارخانه هایی در شهر های مختلف مانند اصفهان،کاشان، اهواز، قزوین، بنات، سیرجان، یزد و … تولید و به بازار عرضه می گردد. از جمله لیست کارخانجات تولیدکننده تیرآهن می توان ذوب آهن اصفهان، فولاد کویر کاشان، کوثر اهواز، فولاد قزوین، ابهر پارس آرمان، آریا ذوب، شاهین بنات، فولاد سیرجان، فولاد یزد و… نام برد. تیرآهن ذوب آهن اصفهان از مرغوب ترین برند های تولید کننده تیرآهن در شهر اصفهان به حساب می آید و همین بالا بودن کیفیت تیرآهن ذوب آهن اصفهان سبب افزایش قیمت تیرآهن اصفهان نسبت به سایر انواع تیرآهن می باشد.

قیمت تیرآهن اصفهان مانند سایر تیرآهن به عوامل متعددی بستگی دارد و نوسانات قیمت این عوامل سبب ایجاد نوسانات قیمت تیرآهن اصفهان می شود.

از جمله عوامل موثر بر قیمت تیرآهن در زیر بیان شده اند:

  •   نرخ دلار و فولاد:نرخ دلار و فولاد رابطه مستقیمی با قیمت تیرآهن دارد، به عبارت دیگر افزایش نرخ دلار و فولاد سبب افزایش قیمت تیرآهن خواهد داشت و بر عکس.
  • میزان موجودی بازار:میزان موجودی تیرآهن در بازار رابطه عکسی با قیمت تیرآهن دارد، به عبارت دیگر هر چه میزان موجودی تیرآهن در بازار افزایش یابد قیمت تیرآهن کاهش می یابد و بر عکس.
  • مشخصات ظاهری، کیفیت و استاندارد تیرآهن:از دیگر عوامل تاثیرگذار بر قیمت تیرآهن مشخصات ظاهری، کیفیت و استاندارد تیرآهن می باشند. در صورت داشتن این ویژگی ها قیمت تیرآهن را نیز افزایش می یابد.

 

پیشنهادبرای مشاهده بهترین قیمت ماشینکاری در بازار کلیک نمایید.

 

 

درصورتی که قصد خرید تیرآهن اصفهان برای پروژه خود را دارید، پیشنهاد می شود قبل از سفارش اطلاعات کلی در زمینه تیرآهن اصفهان و قیمت تیرآهن اصفهان کسب نمایید و تمامی سوالات خود را در این زمینه  بپرسید و  با کسب اطلاعات کافی در  این خصوص  اقدام به خرید نمایید.

آهن سنتر فروشنده عمده آهن و ابزارآلاتی مختلف مانند تیرآهن می باشد و محصول مورد نظر شما را با بهترین کیفیت و قیمت مناسب در بازار آهن فراهم می نماید. به منظور آگاهی از قیمت تیرآهن اصفهان و کسب اطلاعات در این زمینه می توانید به یکی از بهترین سایت های فروش و اطلاع رسانی در این خصوص به نشانی https://www.ahancenter.com مراجعه نمایید و همچنین برای خرید و گرفتن مشاوره رایگان راجع به قیمت تیرآهن اصفهان با متخصصین این حوزه در بخش فروش شرکت آهن سنتر با شماره تلفن 48417-021 تماس حاصل نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *