لوله

لوله اسپیرال چیست

لوله اسپیرال چیست

برای مشاهده بهترین قیمت لوله درزدار کلیک نمایید.

لوله اسپیرال

در صورتی که باید لوله اسپیرال را خریداری نموده و یا در این خصوص تحقیق  نمایید و نمی دانید لوله اسپیرال چیست، چه ویژگی ها و مزایایی دارد، سایز و قطر لوله به چه صورت می باشد، کاربردهای لوله اسپیرال در چه زمینه هایی است و بسیاری از سوالات دیگری که در ذهنتان شکل گرفته شده و به دنبال پاسخ آنها می گردید. پیشنهاد می شود این مقاله را با دقت به طور کامل مطالعه نمایید و اطلاعات خود را در این راستا افزایش دهید.

همچنین به منظور آگاهی بیشتر راجع به اینکه لوله اسپیرال چیست، می توانید با افراد متخصص فروش در مجموعه آهن سنتر در این باره مشورت نمایید و از تجربیات آنها نهایت استفاده را ببرید.

مجموعه آهن سنتر از فروشندگان عمده آهن، ابزارآلات آهنی و انواع لوله مانند لوله اسپیرال است و محصولات درخواستی مشتریان خود را با بالاترین کیفیت و مناسب ترین قیمت در کمترین زمان ممکن فراهم می نماید. پیشنهاد می شود به منظور آگاهی و کسب اطلاعات راجع آنکه لوله اسپیرال چیست، به سایت مجموعه آهن سنتر به نشانی https://www.ahancenter.com مراجعه نموده و یا با شماره تلفن 48417-021 تماس گرفته و با متخصصین این مجموعه در بخش فروش مشورت نمایید. همچنین مشاورین مجموعه آهن سنتر به صورت شبانه روزی پاسخگوی مشتریان خود می باشد.

 

 

لوله اسپیرال چیست

لوله اسپیرال از انواع لوله درزدار جوشی به حساب می آید. همان طور که می دانید لوله های درزدار توسط فرآیند جوشکاری، درز بین ورق ها جوش داده شده و از بین رفته و در نهایت لوله به وجود می آید.

لوله اسپیرال از جنس پلی اتیلن، الیاف کربن و فولاد می باشد که همین امر سبب مقاومت و استحکام بیشتر  این دسته از لوله ها می شود.

نحوه انجام جوشکاری در لوله های اسپیرال بسیار مورد اهمیت بوده و در صورتی که این اتصال به درستی انجام نگردد مسبب ایجاد شکاف در لوله و در نهایت از بین رفتن آن و ایجاد خسارت در پروژه به کار رفته خواهد شد.

در داخل و بیرون لوله اسپیرال درز جوشی مارپیچی موجود می باشد که به صورت درز حلزون شکل دیده می شود.

در هنگام تولید لوله اسپیرال بایستی تمامی استانداردهای تبیین شده به طور کامل رعایت گردد و لوله هایی با جوشکاری مطلوب و بی نقص از جنس مناسب تولید شوند.

لوله های اسپیرال در سایزهای مختلف کوچک و بزرگی از سایز حدود 5 اینچ الی 120 اینچ تولید می شوند. همچنین معمولا این دسته از لوله ها در طول های 6 متری یا 12 متری در کارخانه برش داده شده و در بازار موجود می باشد. البته با توجه به نیاز و درخواست مشتری در سایز های دیگری نیز برش داده و به فروش می رسد.

 

پیشنهاد: برای مشاهده بهترین قیمت رابیتس در بازار کلیک نمایید.

 

 

مزایای لوله اسپیرال چیست

لوله های اسپیرال نسبت به سایر انواع لوله درزدار دارای مزایایی می باشند و همین امر سبب کاربرد بیشتر این دسته از لوله ها در صنایع مختلف می شود. از جمله مزایای لوله اسپیرال در زیر آورده شده است:

  • در فرآیند تولید لوله اسپیرال نیازی به تجهیزات و دستگاه های سنگین و بزرگی برای پرس و انبساط سرد و … نمی باشد.
  • لوله اسپیرال در برابر ترک و شکستی مقاومت بالایی دارد و احتمال کمتری برای ترکیدگی این دسته از لوله ها وجود دارد.
  • لوله اسپیرال در قطر ها و ضخامت های مختلفی تولید می شود و در انتخاب عرض ورق خام محدودیتی وجود ندارد. لازم به ذکر است که قطر نهایی لوله اسپیرال تابع زاویه ورودی و عرض ورق خام می باشد.
  • لوله اسپیرال در هنگام نصب نسبت به سایر انواع دیگر لوله درزدار انعطاف پذیرتر بوده و به همین علت نصب آنها به راحتی انجام می گردد.
  • اتصالات لوله اسپیرال به راحتی و به سرعت نصب می شوند و در نتیجه سیستم های لوله کشی محکمی را تشکیل خواهند داد که نشتی نداشته و هدایت جریان سیال به درستی انجام می شود.
  • سیتم های لوله کشی اسپیرال به دلیل یکنواختی و صافی لوله اسپیرال نشتی نداشته و عمر طولانی دارند.
  • لوله اسپیرال در تولید و نصب مقرون به صرفه تر نسبت به سایر انواع لوله درزدار می باشد.
  • لوله اسپیرال خواص مکانیکی بسیار خوبی دارد و در مورد مسائل اقتصادی مناسب تر می باشد.

 

پیشنهاد: برای مشاهده بهترین قیمت ورق رنگی در بازار کلیک نمایید.

 

کاربردهای لوله اسپیرال چیست

کاربردهای لوله اسپیرال از اواسط دهه 1960 میلادی بیشتر به چشم می خورد و این دسته از لوله ها شناخته تر شده و مورد بهره برداری بیشتری قرار گرفته شده اند. البته پیش از این دهه نیز لوله اسپیرال در مواردی مورد بهره برداری قرار می گرفتند اما به صورت گسترده ای به کار برده نمی شدند. روز به روز با بیشتر شناخته شدن لوله اسپیرال، تولید این دسته از لوله ها افزایش یافته و در موارد مصرفی بیشتری استفاده می شوند.

لوله های اسپیرال به منظور انتقال سیالات گوناگونی از جمله آب، گاز، مواد نفتی، مواد شیمیایی و … مورد استفاده قرار می گیرند.

لوله های اسپیرال به دلیل ویژگی هایی که دارند در صنایع مختلفی از جمله صنعت نفت، صنعت گاز، سیستم های آبرسانی شهری و روستایی، زهکشی، آبیاری تحت فشار، سیستم های فاضلابی شهری ، کشاورزی و صنعتی و … مورد استفاده قرار می گیرند.

هر یک از موارد استفاده لوله اسپیرال با توجه به نوع سیال درون لوله و میزان فشار که به لوله وارد می شود، نوع جوش متفاوت خواهد بود.

هر چه فشار وارد شده به لوله توسط جریان سیال افزایش یابد، لوله بایستی قطور تر و دارای استحکام بیشتری باشد. در صورتی که جریان سیال فشار زیادی را به لوله اسپیرال وارد نمی کند نیازی به قطر بیشتر و مقاوم بالاتر لوله اسپیرال نمی باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *