لوله

لوله صنعتی سبک

لوله صنعتی سبک

لوله صنعتی سبک

 برای مشاهده بهترین قیمت لوله درزدار کلیک نمایید.

لوله و انواع آن

به قطعات استوانه شکل تو خالی که وظیفه حمل سیالات را دارند، لوله گفته می شوند. لوله ها در صنایع مختلف، مصارف خانگی و ساخت و ساز ها مورد استفاده قرار می گیرند. از جمله می توان به صنایع نفت و گاز، صنایع پتروشیمی، صنایع خودروسازی، پالایشگاه ها و… اشاره نمود.

لوله ها با توجه به نحوه تولید آنها و استفاده از جوشکاری به دو دسته مختلف لوله مانیسمان یا بدون درز و لوله درزدار تقسیم بندی می شوند. همان طور که از نام آنها پیداست، در فرآیند تولید لوله های بدون درز یا مانیسمان از هیچ گونه درز و جوشی استفاده نمی شوند اما در فرآیند تولید لوله های درزدار، درز انها توسط جوشکاری به یکدیگر محکم و متصل می گردند. به علت عدم استفاده از جوش و نداشتن درز در لوله های بدون درز یا مانیسمان، این دسته از لوله ها دارای مقاومت و استحکام بالاتری نسبت به لوله های درزدار هستند.

پروسه تولید لوله مانیسمان یا بدون درز بدین گونه است که در ابتدا شمش افزایش طول یافته و توسط میله ای نوک تیز، این شمش سوراخ می شود و به شکل لوله در می آید. در پروسه تولید لوله درزدار در ابتدا صفحات توسط دستگاه های ویژه ای گرد شده و به شکل لوله درمی آید و سپس درز آنها توسط جوش به یکدیگر متصل می گردد.

 

 

لوله صنعتی

لوله صنعتی دسته ای از انواع لوله درزدار می باشد که دارای سازگاری و مقاومت بالا در شرایط آب و هوایی سخت بوده و در صنایع و موارد مصرفی مختلف به منظور انتقال سیالت مختلف مانند مایعات، نفت، گاز و … مورد استفاده قرار می گیرد.

لوله های صنعتی نسبت به سایر لوله های درزدار از ضخامت بیشتری برخوردار می باشند. همچنین این دسته از لوله ها در ضخامت های گوناگونی تولید و به بازار عرضه می گردند.

لوله های صنعتی در انواع لوله صنعتی سبک و سنگین تولید می شوند و به عنوان موارد مصرفی متعددی به کار می روند.

 

پیشنهاد: برای مشاهده بهترین قیمت لوله مانیسمان در بازار کلیک نمایید.

 

لوله های درزدار فولادی

کاربرد آهن و فولاد در هر شاخه ای از ساخت و ساز مهندسی یا نصب و راه اندازی مکانیکی به چشم می خورد. از این دو فلز در مقادیر مناسب برای ساختن پل ها ، اسكلت ها برای ساختمان های بلند و صفحات و لوله های دیگهای بخار اختصاص داده شده است ، اما به دلیل کاربرد گسترده آنها در لوله های فولادی ، هرگز جایگاه مناسب خود را در لوله کشی به دست نیاورد.

در زمان عرضه لوله های فولادی ، نواقص موجود در ساخت آن مانع از تولید كامل جوش می شد. در نتیجه ، هنگامی که یک طول لوله در طی فرآیند یا هنگام پیچ خوردن در معرض استرس پیچشی شدید قرار داشته باشد ، اغلب در امتداد درز باز می شود. همچنین زمانی که تحت فشارهای داخلی قرار می گیرند، لوله های فولادی به طور طبیعی دچار ضرر می شوند. علاوه بر این ، درجه فلز مورد استفاده در زمان لوله های فولادی فاقد خصوصیات کیفی نرم درجه امروز فولاد لوله است و در سرمازدگی دچار لکه هایی قرار می شوند که در هنگام برش و لوله قابل توجه است.

 

 

لوله صنعتی سبک

لوله صنعتی سبک از انواع لوله صنعتی بوده که به روش جوشکاری درز آنها بسته می شوند. لوله صنعتی سبک در صنایع مختلفی از جمله صنایع نفت و گاز، صنایع پتروشیمی و… به کار می روند.

لولــه های صنعتی سبک  معمولاً دارای وزن  ســـبک تر می باشد و ساختار دیواره های نازک تری دارند. همچنین لوله های صنعتی سبک دارای مزایایی شامل انعطاف پذیری و قابلیت فرم دهی بالا، کیفیت بیشتر سطوح،افزایش دقت در ضخامت و قطر، عدم خورندگی ، زنگ زدگی و پوسیدگی در شرایط آب و هوایی، امکان انجام عملیات آبکاری، استحکام بالا در برابر افزایش دما  و مقاومت بیشتر در برابر مواد شیمیایی مختلف و اسیدها و… می باشند.

 

انواع روش های تولید لوله صنعتی سبک

لوله صنعتی سبک به روش های مختلفی تولید می شوند. در ادامه برخی از این روش ها مانند روش نورد سرد، نورد فشاری ، نورد پیلگر، نورد بر روی کلاهک، نورد پیوسته با مندرل و روش نورد بدون استفاده از مندرل می باشد.

 

پیشنهاد: برای مشاهده بهترین قیمت ورق رنگی در بازار کلیک نمایید.

 

قیمت و سفارش لوله صنعتی سبک

قیمت لوله صنعتی سبک مانند سایر لوله ها به عوامل متعددی از جمله نرخ دلار و فولاد، کیفیت و جنس، برند و کارخانه تولید کننده ، کشور تولید کننده، قیمت ورق به کار  رفته در تولید لوله صنعتی سبک و … بستگی دارد.

در صورتی قصد خرید لوله صنعتی سبک دارید، بهتر است قبل از سفارش خود راجع به قیمت لوله صنعتی سبک از افراد متخصص و با تجربه در زمینه فروش لوله صنعتی اطلاعاتی کسب نمایید و سپس اقدام به خرید نمایید.

آهن سنتر فروشنده عمده آهن و ابزارآلاتی مختلف و انواع لوله ، شیرآلات و اتصالات مانند لوله صنعتی  می باشد و محصول مورد نظر شما را با بهترین کیفیت و قیمت مناسب در بازار آهن فراهم می نماید. به منظور آگاهی از لوله صنعتی سبک و کسب اطلاعات در این زمینه می توانید به یکی از بهترین سایت های فروش و اطلاع رسانی در این خصوص به نشانی https://www.ahancenter.com مراجعه نمایید و همچنین برای خرید و گرفتن مشاوره رایگان راجع به لوله صنعتی سبک با متخصصین این حوزه در بخش فروش شرکت آهن سنتر با شماره تلفن 48417-021 تماس حاصل نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *