اتصالات

قیمت شیر پروانه ای

قیمت شیر پروانه ای

برای مشاهده بهترین قیمت شیرآلات چدنی کلیک نمایید.

شیر پروانه ای

شیر پروانه ای  Butterfly valve از جمله شیرآلات پرکاربرد در صنعت می باشد که وظیفه کنترل جریان و قطع و وصل سیالات مختلف از جمله آب، گاز و … را برعهده دارد.

کاربرد های بسیار شیر پروانه ای با توجه به ویژگی هایی که دارند در صنایع مختلف مانند صنایع نفت و گاز، صنایع پتروشیمی، صنایع کشاورزی، صنایع دارویی، صنایع شیمیایی و مواد غذایی و … دیده می شوند.

شیر پروانه ای در سایز های کوچک و بزرگ تولید می شوند و واحد اندازه گیری آن بر حسب اینچ می باشد. سایز شیر پروانه ای در محدوده حدود 2 اینچی الی 56 اینچی در بازار موجود می باشد.

 

پیشنهاد: برای مشاهده بهترین قیمت هاش در بازار کلیک نمایید.

 

شیر پروانه ای در انواع مختلف فلنجدار و بدون فلنج تولید می شوند که هر یک در موارد مصرفی مختلفی با فشار های متفاوتی مورد استفاده قرار می گیرند.

شیر پروانه ای فلنجدار در مواردی که نیاز به تحمل فشار کمتری  می باشد، به کار می روند و کاربردهای آن در صنایع پتروشیمی، نیروگاه ها ، تاسیسات و … بسیار به چشم می خورند.

شیر پروانه ای بدون فلنج در مواردی که نیاز به تحمل فشار بیشتری  می باشد، به کار می روند. به عنوان مثال در سیستم های آبرسانی، هوا فشرده و … مورد استفاده قرار می گیرند.

از دیگر انواع شیر پروانه ای می توان به ویفری، گیربکسی، دستی و … نام برد که هر یک به عنوان مصارف گوناگونی به کار می روند.

هر یک از انواع مختلف شیر پروانه ای در جنس های گوناگونی با توجه به کاربردشان تولید می شوند. فولادی، چدنی، استنلس استیل، پلاستیکی از جمله جنس های مختلف شیر پروانه ای هستند.

 

 

اجزای شیر پروانه ای

شیر پروانه ای از اجزای مختلفی شامل دیسک، بدنه، اهرم، لاینر، عملگر و ساقه تشکیل شده است که هر یک دارای ویژگی های خاصی بوده و وظیفه ویژه ای را انجام می دهند.

با عملکرد درست هر یک از اجزا مسبب عملکرد درست کل شیر پروانه ای که تنظیم جریان سیال است، می شود. در صورتی که یکی از اجزا کار خود را به درستی انجام ندهد، به عملکرد کل شیر پروانه ای خلل وارد می شود.

دیسک اصلی ترین جز شیر پروانه ای است که با حرکت جریان سیال هم جهت با آن حرکت می کند و قطع و وصل جریان سیال را برقرار می کند. دیسک در هنگام عبور جریان سیال کاملا باز می شود و در هنگام قطع جریان کاملا بسته می گردد.

 

پیشنهاد: برای مشاهده بهترین قیمت شیرآلات برنجی در بازار کلیک نمایید.

 

مزایای شیر پروانه ای

شیر پروانه ای با توجه به ساختار ساده ای که دارد مورد توجه بسیاری از صنایع قرار گرفته است. همچنین شیر پروانه ای دارای مزایای دیگری نیز می باشد که مسبب کاربرد بیشتر آن در صنعت شده است. در ادامه برخی از این مزایا آورده شده است:

  • سبک وزن بودن
  • حمل و نقل و نگهداری آسان تر
  • تنوع بالا در جنس و نوع شیر پروانه ای
  • تنوع جنس دیسک با توجه به کاربرد آن
  • مقاوم و بادوام
  • استحکام بالا در برابر خورندگی و ساییدگی
  • طول عمر ببیشتر

 

 

قیمت شیر پروانه ای

قیمت شیر پروانه ای نیز مانند سایر شیرآلات دیگر به عامل مهم نرخ دلار و جنس ماده اولیه بستگی دارد. همان طور که مشخص است با افزایش نرخ دلار، قیمت شیر نیز افزایش می یابد و با کاهش نرخ دلار، قیمت شیر نیز کاهش می یابد.

هر چه جنس ماده اولیه به کار رفته در تولید شیر پروانه ای گران تر باشد، قیمت شیر پروانه ای نیز افزایش می یابد و بر عکس. همچنین با افزایش قیمت ماده اولیه در اثر عوامل مختلف، قیمت شیر پروانه ای نیز افزایش می یابد.

شیر پروانه ای در برند های گوناگون داخلی و خارجی تولید می شود. کارخانه های سازنده شیر پروانه ای با توجه به قوانین مجموعه خود، قیمت شیر پروانه ای برند خود را مشخص می نمایند. در صورتی که کارخانه ای از جنس ماده اولیه گران تری استفاده کرده باشد به طبع قیمت شیر پروانه ای آن نیز بیشتر خواهد بود.

دقت شود که تمامی استانداردهای تبیین شده برای تولید شیر پروانه ای رعایت شده باشد. زیرا در صورت رعایت نشدن استانداردهای معین شده در هنگام تولید آن باعث ساخته شدن شیر پروانه ای بی کیفیت می گردد که عمر طولانی مدتی نداشته و حتی می توانند خسارت های جبران ناپذیری را به پروژه وارد نماید. هیچ وقت کیفیت را فدای قیمت نکنید.

قیمت روز شیر پروانه ای متغیر می باشد. به منظور آگاهی از لیست قیمت روز انواع شیرآلات می توانید با متخخصین فروش مجموعه آهن سنتر در ارتباط باشید. همچنین بهتر است قبل از اقدام به سفارش محصولات مد نظر خود، اطلاعاتی در این زمینه کسب نمایید و از افراد متخصص در این زمینه راهنمایی بگیرید تا محصولات دارای کیفیت بالا و مناسب ترین قیمت بازار را خریداری نمایید و نهایت رضایت را از خرید خود داشته باشید.

مجموعه آهن سنتر از فروشندگان عمده آهن، ابزارآلات آهنی و انواع لوله، اتصالات و شیرآلات مختلف مانند شیر پروانه ای است و محصولات درخواستی مشتریان خود را با بالاترین کیفیت و مناسب ترین قیمت در کمترین زمان ممکن فراهم می نماید. پیشنهاد می شود به منظور آگاهی و کسب اطلاعات راجع به قیمت شیر پروانه ای به سایت مجموعه آهن سنتر به نشانی https://www.ahancenter.com مراجعه نموده و یا با شماره تلفن 48417-021 تماس گرفته و با متخصصین این مجموعه در بخش فروش مشورت نمایید. همچنین مشاورین مجموعه آهن سنتر به صورت شبانه روزی پاسخگوی مشتریان خود می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *