لوله

قیمت لوله مانیسمان 16 اینچ

لوله مانیسمان 16 اینچ

قیمت لوله مانیسمان 16 اینچ

لوله مانیسمان یا لوله بدون درز از انواع لوله های پر کاربرد در صنعت و ساخت و ساز مانند صنایع نفت و گاز، صنایع پتروشیمی، نیروگاه های حرارتی و … می باشد که در فرآیند تولید آنها از هیچ گونه جوشکاری استفاده نمی شود. لوله مانیسمان در سایز های مختلف و در رده های گوناگونی تولید و به بازار عرضه می گردد که هر یک از این انواع در مکان ها متفاوتی مورد استفاده قرار می گیرد.

لوله مانیسمان 16 اینچ از انواع لوله مانیسمان می باشد که قیمت آن مانند سایر لوله ها به عوامل مختلفی مانند میزان عرضه و تقاضا، روند صنعت، هزینه مواد به کار رفته در آن ها، هزینه حمل و نقل، نرخ دلار و فولاد، کارخانه تولید کننده، جنس و کیفیت و … بستگی دارد.

بهتر است قبل از خرید و سفارش محصولات خود اطلاعات کلی راجع به لوله و انواع آن، لوله مانیسمان، انواع و کاربردهای آن کسب نموده و سپس اقدام به خرید نمایید. با مطالعه این مقاله اطلاعات مفیدی در این زمینه می توانید کسب نمایید.

 

شرکت آهن سنتر فروشنده  آهن و ابزارآلات آهنی مختلف و انواع لوله، شیرآلات و اتصالات لوله  می باشد و محصول مورد نظر شما را با بهترین کیفیت و قیمت مناسب در بازار آهن فراهم می نماید. به منظور کسب اطلاعات در خصوص قیمت لوله مانیسمان 16 اینچ  می توانید به یکی از بهترین سایت های فروش و اطلاع رسانی در خصوص لوله مانیسمان به نشانی https://www.ahancenter.com مراجعه نمایید و همچنین برای خرید و گرفتن مشاوره رایگان  درباره قیمت لوله مانیسمان 16 اینچ با متخصصین این حوزه در بخش فروش شرکت آهن سنتر با شماره تلفن 48417-021 تماس حاصل نمایید.

 

 

 

لوله و انواع آن

به وسایلی استوانه شکل تو خالی که قابلیت جا به جایی مواد و سیالاتی مختلف مانند نفت ، گاز، آب و … را دارند، لوله گفته می شود. لوله ها از گذشته تا کنون در زمینه های مختلفی در صنایع گوناگونی بسیار پر کاربرد بوده اند.

لوله ها در انواع و جنس های مختلفی تولید و در بازار موجود می باشند. از جمله جنس هایی که از آنها لوله ها ساخته می شوند شامل فولادی، آهنی، چدنی، گالوانیزه، پلاستیکی، آلومینیومی و … می باشند. لوله ها بر اساس نوع ساخت انها به دو دسته کلی لوله مانیسمان یا لوله بدون درز و لوله درزدار تقسیم بندی می شوند.

 

لوله مانیسمان

در ابتدا ذکر این نکته حائز اهمیت است که نام مانیسمان در کشور ما به لوله های بدون درز گفته می شود که در بازار بیشتر با نام لوله مانیسمان شناخته شده است.  لوله های مانیسمان به لوله های فولادی یکپارچه ای گفته می شود که هیچ گونه جوشکاری فلزی در فرآیند تولید آنها وجود ندارد. به عبارت دیگر ، این لوله ها بصورت یکپارچه در مراحل مختلف تولید ساخته می شوند. در فرآیند تولید لوله های مانیسمان یا لوله های بدون درز یکپارچه از مواد اولیه ای به صورت شمش های فولادی استفاده می شوند. دسته دیگری از انواع لوله، لوله های درزدار می باشند که از ورق استیل ساخته شده اند. این تفاوت اصلی میان لوله های مانیسمان و لوله های درزدار می باشد که به دلیل  نداشتن درز و جوشی در سطوح لوله های مانیسمان دارای مقاومت بیشتری در برابر فشار و تنش های فیزیکی می باشد. همین امر دلیل اصلی استفاده از لوله های مانیسمان و بدون درز در صنعت پتروشیمی ، آب و چاه های عمیق و فاضلاب است و در حمل و نقل نفت و گاز استفاده می شود.  به عبارت دیگر ، لوله های مانیسمان به دلیل عدم  وجود درز مقاومت بالایی در برابر فشار زیاد و جریان های قوی برخوردار می باشند.

لوله مانیسمان در اندازه های مختلف تولید و به بازار عرضه می گردد. گواهینامه های کیفیت و فرآیندهای موجود آنها، مطابق با استانداردهای صنعت در بازارهای خودرو ، انرژی ، صنعتی و مکانیکی وجود دارد. استاندارد تولید ما مطابق با بیشترین مشخصات اروپایی و بین المللی است.

 

 

تاریخچه لوله مانیسمان

خلاصه تاریخچه لوله های فولادی بدون درز یا مانیسمان با اختراع برادران ماننزمان فرایندی برای سوراخ کردن شمش های جامد با نورد متقاطع آغاز می شود. اولین مرحله تولید برای تقریباً 90٪ از کل لوله های بدون درز ، نورد سوراخ است و اندازه مرحله نهایی نورد یا کشش آن است. تعداد زیادی از مراحل مختلف طولی و نورد متفاوتی برای مرحله کشیدگی ایجاد شده است. اولین فرایندی که برای کشیدگی به کار گرفته شد ، روند نورد بود که توسط مانسمان ساخته شد. در دهه 1920 ، رالف استیفل روند نورد افزونه را برای مرحله کشیدگی معرفی کرد. از حدود اواسط قرن بیستم ، فناوری كنترل درایوهای برقی به مرحله بلوغ رسیده بود كه فرآیند نورد ماندارل را مجاز می ساخت. جدیدترین فرآیند کشیدگی ، جعل لوله در دستگاه های جعل شعاعی است. لوله های تولید شده با این فناوری لوله های (PFP) نامیده می شوند.

 

سایز و رده لوله مانیسمان

لوله مانیسمان در سازها و رده های مختلفی تولید و به بازار عرضه می گردد. لوله مانیسمان در سایز های مختلفی در محدوده 8/1 اینچ الی 26 اینچ  ساخته می شوند.  همچنین لوله مانیسمان در رده های گوناگونی 20، 40، 60، 80، 120، 180 تولید می شوند. هر چه رده های لوله مانیسمان بیشتر شود مقاومت بالاتری خواهد داشت و در صنایع مهمی مانند صنایع نفت و گاز، صنایع پتروشیمی و … مورد استفاده قرار می گیرند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *