اتصالات

قیمت سیم ایتالیایی

سیم ایتالیایی

قیمت سیم ایتالیایی

برای مشاهده بهترین قیمت انواع اتصالات کلیک نمایید.

تاریخچه ابداع شیرآلات

از زمان های بسیار قدیم، مردمان با استفاده از سنگ و شاخه و تنه درختان و… آب را به کنترل در می آوردند. مصریان، یونانیان و سایر تمدن های دیگر توانستند آب را از رودخانه ها و چشمه ها برای استفاده عمومی یا آشامیدنی انتقال دهند. دریچه آب بند اولین شیرآلات تولید شده وسیله انسان بوده اند.

پیش از میلاد مسیح، انسان ها به منظور جا به جایی آب به سمت فواره ها و منازل اشراف زادگان از لوله کشی و شیرآلات استفاده می کردند. در آن دوران حمام ها خصوصی و عمومی با استفاده از لوله های سربی و شیر های مرمرین و نقره ای ساخته می شد. در قرن 4 میلادی رومیان باستان از شیرآلات و لوله کشی در حمام های عمومی و خصوصی ، فواره ها و آب انبار بسیار استفاده می کردند.

ایده شیرآلات امروزی که قابلیت تنظیم دما دلخواه مصرف کننده را دارد، توسط آلموئن بیان شد. در سال  1937 میلادی آلموئن دانشجوی واشنگتن بود. یک روز دست خود را زیر علم  آب گرم برد و از شدت گرما دستش را سوزانید و همین اتفاق  سبب شد، ایده ساخت علمی که آب سرد و گرم هم زمان از آن خارج  شود و قابلیت تنظیم دما را داشته باشد در ذهنش شکل گرفته شود و پس از تلاش های بسیار او در سال 1945 موفق به عملی کردن ایده خود شد و علمی ابداع گردید که قابلیت خروج هم زمان آب سرد و گرم  را دارد و می توان دما آب توسط آن تنظیم کرد.

 

علت نام گذاری شیرآلات

در دوران باستان، شیر جنگل نشانه قدرت بوده است و برای تزیین ساختمان ها و فواره ها از شکل شیر استفاده می کردند. همچنین در گذشته بر سر شیر آب نیز شکل سر شیر قرار می دادند و مردم از اصطلاح شیر را ببند و باز کن برای باز و بسته کردن اهرم شیر استفاده می کردند و همین امر سبب شده با وجود حذف سر شیر از اهرم ها این واژه در نام گذاری شیرآلات به کار رود.

 

شیرآلات

وسایلی برای باز و بسته کردن و تنظیم جریان مایعات و گازها و استفاده راحت تر و بهینه  از سیالات در لوله کشی مورد استفاده قرار می گیرند. شیرآلات در جنس های مختلفی از جمله چدنی، برنجی، برنزی، پلاستیکی و استیلی تولید می شوند. شیر آلات به دو صورت مصارف خانگی و صنعتی مورد استفاده قرارمی گیرند. از جمله مصارف صنعتی شیرآلات می توان به شیرآلات مورد استفاده در صنایع پتروشیمی، پالایشگاه ها، کشتی سازی، صنایع دارویی، صنایع غذایی و… اشاره نمود. همچنین روشن و خاموش کردن و کنترل فشار واشر از جمله موارد مصرفی خانگی شیرآلات محسوب می شوند.

 

 

انواع شیرآلات

 • شیر توپی
 • شیر پروانه ای
 • شیر دروازه ای
 • شیر سمساری یا مخروطی
 • شیر بشقابی
 • شیر یک طرفه
 • شیر سوزنی
 • شیر دیافراگمی
 • صفحه ای

از شیر توپی، شیر پروانه ای، شیر دروازه ای و شیر سمساری به نظور قطع و وصل جریان سیالات و از شیر بشقابی، شیر یک طرفه و شیر سوزنی برای تنیظیم و کنترل جریان به کار می روند.

 

اجزای شیرآلات

شیرآلات دارای یک سری اجزای مشترک هستند که تکمیل کننده همدیگر هستند. در زیر این اجزا آورده شده است:

 • بدنه (body)

بدنه همان ساختمان اصلی شیر است.

 • دیسک (disc)

دیسک همان توپ در شیر های توپی و همان استوانه مخروطی در شیر های مخروطی می باشد.

 • دسته و فلکه (stem & handwheel)

فلکه به وسیله دسته به دیسک متصل می شود و با چرخش فلکه جریان سیال قطع و وصل می شود.

دقت شود شیر های یک طرفه که تنها جریان سیال را در یک طرف عبور می دهند، اجزای دسته و فلکه را ندارند.

 • نشیمنگاه (seat)

مکانی برای قرار گرفتن دیسک است و یا رابط بین دیسک و بدنه است. جنس نشیمنگاه نرم است تا بتواند کار آب بندی را به راحتی انجام دهد.

 

 

 

قیمت شیرآلات

قیمت شیرآلات به عوامل گوناگونی از جمله نرخ دلار و فولاد، میزان موجودی در بازار و کیفیت آن بستگی دارد. قیمت شیرآلات رابطه مستقیمی با نرخ دلار وفولاد و کیفیت شیرآلات دارد اما رابطه عکسی با میزان موجودی در بازار دارد.

شیرآلات با کمک دست یا به صورت اتوماتیک عمل می کنند.

شرکت سیم ایتالیا

شرکت سیم ایتالیا(CIM) در سال 1957 تاسیس گردید و  در زمینه تولید شیرآلات مختلف ساختمانی و صنعتی فعالیت می کند و از معتبرترین برندهای اروپایی در صنهت شیرآلات در بازار ایران است. این شرکت از همان ابتدا شروع به کار با موفقیت های چشم گیری همراه بوده و تامین کننده نیاز بازار های بین المللی می باشد. این شرکت محصولات با کیفیت و با مناسب ترین قیمت را در اختیار مشتریان خود قرار می دهد که  نام CIM نیز در واقع به معنای کیفیت ممتاز و قیمت مناسب است.

سایز شیر سیم ایتالیایی در بازه 4/1 اینچ تا 3 اینچ و به صورت دنده ای می باشد.

قیمت سیم ایتالیایی

اگر قصد خرید شیرآلات سیم ایتالیایی و آگاهی از قیمت سیم ایتالیایی را دارید. پیشنهاد می شود با افراد خبره در این  زمینه مشورت نمایید تا بتوانید بهترین و مناسب ترین انتخاب را داشته باشید.

آهن سنتر فروشنده عمده آهن و شیرآلات مختلف می باشد و محصول مورد نظر شما را با بهترین کیفیت و قیمت مناسب در بازارآهن فراهم می نماید. به منظور آگاهی از قیمت سیم ایتالیایی و کسب اطلاعات در این زمینه می توانید به یکی از بهترین سایت های فروش واطلاع رسانی در این خصوص به نشانی https://www.ahancenter.com مراجعه نمایید و همچنین برای خرید و گرفتن مشاوره رایگان در خصوص قیمت سیم ایتالیایی با متخصصین این حوزه در بخش فروش شرکت آهن سنتر با شماره تلفن 48417-021 تماس حاصل نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *