ورق

قیمت ورق

قیمت ورق

برای مشاهده بهترین قیمت انواع ورق کلیک نمایید.

قیمت ورق

اگر در حال انجام پروژه ای هستید و یا در صدد انجام تحقیقی می باشید که نیاز به اطلاعاتی راجع به ورق، انواع و کاربردهای آن، قیمت آنها و … هستید، پیشنهاد می شود این مقاله و سایر مقالات مرتبط در این سایت را با دقت و به طور کامل مطالعه نمایید.

ورق ها از اصلی ترین محصولات مورد استفاده در صنایع مختلف می باشند که در انواع گوناگونی از لحاظ ساختار فیزیکی و شیمیایی تولید و در بازار عرضه می گردند.

ورق ها از لحاظ ساختار فیزیکی در انواع مختلف ورق های صاف، آجدار، کرکره ای، خشندار و … ساخته می شوند که هر یک همان طور که از نام آنها پیداست و دارای ویژگی های ساختاری ویژه ای می باشند و در زمینه های گوناگونی مورد استفاده قرار می گیرند.

از انواع متنوع ورق ها می توان به ورق سیاه، ورق روغنی، ورق گالوانیزه یا سفید، ورق رنگی، ورق اسید شویی، ورق کرکره ای شیروانی و … اشاره نمود.

هر یک از این ورق ها روش ساخت مختلفی دارند و به صورت فرآیند نورد سرد یا نورد گرم تولید می شوند و  به عنوان موارد مصرفی متعددی مورد بهره برداری قرار می گیرند.

همچنین نوع فلز و ماده اولیه در انواع مختلف ورق ها با یکدیگر متفاوت می باشند و در جنس های مختلفی تولید می شوند و همین امر سبب ویژگی های گوناگون آنها می گردد.

از عوامل تاثیرگذار بر قیمت ورقها با توجه به نوع آن، قیمت جنس و ماده اولیه مورد استفاده در تولید آن معین می شود.

از دیگر عوامل موثر بر قیمت ورق می توان به ضخامت و ابعاد ورق اشاره نمود. هر چه ضخامت و ابعاد ورق بیشتر شود به طبع قیمت آنها نیز افزایش می یابد.

علاوه بر موارد ذکر شده در بالا، عوامل دیگری مانند نوسانات نرخ دلار و ارز، ثابت بودن یا نبودن قیمت در بازار، میزان عرضه و تقاضا ورق، افزایش یا کاهش ساخت و سازها و مصارف صنعتی و … بر روی قیمتآنها تاثیر گذار می باشند.

در ادامه راجع به قیمت برخی از انواع ورق ها مطالبی آورده شده است.

 

 

قیمت ورق سیاه

ورق سیاه از دسته انواع تولید شده به روش نورد گرم می باشد که به منظور موارد مصرفی مختلفی مانند صنایع خودروسازی، صنایع خودروسازی، صنایع کشتی سازی، صنایع تانکرسازی و مخازن خاص، اسکلت سازی و سوله سازی و … مورد استفاده قرار می گیرد.

به دلیل استفاده از نورد گرم در تولید ورق های سیاه از قیمت پایین تری نسبت به انواع دیگر ورق که از نورد سرد استفاده می کنند، برخوردار می باشند. به دلیل قیمت کمتر این دسته از ورق ها کاربرد بیشتری نسبت به دیگر انواع دیگر ورق ها در صنایع پیدا کرده اند و برای تولید وسایل در ابعاد بالا مورد استفاده قرار می گیرند.

ورق های سیاه در انواع گوناگونی شامل ST 37، ST52، A516 تولید می شوند که هر یک  دارای ویژگی های خاصی بوده و در زمینه های مختلفی مورد بهره برداری قرار می گیرند. هر یک از این انواع دارای قیمت ویژه ای می باشند.

از دیگر عوامل موثر بر قیمت ورق سیاه می توان به ضخامت ورق سیاه اشاره نمود. ورق سیاه در ضخامت های 1.6 میلی متر الی 16 میلی متر تولید و در بازار موجود می باشد. هر چه ضخامت ورق سیاه افزایش یابد، قیمت آن نیز بیشتر می شود و با کاهش ضخامت ورق سیاه قیمت آن نیز به طبع کاهش می یابد.

 

قیمت ورق روغنی

ورق های روغنی توسط فرآیند نورد سرد تولید می شوند و به دلیل روغنکاری و صیقلی کردن سطوح این ورق ها از قیمت بالاتری نسبت به ورق های سیاه برخوردار می باشند.

ورق های روغنی در انواع مختلف از لحاظ کشش تولید و در بازار موجود می باشند. ورق های روغنی معمولی، ورق های روغنی نیمه کشش و ورق های روغنی فوق کششی از انواع مختلف ورق های روغنی می باشند.

هر چه میزان کشش بیشتر شود به طبع قیمت آنها نیز افزایش می یابد و بر عکس. در نتیجه قیمت ورقهای فوق کششی بیشتر از سایر انواع دیگر می باشد.

به دلیل ظاهر مناسب تر این دسته از ورق ها در زیبا سازی مورد استفاده قرار می گیرند. از جمله موارد استفاده ورق های روغنی می توان به تولید لوازم خانگی مانند یخچال و فریزر، ساخت کابینت، سردخانه، سقوف کاذب، تولید کامپیوتر و … اشاره نمود.

از دیگر عوامل موثر بر قیمت ورق روغنی می توان به ضخامت، طول و عرض ورق اشاره نمود. هر چه ضخامت، طول و عرض ورق بیشتر شوند، به طبع قیمت آن نیز افزایش می یابد و بر عکس.

 

پیشنهاد: برای مشاهده بهترین قیمت رابیتس در بازار کلیک نمایید.

 

 

قیمت ورقهای رنگی و گالوانیزه

از دسته دیگر انواع ورق ها، ورق های رنگی و گالوانیزه می باشند که هر یک دارای ویژگی های خاصی می باشند و قیمت متفاوتی نسبت به سایر انواع دیگر دارند.

ورق گالوانیزه که در فرآیند تولید آنها از فلز روی استفاده می شود و همین امر مسبب افزایش مقاومت این دسته از ورق ها در برابر زنگ زدگی و خورندگی می شود. این دسته از ورق ها در موارد مصرفی که نیاز به مقاومت بیشتر در برابر رطوبت و سایر عوامل محیطی می باشند، مورد بهره برداری قرار می گیرند.

ورق رنگی از ورق گالوانیزه رنگ شده می باشد که به دلیل رنگ شدن این دسته از ورق ها مقاومت بیشتری در برابر خورندگی و زنگ زدگی خواهند داشت و از نظر قیمت از ورق گالوانیزه گران تر می باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *