لوله

لوله بخاری

لوله بخاری

لوله بخاری با کیفیت بخریم

برای گرم کردن منزل و مکان هایی بسته که نیاز به گرمایش دارند از بخاری و هر دستگاه گرمایش دیگری میتوان استفاده کرد که ما در اینجا به نحوه استفاده از گرمایش بخاری میپردازیم. بخاری نوعی دستگاه تولید گرمایش است که از طریق گاز و شعله های آن روشن شده و دود تولید شده را از طریق لوله بخاری خارج میکند.لوله بخاری از طریق دو سر یکی به دستگاه گرمایش یعنی بخاری وصل میشود و انتهای لوله بخاری به بیرون ساختمان (یا هر مکان سرپوشیده ای) میفرستد. استفاده از بخاری یکسری شرایط دارد که در آخر به آنها اشاره میکنیم.بخاری ها انواع مختلی دارد همانند بخاری برقی، بخاری نفتی ، که از بخاری نفتی بیشتر در قدیم استفاده میشد و امروزه بخاری برقی بیشتر طرفدار دارد از نظر اندازه لوله بخاری میتوان گفت که به ابعاد دستگاه گرمایش ربط پیدا میکند.

پیشنهاد میکنیم برای اطلاع از مشاهده بهترین قیمت اتصالات جوشی در بازار کلیک نمایید.

 

نکات ایمنی نصب و کیفیت لوله بخاری
نصب اشتباه لوله باعث میشود سالانه عمر بسیار یاز هموطنان گرفته شود و به جز جان آنها مسائلی چون خسارت های مالی زیادی بوجود می آورد.پس بهتر دانستیم در اینجا به موارد ضروری نصب لوله های بخاری بپردازیم. نحوه عملکرد بخار بیشتر شبه هوا کش است مثل هودهای برقی که از یک طرف هوا به سمت فضای داخل لوله وارد شده و از آنجا خارج میشود.توجه داشته باشید اگر لوله بخاری به درستی نصب نشود و باعث ایجاد حوادث میشود از جمله آتش سوزی و خفگی میباشد. اگر شما در منزل از گرمایش بخاری استفاده میکنید لازمه آن این است که یکسری موارد را برای جلوگیری از حوادث رعایت کنید و باید اطلاعاتی از آن داشته باشید 50 درصد از کیفیت هوای گرم تولید شده از بخاری بستگی به بستن لوله و جنس لوله و جایگاه لوله بستگی دارد( مطمئن شوید که لوله در مسیر کاملا باز قرار درد که سبب سوختن وسایل نشود و دود به راحتی خارج شود). جنس لوله ها معمولا از ورق سیاه و حتی ورق حلبی تشکیل میشود که این امر باعث عدم اطمینان به لوله است. ولی لوله گالوانیزه بهتر از سایر لوله ها است

 

لوله گرم

 

 

توجه کنید استاندارد بودن لوله بخاری به نوع وسیله گرمایشی ارتباط مستقیم دارد و هیچگاه از لوله بخاری پلاستیکی حتی با حرارت بالا استفاده نکنید.

گاز تولید شده از لوله بخاری گاز مونوکسید کربن است که بسیار سمی است و به همین علت دود آن را از ساختمان دور میکنند بخاری بدون دود کش به علت نداشتن لوله بخاری بسیار خطرناک و گاز مونواکسید کربن تولید شده ان که کشنده است را در مکان پخش میکند. اگر دقت کرده باشید در بالای لوله بخلری در قسمت خروج دود به بالا پشت بام قطعه ای فلزی وجود دارد که کلاهک دودکش نام دارد و برای جلوگیری از خاموش شدن شعله بخاری استفاده میشود. هیچگاه نباید از یک لوله بخاری برای دو وسیله گرمایشی استقاده کرد و استاندارد نمیباشد.

نکته حائز اهمیت این است که هیچ گاه علمیات درست کردن آتش را در محیط های بسته برای تولید گرمایش و یا درست کردن کباب انجام ندهید چون بسیار خطرناک است و در بیشتر موارد باعث خفگی میشود.شاید بپرسید نصب اشتباه لوله بخاری چه ربطی به ما دارد؟ اول از همه بگویم که برای شما بسیار خطر ساز است زیرا در این حالت شما احساس خواب آلودگی شدید دارید و یا فکر میکنید ممکن است بیمار شده باشید که سریعا سعی کنید در یا پنجره را بازکنید. و بعد از مدت کمی به خواب فرو میروید و خفگی ایجاد میشود .

سعی در هنگام نصب لوله آن را به صورت عمودی قرار دهید و جایگاه لوله در بالاپشت بام باید طوری باشد که تقریبا به اندازه 5/1 متر با سطح بالاپشت بام فاصله داشته باشد که لوله کنترل بیشتری در خارج کردن گاز سمی داشته باشد.

برای استفاده از لوله بخاری حتما از لوله ای استفاده کنید که کاملا در برابر حرارت بالا مقاومت داشته باشد به طور مثال لوله گالوانیزه به علت ضد زنگ بودن و مقاومت بالای آن لوله ها ی بسیار مناسبی هستند. از صحت سلامت لوله ها مطمئن شوید که دارای زدگی ،سوراخ شدگی و یا هر ضربه دیگری نباشد که باعث شود گاز از لوله به بیرون برود . از لوله های بی کیفیت و ورقی(لوله ها با ورق سیاه، ورق آلومینیومی…) خوداری کنید که انتخاب مناسبی نیست(که در اینجا لوله گالوانیزه انتخاب مناسبی است )سعی کنید لوله را برای اطمینان بیشتر در سالم بودن آنها 2 سالی یکبار تعویض کنید و هرساله قبل از استفاده حتما انها را چک کنید و بعد از آن استفاده کنید زیرا پس از مدت بر اثر حرات و رطوبت ایجاد شده باعث سوراخی لوله میشود.ممکن است افت فشار آنها پایین باشد .

لوله بخاری در قطعات مختلفی ساخته شده که بصورت روه روهم قرار گرفته که باید توجه کنید که یک سایز انتخاب کنید در غیر اینصورت گاز تولید شده از کناره درزهای باز لوله خرج میشود.

درمورد دیگر سیستم های گرمایشی میتوانیم به شومینه اشاره کنیم که ساختار آن با بخاری کاملا متفاوت است و بیشتر از جنبه امنیتی ،جنبی زیبایی ظاهری را در منزل دارد . دودکش های شومینه تاثیره بسزایی در گرمایش شومینه دارد که باید حتما نوع جنس و طریقه نصب دودکش های شومینه به درستی نصب شود و برا یاستفاده از آن کارشناس مربوطه برای نصب را کمک بگیرید.

 

آهن سنتر فروشنده عمده آهن و ابزارآلاتی مختلف و انواع لوله، شیرآلات و اتصالات لوله مانند لوله مانیسمان رده 40 می باشد و محصول مورد نظر شما را با بهترین کیفیت و قیمت مناسب در بازار آهن فراهم می نماید. به منظور آگاهی از اتصالات مانیسمان رده 40 و کسب اطلاعات در این زمینه خرید انواع لوله ها می توانید به یکی از بهترین سایت های فروش و اطلاع رسانی در این خصوص به نشانی https://www.ahancenter.com مراجعه نمایید و همچنین برای خرید و گرفتن مشاوره رایگان راجع به اتصالات گالوانیزه رده 40 با متخصصین این حوزه در بخش فروش شرکت آهن سنتر با شماره تلفن 48417-021 تماس حاصل نمایید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *