لوله

قیمت لوله و اتصالات

قیمت لوله و اتصالات

قیمت لوله و اتصالات

برای مشاهده بهترین قیمت لوله مانیسمان کلیک نمایید.

خطوط لوله و اتصالات

خطوط لوله و اتصالات مجهز به پمپ ها و دریچه ها و سایر دستگاه های کنترل مایعات، گازها و دوغاب ها (ذرات ریز معلق در مایع) هستند.  اندازه خطوط لوله از 2 اینچ ( 5 سانتی متر) که در سیستم های جمع آوری چاه های نفتی استفاده می شود تا خطوط 30 فوت (9 متر) در شبکه های آب و فاضلاب با حجم بالا متفاوت است.

خطوط لوله و اتصالات معمولا از بخش هایی از لوله ساخته شده از فلز(به عنوان مثال، فولاد، چدن و آلومینیوم) تشکیل می شود. اما برخی از خطوط لوله و اتصالات از جنس بتن، محصولات رس و بعضی مواقع از جنس پلاستیک ساخته می شوند. بخش های مختلف خطوط لوله با هم جوش داده می شوند و اکثر در زیر زمین و پشت دیوار ها  قرار می گیرند.
بیشتر کشورها دارای شبکه گسترده ای از خطوط لوله هستند. از آنجا که  اهمیت شبکه خطوط لوله معمولاً دور از ذهن هست، سهم آنها در حمل و نقل باری و اهمیت آنها برای اقتصاد اغلب توسط عموم مردم به رسمیت شناخته نمی شود. با این حال ، تقریباً تمام آبهای انتقال یافته از تصفیه خانه ها به خانوارهای انفرادی ، تمام گازهای طبیعی از چاه ها به مصرف کنندگان خاص و تقریباً تمام حمل و نقل ها  با مسافت طولانی با خطوط لوله عبور می کند.

حمل و نقل مایعات و گازها توسط خطوط لوله بیشتر از سایر روش های انتقال مواد انجام می گردد. انتقال مواد با استفاده از خطوط لوله به محیط زیست آسیب کمتری وارد می کنند ، کمتر مستعد ابتلا به سرقت هستند و مقرون به صرفه تر ، ایمن ، راحت و قابل اعتماد تر از سایر حالت ها هستند. اگرچه حمل مواد جامد از طریق خطوط لوله دشوار و پرهزینه تر از حمل و نقل مایع و گاز به وسیله خطوط  لوله است، اما در بسیاری از موارد خطوط لوله برای حمل و نقل مواد جامد اعم از زغال سنگ و سایر مواد معدنی در مسافت های طولانی و یا برای انتقال دانه ، سنگ ، سیمان ، بتن ،  زباله ، خمیر ، قطعات ماشین ، کتاب و صدها محصول دیگر در مسافت های کوتاه مورد استفاده قرار می گیرند. لیست محموله های جامد منتقل شده توسط خطوط لوله به طور پیوسته در حال گسترش است.

 

پیشنهاد: برای مشاهده بهترین قیمت لوله داربستی در بازار کلیک نمایید.

 

 

تاریخچه خطوط لوله و اتصالات

هزاران سال است که لوله های مختلفی در نقاط مختلف جهان ساخته شده اند تا آب را برای آشامیدن و آبیاری انتقال دهند. این شامل استفاده باستانی در چین از لوله های ساخته شده از بامبو توخالی و استفاده از قنات توسط رومی ها و ایرانی ها است. چینی ها حتی از اوایل سال 400 پیش از میلاد برای انتقال گاز طبیعی برای انتقال سرمایه خود ، پکن ، از لوله بامبو استفاده می کردند.
پیشرفت چشمگیر فن آوری خط لوله در قرن  18 میلادی صورت گرفت ، هنگامی که لوله های چدن به صورت تجاری مورد استفاده قرار گرفت. در قرن نوزدهم نقطه عطف مهم دیگر اتفاق افتاد و آن هم ظهور لوله های فولادی بود که باعث افزایش مقاومت لوله ها در تمام اندازه ها شد. توسعه لوله های فولادی با مقاومت بالا امکان انتقال گاز طبیعی و روغن را در مسافت های طولانی امکان پذیر کرده است. در ابتدا ، تمام لوله های فولادی باید به یکدیگر وصل شوند. این کار برای لوله های بزرگ دشوار بود ، و آنها می توانند تحت فشار زیاد نشت کنند. استفاده از جوشکاری برای پیوستن به لوله ها در دهه 1920 امکان ساخت خط لوله های با فشار و قطر بالا را فراهم کرد. امروزه بیشتر لوله های فشار قوی از لوله فولادی با اتصالات جوش خورده تشکیل شده است. نوآوری های عمده از سال 1950 شامل ورود لوله های چدنی و چگالی فشار بتن با قطر بزرگ برای آب است. همچنین استفاده از لوله پلی وینیل کلرید (PVC) برای فاضلاب آغاز گردید.  از “خوک ها” برای تمیز کردن داخلی خطوط لوله و انجام سایر وظایف استفاده قرار می گرفت. همچنینن  موارد زیر از جمله نوآوری ها  از سال 1950 به بعد هستند که نقش بسیار بزرگی در پیشرفت خطوط لوله کشی دارند:

  • دسته بندی فرآورده های نفتی مختلف در یک خط لوله مشترک
  • استفاده از حفاظت کاتدیک برای کاهش خوردگی و افزایش عمر لوله
  • استفاده از فن آوری های عصر فضا مانند رایانه ها برای کنترل خطوط لوله و ایستگاه های مایکروویو و ماهواره ها برای برقراری ارتباط بین دفتر و میدان
  • فن آوری های جدید و اقدامات گسترده برای جلوگیری و تشخیص نشت خط لوله
  • بسیاری از دستگاه های جدید برای تسهیل ساخت خط لوله اختراع یا تولید شده اند
  • رونق بزرگ در جهت قرار دادن لوله ها
  • ماشین آلات برای حفر در زیر رودخانه ها و جاده ها
  • ماشین آلات جهت خمش لوله های بزرگ در مزرعه
  •  اشعه X برای تشخیص نقص جوش

 

 

پیشنهاد: برای مشاهده بهترین قیمت اتصالات رده 40 در بازار کلیک نمایید.

 

قیمت لوله و اتصالات

لوله و اتصالات در انواع مختلفی با اندازه ها و اجناس گوناگونی تولید می شوند. از جمله عوامل موثر بر قیمت لوله و اتصالات می توان به  نوع، اندازه، جنس و کیفیت آن اشاره نمود. همچنین قیمت لوله و اتصالات به عامل مهمی دیگر، تغییرات نرخ دلار و فولاد بستگی دارد.

آهن سنتر فروشنده عمده آهن و انواع لوله و اتصالات می باشد و محصول مورد نظر شما را با بهترین کیفیت و قیمت مناسب در بازار فراهم می نماید. به منظور آگاهی از قیمت لوله و اتصالات و کسب اطلاعات در این زمینه می توانید به یکی از بهترین سایت های فروش و اطلاع رسانی در خصوص قیمت لوله و اتصالات به نشانی https://www.ahancenter.com مراجعه نمایید و همچنین برای خرید و گرفتن مشاوره رایگان در مورد قیمت لوله و اتصالات با متخصصین این حوزه در بخش فروش شرکت آهن سنتر با شماره تلفن 48417-021 تماس حاصل نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *