لوله

قیمت لوله فولادی بدون درز

لوله فولادی بدون درز

قیمت لوله فولادی بدون درز

برای مشاهده بهترین قیمت لوله مانیسمان کلیک نمایید.

قیمت لوله فولادی بدون درز

لوله ها دارای قدمت طولانی هستند که به منظور انتقال سیالات از مکانی به مکان دیگر مورد استفاده قرار می گیرند. امروزه با توجه به پیشرفت بشر در اشکال، اندازه ها و جنس های مختلفی تولید می شوند. از انواع جنس های لوله ها می توان به لوله های فولادی اشاره نمود.

لوله های فولادی را می توان به طور گسترده ای با توجه به روش تولید به عنوان لوله های بدون درز و لوله ساخته شده توسط نورد گرم یا اکستروژن داغ و لوله های جوش داده شده و ساخته شده با خم شدن و جوشکاری ورق ها یا صفحات تقسیم بندی نمود.

هنگامی که لوله بدون درز با نورد ساخته می شود ، روش نورد شامل سوراخ کردن مواد در هنگام چرخش است و برای تولید انبوه مناسب است. توسط میله نوک تیز، قسمت مرکزی شمش سوراخ می شود و قطعاتی به شکل استوانه تو خالی به وجود می آیند که به آنها لوله گفته می شوند. قسمت سوراخ شده توسط کشنده گسترش می یابد ، و ضخامت دیواره سپس توسط آسیاب پلاگین نازک و کشیده می شود. سطوح داخلی و خارجی توسط قرقره صاف شده و تنظیمات بعدی ابزاری توسط سایزر انجام می شود.

قیمت لوله فولادی بدون درز به عوامل مختلفی از جمله نرخ دلار و فولاد، میزان موجودی در بازار، کیفیت و … بستگی دارد. نوسانات قیمت دلار و فولاد مسبب ایجاد نوسانات قیمت لوله فولادی بدون درز می شود که رابطه مستقیمی با یکدیگر دارند. به عبارت دیگر با افزایش قیمت دلار و فولاد، قیمت لوله فولادی بدون درز افزایش یافته و با کاهش قیمت دلار و فولاد، قیمت لوله فولادی بدون درز نیز کاهش می یابد. همچنین با افزایش کیفیت لوله فولادی بدون درز، قیمت آن نیز افزایش می یابد و بر عکس.

 

 

پیشنهاد: برای مشاهده بهترین قیمت لوله درزدار در بازار کلیک نمایید.

 

آهن سنتر فروشنده عمده آهن و ابزار آلات آهنی و انواع  لوله مانند لوله فولادی بدون درز می باشد و محصول مورد نظر شما را با بهترین کیفیت و قیمت مناسب در بازارآهن فراهم می نماید. به منظور آگاهی از قیمت لوله فولادی بدون درز و کسب اطلاعات در این زمینه می توانید به یکی از بهترین سایت های فروش و اطلاع رسانی در خصوص قیمت لوله فولادی بدون درز به نشانی https://www.ahancenter.com مراجعه نمایید و همچنین برای خرید و گرفتن مشاوره رایگان در مورد قیمت لوله فولادی بدون درز با متخصصین این حوزه در بخش فروش شرکت آهن سنتر با شماره تلفن 48417-021 تماس حاصل نمایید.

 

لوله بدون درز

لوله بدون درز یا به اصطلاح به آن لوله مانیسمان نیز گفته می شود که در فرآیند تولید آن از هیچ گونه درز و جوشی استفاده نمی شود و با استفاده از روش اکستروژن گرم تولید می شود.
روش اکستروژن گرم شامل کار در زمینه استرس فشاری است. بنابراین ، مشخصه این روش است که می توان از لوله فولادی آلیاژی بالا با تغییر شکل پذیری کم و همچنین لوله های با دیواره سنگین و قطر بزرگ تولید کرد.  لوله بدون درز در جهت محیطی از همگن فوق العاده ای برخوردار است و بنابراین در برابر فشار داخلی و پیچ خوردگی بسیار مقاوم است. با بهره گیری از این ویژگی ، لوله بدون درز به طور گسترده ای برای حفاری و پمپاژ نفت و گاز طبیعی استفاده می شود.

با توجه به ویژگی عدم استفاده از درز و جوش در پروسه تولید لوله های بدون درز، این دسته از لوله ها دارای مقاومت بالاتری نسبت به لوله های درزدار می باشند.

 

 

لوله درزدار یا جوش داده شده

لوله جوش داده شده با توجه به روش شکل گیری و جوشکاری به لوله های جوش داده شده با مقاومت الکتریکی ERW ، لوله مارپیچی و لوله UO تقسیم می شود. لوله ERW با تشکیل سرد تولید می شود و درز با جوشکاری با مقاومت الکتریکی جوش داده می شود. این نوع لوله های فولادی در مقادیر زیادی به عنوان لوله برای خطوط انتقال نفت و گاز مورد استفاده قرار می گیرند. لوله جوش داده شده با فشار پس از گرم شدن کل مواد ، با تشکیل گرم تولید می شود و سپس درزها جوش داده می شوند. این نوع لوله گالوانیزه ای برای حمل آب و گاز استفاده می شود. قطر بیرونی لوله ERW و لوله جوش خورده به طول عرض کویل مواد مشخص می شود. با این حال ، لوله مارپیچی با تشکیل کویل به شکل مارپیچ ساخته می شود و این باعث می شود بدون در نظر گرفتن عرض ماده ، قطر بیرونی بزرگی بدست آید. لوله UO معمولاً قطر زیادی دارد. از آنجا که از مواد نسبتاً ضخیم برای ساخت لوله های مارپیچی و UO استفاده می شود ، از جوش قوس غوطه ور برای اتصال استفاده می شود. کاربرد اصلی لوله مارپیچی شمع های لوله ای است. لوله UO همانطور که در بالا ذکر شد ، به عنوان لوله برای خطوط حمل و نقل نفت و گاز طبیعی به مقدار زیادی در مسافت های طولانی استفاده می شود.

 

پیشنهاد: برای مشاهده بهترین قیمت آهنگری در بازار کلیک نمایید.

 

کاربرد لوله فولادی بدون درز

لوله فولادی دارای مقاومت و استحکام بالایی در برابر تغییرات دما، زنگ زدگی  و خورندگی، فشار و تنش های فیزیکی دارد به همین علت در سیستم های لوله کشی صنایع مختلف و پالایشگاه ها مورد استفاده قرار می گیرد.

لوله فولادی بدون درز در اندازه ها و ضخامت های گوناگونی تولید می شود. همچنین این دسته از لوله  به دلیل  نداشتن درز و جوش در مراحل تولید آن در زمینه های مختلفی از جمله صنایع نفت و گاز، پتروشیمی، صنایع خودروسازی، تولید لوازم خانگی و … به کار می رود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *