لوله

لوله صنعتی سپاهان

لوله صنعتی سپاهان

لوله صنعتی سپاهان

برای مشاهده بهترین قیمت لوله درزدار کلیک نمایید.

لوله صنعتی سپاهان

لوله صنعتی سپاهان یکی از انواع لوله های صنعتی به حساب می آید. لوله صنعتی دسته ای از لوله های درزدار است که در صنایع مختلف از جمله صنایع نفت و گاز، صنایع پتروشیمی، صنایع خودروسازی، سیستم های ابزار دقیق، پروژه های عمرانی و ساخت و سازها، تاسیسات ساختمانی، ساخت پل و انواع سازه ها و… مورد استفاده قرار می گیرند.

بهتر است قبل  از سفارش لیست محصولات خود اطلاعات کافی راجع به لوله ها مخصوصا لوله های درزدار کسب نموده و سپس اقدام به خرید نمایید. در این مقاله اطلاعاتی راجع به لوله، انواع آن و لوله صنعتی آورده شده است، با مطالعه آن می توانید اطلاعات مفیدی در این زمینه کسب نمایید.

 

پیشنهاد: برای مشاهده بهترین قیمت آهنگری در بازار کلیک نمایید.

 

آهن سنتر فروشنده عمده آهن و ابزارآلاتی مختلف و انواع لوله و شیرآلات مانند لوله صنعتی می باشد و محصول مورد نظر شما را با بهترین کیفیت و قیمت مناسب در بازار آهن فراهم می نماید. به منظور آگاهی از لوله صنعتی  و کسب اطلاعات در این زمینه می توانید به یکی از بهترین سایت های فروش و اطلاع رسانی در این خصوص به نشانی https://www.ahancenter.com مراجعه نمایید و همچنین برای خرید و گرفتن مشاوره رایگان راجع به لوله صنعتی با متخصصین این حوزه در بخش فروش شرکت آهن سنتر با شماره تلفن 48417-021 تماس حاصل نمایید.

 

 

لوله

به قطعات تو خالی و بلند که سطح مقطع آنها معمولا به شکل دایره می باشد و به منظور انتقال سیالات مختلف مورد استفاده قرار می گیرند، لوله گفته می شود. لوله ها در کاربردهای بسیاری در صنایع مختلف از جمله صنایع نفت و گاز ، صنایع پتروشیمی دارند و در تاسیسات و نیروگاه های گوناگون مورد استفاده قرار می گیرند.

 

پیشنهاد: برای مشاهده بهترین قیمت ورق رنگی در بازار کلیک نمایید.

 

انواع لوله

لوله ها بر حسب فرآیند تولید آنها به دو دسته زیر تقسیم بندی می شوند.

لوله بدون درز:

لوله بدون درز  نام دیگر شناخته شده آن در بازار، لوله مانیسمان می باشد. به لوله هایی که در فرآیند تولید آنها از هیچ گونه درز و جوشی استفاده نشود، لوله بدون درز گفته می شود.

لوله  درزدار:

لوله درزدار به لوله ای گفته می شود که در فرآیند تولید آنها، درز این لوله توسط جوش به یکدیگر متصل و محکم می شود و نسبت به لوله بدون درز از مقاومت کمتری برخوردار است.

 

 

لوله  درزدار

لوله درزدار یا لوله فولادی جوش داده شده لوله ای از فولاد است که با جوشکاری یک صفحه فولادی یا نوار فولادی بعد از خرد شدن ساخته می شود. طول آن عموماً 6 متر است. فرآیند تولید لوله های فولادی جوش داده شده ساده ، راندمان تولید بالا ، مشخصات متنوع ، سرمایه گذاری تجهیزات است ، اما قدرت کلی پایین تر از لوله فولادی بدون درز است.

تیغه های مورد استفاده برای لوله های فلزی جوش داده شده ، صفحات فولادی یا نوارهایی هستند که به دلیل فرایندهای مختلف جوشکاری در کوره ها ، لوله های برقی (جوش مقاومت) و لوله های قوس اتوماتیک طبقه بندی می شوند. به دلیل روشهای مختلف جوشکاری ، به دو نوع تقسیم می شود: لوله جوش داده شده با درز مستقیم و لوله جوش داده شده مارپیچی.

شکل انتهای لوله جوش داده شده معمولا گرد است اما شکل های مختلف دیگر مانند مربع، مستطیل و … نیز تولید می شوند.

 

فرآیند تولید لوله درزدار

روند تولید لوله درزدار یا لوله های فولادی جوش داده شده با نورد یک سیم پیچ فولادی به ضخامت سنج مورد نظر آغاز می شود. نتیجه یک نوار مسطح است. مرحله بعدی شامل برش نوار مطابق با عرض است که با اندازه لوله ای که تولید می شود مطابقت دارد.

این لوله با حرکت دادن سیم پیچ برش از طریق یک سری غلتک ها شکل می گیرد و درز لوله از این طریق در یک محیط بی طرف شیمیایی جوش داده می شود. از یک نرم افزار نورد برای جعل درز جوش داده شده استفاده می شود و از فرآیند عملیات حرارتی برای به پایان رساندن لوله جوش داده شده استفاده می شود. در صورت لزوم می توان لوله های جوش داده شده را بر روی زمین کشید تا درز جوش داده شده را صاف کرده و دیدن آن با چشم غیر مسلح تقریبا غیرممکن شود.

از آنجا که در ساخت لوله جوش داده شده و کشیده شده به نقاشی و پخت کمتر نیاز است ، هزینه لوله فولادی جوش داده شده و کشیده می تواند ارزان تر از لوله فولادی بدون درز باشد و به طور معمول می توان سریعتر از لوله فولادی بدون درز تهیه کرد (اگرچه انبار کردن از اندازه متوسط ​​شروع می شود. سهام برای لوله های فولادی بدون درز می تواند این مدت زمان سرب را نیز کاهش دهد).

 

لوله صنعتی

لوله صنعتی که درز این لوله مانند سایر لوله های درزدار توسط جوشکاری به یکدیگر متصل و محکم می گردد. جوشکاری لوله صنعتی شامل جوشکاری زیر پودری و جوشکاری الکتریکی می باشد. لوله صنعتی در انواع مختلف یا طول ها، قطرها و ضخامت های گوناگونی تولید می شوند که هر کدام در زمینه های مخصوصی مورد استفاده قرار می گیرند.

قیمت لوله صنعتی با توجه به عوامل متعددی متفاوت می باشد. از جمله این عوامل می توان به نرخ دلار و  نرخ فولاد در بازار های داخلی و خارجی اشاره نمود.ه، که با افزایش نرخ و فولاد، قیمت لوله صنعتی افزایش یافته و برعکس. از دیگر عوامل موثر بر قیمت لوله صنعتی شامل  جنس، کیفیت، قطر و اندازه، ضخامت لوله صنعتی می باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *