اتصالات

قیمت سه‌راهی

پیش از آنکه به بررسی قیمت سه‌راهی اتصال بپردازیم ابتدا در مورد این محصول و کاربرد و مزایای آن اطلاعاتی در اختیار شما خواننده عزیز قرار می دهیم که در ادامه می خوانید.

سه راهی اتصال یکی از کاربردی ترین انواع اتصالات می باشد که در انواع لوله کشی(آب و گاز) ساختمان و تاسیسات مختلف بسیار مورد استفاده قرار می گیرد. نقش اصلی این محصول ایجاد انشعاب فرعی در طول لوله اصلی است که به وسیله آن می توان جریان سیال را از مسیر اصلی لوله به سوی یک بخش فرعی هدایت کرد.

با توجه به اینکه این نوع اتصالات در مسیر لوله ها قرار می گیرند و با مواد مختلف در ارتباط هستند بنابراین باید از مقاومت و استحکام بالایی برخوردار باشند. بنابراین هنگام بررسی قیمت انواع سه راهی، حتما به کیفیت و جنس آن توجه کنید زیرا این دو پارامتر بر قیمت محصول موردنظر تاثیرگذار است.

 

 

قیمت سه‌راهی

 

انواع سه راهی

پیش از استعلام قیمت سه‌راهی از مراکز معتبر و شرکتها، با انواع آن آشنا شوید تا متحمل هزینه خرید اشتباهی نشوید.

سه راهی ها با توجه به نحوه استفاده و کارکرد گاهی به عنوان رابط، گاهی به عنوان انشعاب دهنده و در برخی موارد به عنوان انسداد کننده، کاهنده و تغییر دهنده مسیر حرکت سیال به شمار می روند.

بر همین اساس این محصول به انواع مختلفی مانند سه راهی قائم، سه راهی تبدیل ساده، سه راهی تبدیل روپیچ و توپیچ و سه راهی ۴۵ درجه دسته بندی می شوند.

سه راهي قائم:

سه راهي قائم که با نام سه راهي معادل نيز شناخته می شود برای گرفتن انشعاب از لوله اصلی کاربرد دارد و به شکل T انگلیسی می باشد. از این نوع سه راهی برای انشعابات با زاویه 90 درجه و مساوی با قطر لوله اصلی استفاده می شود.

سه راهي 45 درجه:

این سه راهی که به شکل Y انگلیسی می باشد برای اتصال انشعاب فرعی از لوله اصلی با زوایه 45 درجه به کار برده می شود. این سه راهی بیشتر برای لوله کشی تاسیسات فاضلاب مورد استفاده قرار می گیرد.

سه راهی تبدیل :

از این سه راهی زمانی استفاده می شود که بخواهیم از یک لوله با سایز بزرگتر به یک لوله با سایز کوچکتر انشعاب بگیریم. بر همین اساس در سه راهی تبدیل، قطر ورودی و خروجی متفاوت است. با توجه به همین تفاوت قطر، سه راهی تبدیل خود در زاویه های انشعاب مختلف از جمله 90 ، 45 ، 30 درجه تولید و در سایز های ۱ تا ۳۱٫۲ اینچ به بازار عرضه می شود.

 

فرآیند تولید سه راهی در یک نگاه

اگر به دنبال قیمت سه‌راهی هستید آشنایی با فرآیند تولید آن و تاثیر بر قیمت این محصول، خالی از لطف نیست. تولید سه راهی به دو روش نورد گرم و نورد سرد انجام می شود:

در نورد سرد، که پرهزینه تر اما فرآیند تولید آن سریع تر از نورد گرم است، از قالب خاصی استفاده می کنند و لوله ها پس از برش در اندازه های مشخص، در این قالبها قرار گرفته و طی فرآیندی شکل می گیرند. در این روش معمولا سه راهی تا سایز 10 اینچ تولید می شود.
در نورد گرم، که اقتصادی تر است لوله ها پس از برش به اندازه های دلخواه، به کوره های حرارتی فرستاده می شوند و طی فرآیندی به شکل سه راهی در می آیند. از روش نورد گرم معمولا برای تولید سه راهی در اندازه ای بیشتر از 10 اینچ استفاده می شود.
گفتنی است اگرچه فرآیند تولید به روش نورد گرم هم به لحاظ اقتصادی کم هزینه و هم قابلیت تولید سه راهی در سایزهای بزرگتر را دارد اما نسبت به روش نورد سرد،از کیفیت بالایی برخوردار نیستند.

قیمت سه‌راهی

انواع سه راهی گازی کدامند؟

سه راهی در دو جنس فلزی و پلیمری تولید می شود اما در لوله کشی گاز معمولا از سه راهی فلزی استفاده می شود که خود در دو نوع سه راهی لوله درزدار و سه راهی مانیسمان در بازار تولید و عرضه می شوند. پس اگر قصد خرید سه راهی گازی رادارید هنگام استعلام قیمت سه راهی باید نوع آن را به فروشنده اعلام کنید.

در سه راهی درزدار همانطور که از اسمش پیداست ورق فولادی پس از آنکه به شکل لوله فرم داده شد بوسیله جوش، دو سر آن به هم متصل می شود.

در فرآیند تولید سه راهی مانیسمان یا همان بدون درز، هیچگونه درزی در محل لوله وجود ندارد و ماده اولیه مانند روش درزدار از ورقهای فولادی نیست بلکه از شمشهای فولادی گرد می باشد. به این صورت که شمش استوانه ای تحت فرآیند نورد و کشش قرار گرفته، درون آن سوراخ می شود و در نهایت مانیسمان یا همان بدون درز تولید می گردد.

 

قیمت

برای خرید و اطلاع ازقیمت سه‌راهی اتصال باید به موارد مختلفی توجه نمایید. قیمت این محصول همانند دیگر محصولات اتصالات به کشور سازنده،برند و کیفیت مواد اولیه بستگی دارد.

سه راهی ها بر اساس سایز، جنس،رده و نوع اتصال(جوشی – دنده ای) دسته بندی می شود و بر همین اساس قیمت آن نیز متفاوت خواهد بود.
اما در مجموع در مورد قیمت سه راهی فلزی باید گفت که قطعا قیمت آن به نوسانات قیمت فولاد بستگی دارد. از آنجا که قیمت فولاد برای کشورهای توسعه یافته و کشورهای درحال توسعه از اهمیت بالایی برخوردار است بنابراین تغییرات قیمت سه راهی فلزی و انواع مختلف آن به قیمت فولاد وابسته است.

 

قیمت سه‌راهی

قیمت فولاد نیز تابع عوامل مختلفی مانند قیمت سنگ آهن (که ماده اصلی تشکیل دهنده فولاد است)، قیمت جهانی نفت(افزایش قیمت نفت، افزایش هزینه های تولید فولاد را به دنبال خواهد داشت)، نرخ ارز (برخی از محصولات لازم برای تولید فولاد، وارداتی و تابع نرخ ارز هستند) و هزینه حمل و نقل(هزینه حمل و نقل قیمت نفت و انرژی ارتباط مستقیم دارد) می باشد.

بنابراین با توجه به عوامل بالا از جمله نوسانات قیمت ارز، نمی توان قیمت دقیقی برای سه راهی و محصولات مرتبط با آن ارائه داد به همین منظور برای دریافت به روز این محصول، با همکاران ما در سایت آهن سنتر تماس بگیرید.

لازم به ذکر است شرکت آهن سنتر ارائه دهنده هرگونه خدمات در زمینه خرید و فروش انواع اتصالات با بهترین قیمت به مشتریان عزیز است و شما میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *