لوله پلیکا uPVC

لوله پلیکا uPVC یکی از اولین و مشهورترین لوله های پلیمری است که به طور گسترده ای مورد استفاده قرار گرفته و از جنس لوله های پی وی سی می باشد که با کاربردهای مختلف ساخته شده است.

لوله های PVC عمر زیادی دارند و به دلیل مقاومت بالا در برابر شرایط محیطی ، به سرعت در بین همه انواع لوله محبوبیت زیادی پیدا کرده و در بسیاری از پروژه ها موفق به انتقال فاضلاب ، تأمین آب و انتقال مایعات شده اند. لوله پی وی سی با بالاترین خواص فنی و مکانیکی شرایط اقتصادی و زیست محیطی لازم را در دنیای امروز فراهم می کند. جدیدترین مدل خانواده لوله های پلیکا (uPVC) لوله ای است که برای فاضلاب و آب در سراسر جهان استفاده می شود. نصب uPVC  بدون نشت و آسان است.

انوع لوله های PVC و uPVC در حال حاضر پرمصرف ترین نوع لوله در ساختمان ها و پروژه های عمرانی  است و متداول ترین استفاده از لوله هایuPVC  در انتقال فاضلاب است. با پیشرفت صنعت پلیمر و فرآیندهای تولید ، امروزه انواع لوله های uPVC  تولید می شود و نصب و سرعت اجرای این محصولات بسیار بالا و آسان انجام می شود.

 

تفاوت بین PVC  و uPVC

لوله پلی وینیل کلرید یا PVC از اواسط قرن بیستم وجود داشته است. uPVC یا لوله پلیکا شباهت بسیاری به لوله PVC است. لوله uPVC مزایای بسیاری نسبت به لوله پی وی سی دارد.

فقط یک تفاوت بین PVC و uPVC وجود دارد و آن اینست که PVC حاوی BPA و فتالات است که دو پلاستیک ساز هستند که باعث انعطاف پذیری بیشتر آن می شوند. “u” در uPVC مخفف “غیر پلاستیک” است  و به دلیل داشتن این مواد اضافی ،  uPVC معمولاً پلاستیک سفت و سخت نامیده می شود. uPVC بیشتر از PVC برای لوله های آب استفاده می شود. مواد اضافی مقاومت بالاتری در برابر فرسایش شیمیایی به uPVC نشان می دهد و دیواره های داخلی صاف آن باعث می شوند آب بسیار راحت تر حرکت کند.  uPVC همچنین نسبت به PVC در برابر طیف وسیع تری از دما مقاوم است. هر دو لوله PVC و  uPVC برای لوله های آب مسکونی مناسب نیستند. این عملکرد توسط CPVC یا پلی وینیل کلرید کلر شده انجام می شود.

 

مزایای لوله پلیکا

10 مزیت عمده لوله پلیکا نسبت به لوله معمولی به شرح زیر می باشد:

  • مقاومت در برابر خوردگی
  • مقاومت شیمیایی
  • کاهش خطرات و انسداد در خطوط لوله فاضلاب
  • زمان نصب سریعتر
  • سطوح صاف اجازه می دهد تا جریان زیادی برای انتقال آب باشد
  • اتصالات بدون نشت
  • عمر طولانی
  • هزینه کمتر
  • بهترین انتخاب لوله برای لوله های تحت بار
  • مقاومت در برابر نفوذ ریشه درخت

مقاومت لوله uPVC در برابر خوردگی مواد فراری جریان الکتریکی هستند و در برابر واکنشهای الکتروشیمیایی ناشی از اسیدها ، پایه ها و نمکهایی که منجر به خوردگی لوله های uPVC می شوند در برابر کاربردهای uPVC در فلزات مقاوم هستند.  مقاومت شیمیایی بالا در لوله uPVCدر برابر بسیاری از آلکول ها ، روغن ها و روغن غیر معطر مقاوم است. همچنین در برابر مواد شیمیایی موجود در خاک و آب در برابر بیشتر مواد خورنده مانند اسیدهای معدنی ، پایه ها و PVC در برابر نمک مقاوم است. برای کارهای آبرسانی معمولی ، لوله های شیمیایی فقط در شرایطی که شرایط غیر طبیعی وجود دارد یا برای انتقال مواد شیمیایی استفاده می شوند ، معرفی می شوند.

 

کاربردهای لوله های پلیکا uPVC

– حمل و نقل فاضلاب

– کاربردهای شهری و صنعتی

– شبکه های آبرسانی تحت فشار

– پوشش کابلهای برق

– پوشش کابلهای ارتباطی

برای خرید لوله های پلیکا با آهنستر تماس بگیرید.