لوله

لوله سیاه درز دار

لوله سیاه درز دار

 

برای مشاهده بهترین قیمت لوله درزدار کلیک نمایید.

 

همانطور که میدانید لوله  سیاه درز دار در بازار امروز با نام لوله های صنعتی و همچنین لوله های سنگین شناخه شده اند. این لوله ها با استاندارد های ملی و بین المللی همان استاندارد DIN 2440  با شداتن کاربرد های بسیار فراوان در بازار عرضه گردیده اند. این ورق ها با نورد گرم تولید شده و در بازار عرضه شده اند. برای تولید این محصول در ابتدا به روش متداول این محصول فرم دهی می شود   همچنین درزهای بوجود آمده از اتصال دولیه بعد از جوشکاری ایجاد می شوند. 

در ادامه ای این مقاله به توضیح کاملی از روش های تولید لوله سیاه درز دار می پردازیم.  

 

 

لوله سیاه درز دار

 

 

پیشنهاد : برای اطلاع از قیمت لوله گالوانیزه کلیک کنید.

 

فرایند تولید لوله درزدار چیست؟

مواد اولیه که برای تولید این لوله های استفاده می شود ورق های نورد گرم و سرد است. این مواد به صورذت کویل از شرکت های تولید کننده ی فولاد خرید صورت می گیرد. کویل ها بخاطر سفارش و نیاز تولید به قسمت های که کوچکتری که به نام کلاف یا نوار معروف است تقسیم می شود. 

تقسیم کویل ها به کلاف در قسمت برش با دستگاه برش صورت می گیرد. پس از برش خوردن کویل و تبدیل شدن آن به کلاف ، این کلاف به بخش نورد منتقل می شود. 

برای تولید لوله درز دار ورقی که از آن استفاده می شود باید یکسری خواص ویژه داشته باشد که این خواص عبارتند از : 

  • امکان جوش پذیری لوله ها بالا باشد. 
  • سطح ورق صاف باشد و پوسته های اکسیدی که در سطح خارجی ورق زیاد می باشد زیاد نباشند. 
  • تاب و اانحنا در طول ورق باید به حداقل برسد. 
  • ورقی که در تولید از آن استفاده می شود تنش داخلی نباید داشته باشد. 

 

جوشکاری لوله سیاه 

یکی از روش های تولید لوله سیاه درز دار استفاده از جوشکاری فیوژن یا همان جوشکاری پیوسته است. اندازه ی محصولات تولید شده به این روش یک الی 4 متغییر می باشد. در ابتدا خط تولید از طریق نوارهاغی فولادی تغذیه می گردند و متناسب با سایز و وزن محصول مورد نظر با محصول گفته شده با دستگاه های جوش نوارهایی با طول بلند را تهیه و تولید می نمایند. ماده ی اولیه بعد از تولید تاب گیری با دمایی که از قبل تعیین شده هدایت می گردد.

پس از مدتی با گذر  زمان از بین غلطک فورمینگ عبور داده می شود و در پایان خط تولید ی حالت استوانه ای شکل به خودش می گیرد. پس از آن لبه ی لوله ها را آرام به یکدیگر نزدیک می نمایند. و با جوش فورجینگ به هم وصل می کنند. 

حرارت که به آن وارد می شود به نوار فولادی و حرکت منظم غلتک ها منجرب می گردد و اتصال سریعا انجام می شود. در پایان بعد از خنک شدن وارد خطوط سازس می شوند در این قسمت ابعاد مورد نظر تعیین و لوله ها برش داده می شود. 

 

 

لوله سیاه درز دار

 

 

وجه تمایز لوله درزدار و بدون در چیست؟ 

در قسمت های قبلی ، “مجله”محتوایی را در خصوص لوله درزدار و لوله های بدون درز را به طور کامل برایتان توضیح داده ایم. بیشتر ماده ی اولیه ی شمش با اسلب به خط تولید فرستاده می شوند. بخاطر همین تحت حرارت قرار می گیرند. همچنین از بین غلطک های مخصوص عبور داده می شود. بعد از انجام فرایند جوشکاری یک درز در کنار کالا ایجاد می گردد اما برای تولید کردن لوله های مانیسمان بیلت فولادی بکار می رود. در حالت کلی این محصولات به روش های زیر از خطوط تولید عبور می کنند. 

  • بدون درز
  • درزدار
  • اسپیرال

و بر اساس شیوه ی جوشکاری به دو صورت تولید می گردد.

  • جوشی پیوسته 
  • جوشی مقاومتی

قیمت لوله درزدار 

قیمت لوله درزدار سیاه بر اساس متزاژ ،وزن ، شاخه محاسبه می گردد. برای اطلاع از قیمت این لوله ها نمی توان می توانید با یکی از مراکز فروش آهن تماس بگیرید و اطلاعات مرتبط با قیمت لوله را از کارشناسان بخش فروش لوله به دست آورید. آهن سنتر به منظور یاری رساندن به هم میهنان عزیز بخش مشاوره ی فروش را بطور رایگان راه اندازی کرده تا کارشناسان فروش بخش مربوطه بتوانند مشتریان و تماس گیرندگانی را که اطلاعات لازم ندارند را بطور جامع راهنمای نماید تا بتوانند موجب شوند که خریدی مطمئن را انجام دهند. 

آهن سنتر به دلیل تولید کننده بودن و دست اول بودن قیمت تمامی کالاهای خود از حمله : تیر آهن ، لوله ، ورق ، اتصالات ، پروفیل و… را قیمتی ارزانتر از قیمت بازار به خریداران عزیز عرضه می نماید. 

 

توجه توجه : برای اطلاع از قیمت لوله درزدار کلیک کنید. 

 

خدمات 

شما می توانید خدمات مختلف مرتبط با آهن را با قیمتی ارزانتر از قیمت دیگر مراکز خدماتی انجام دهید. خدماتی که در بخش های مختلف این مجموعه انجام می گردند عبارتند از برشکاری ، آبکاری ، رنگ کاری ، برش ورق با لیزر ، جوشکاری ، آهنگری ، تراشکاری و… را با بهترین کیفیت و کمترین قیمت انجام می دهد. شما نیز می توانید از این خدمات با کیفیت برتر و هزینه ی کمتر نسبت به سایر مراکز استفاده نمایید. 

 

راهنمای استفاده از خدمات 

متقاضیانی که درخواست استفاده از خدمات مذکور در بخش قبل را دارند می توانند با آهن سنتر تماس بگیرند و با کارشناسان بخش مربوط صحبت نمایند و درخواست خود را اعلام نمایند تا کارشناسان مشاوره ای جامع درباره نحوه ی ارائه ی  خدمات ، هزینه انجام خدمات را اعلام نمایند و کار مطابق با در خواستی که متقاضی دارد انجام گیرد. 

شما می توانید با عضو شدن در شبکه های اجتماعی مرکز پخش آهن ” آهن سنتر ” اطلاعات مزتبط با نحوه ارائه خدمات و همچنین قیمت روز آهن و ابزار آلات آهنی را دریافت نمایید.

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *