لوله

لوله چدنی

لوله چدنی

لوله چدنی

برای مشاهده بهترین قیمت لوله مانیسمان کلیک نمایید.

لوله های چدنی

لوله چدنی لوله ای است که از لحاظ تاریخی به عنوان یک لوله فشار برای انتقال آب، گاز و فاضلاب و همچنین به عنوان لوله زهکشی آب در سده های 17 ، 18 ، 19 و 20 استفاده شده است. این لوله عمدتا دارای یک چدن خاکستری است. غالباً لوله های چدنی بدون پوشش استفاده می شوند اما روکش ها و روکش های بعدی لوله های چدنی باعث کاهش خوردگی و بهبود هیدرولیک آنها می شوند. در لوله چدنی، گرافیت در طول فرآیند ریخته گری ، هنگامی که تحت میکروسکوپ بررسی می شود ، پوسته هایی را تشکیل می دهد. بیشتر کارخانه های تولیدی موجود در دهه 1970 و 1980از لوله های چدنی انعطاف پذیر به مواد جدید منتقل شدند. لوله چدنی انعطاف پذیر با چدن متفاوت است ، زیرا ورود منیزیم در فرآیند ریخته گری باعث می شود تا گرافیت به جای پوسته پوسته شدن کره (گره های گرافیتی) شکل بگیرد. اگرچه این امر اجازه می دهد تا مواد چدنی باقی بمانند اما محصول نهایی بسیار سخت تر از چدن است و رفتار الاستیک را در سطح  پایین تر امکان پذیر می کند.

در حال حاضر لوله های چدنی در داخل و خارج کشور تولید می شوند و در بسیاری از خدمات عمومی ، شهرداری ها و صنایع خصوصی، تخلیه فاضلاب، لوله کشی زباله و تهویه ، تخلیه حمام، دستشویی و آشپزخانه از لوله های چدنی مورد استفاده قرار می گیرند.

لوله های چدنی در ابعاد با طول و اندازه های مختلفی تولید می شوند و بسته به طول و خلوص مواد به کار رفته در آنها، قیمت آنها مشخص می گردند.

 

 

 

مزایای لوله های چدنی

لوله های چدنی دارای مزایایی هستند. از جمله می توان به وجود دیواره های زخیم نسبت به لوله های استیل و داکتیل، عدم وجود رفتار ارتجاعی و الاستیکی، پایین بودن قدرت مکانیکی و گواهی نامه ایزو اشاره نمود که گواهی نامه ایزو نشاندهنده سیستم کنترل مدیریت کیفیت این لوله ها می باشد. همچنین میزان خورندگی آنها مشابه لوله های فولاد گالوانیزه و لوله های داکتیل می باشد.

لوله های چدنی با وجود کاربرد های متعدد در پروژه های مختلف، دارای هزینه نصب پایین می باشند و همچنین فراهم کردن و نصب آنها به راحتی انجام می گردند.

 

پیشنهادبرای مشاهده بهترین قیمت ورق روغنی در بازار کلیک نمایید.

 

تاریخ لوله های چدنی

قدمت لوله های چدنی به قرن 17 میلادی باز می گردد و برای توزیع آب در سراسر یکی از باغ های تاریخی نصب شده است. در این باغ حدود 35 کیلومتر لوله به طول یک متر با اتصالات فلنج بهم متصل شده اند. قدمت بالای این لوله ها ، آنها را از ارزش تاریخی قابل توجهی برخوردار می کند. چدن به عنوان یک ماده مفید برای ساخت لوله های آب شناخته شده است و به عنوان جایگزینی برای خطوط لوله اصلی مورد استفاده قرار گرفته است. این خطوط لوله آب از بخش های لوله ای به صورت جداگانه تشکیل شده بودند ، که اغلب به آنها میله ای گفته می شود که توسط مکانیسم های مختلفی به یکدیگر وصل می شوند. اتصالات فلنج از سطوح ماشینکاری صاف تشکیل شده بود که به خوبی با واشر در بین آنها پیچیده شده بود تا از نشت جلوگیری شود. این نوع اتصالات لوله هنوز هم در حال استفاده است.

 

فرایند تولید لوله های چدنی

لوله های چدنی به روش گودال ، افقی یا گریز از مرکز تولید می شود. در روش گودال عمودی ، قالب با استفاده از رام کردن ماسه در اطراف یک الگوی و خشک کردن قالب در یک اجاق ساخته می شود. یک هسته در قالب قرار داده شده و آهن مذاب بین هسته و قالب ریخته می شود. در روش افقی ، از دستگاهی برای جابجایی ماسه ها در اطراف قالب های افقی استفاده می شود که دارای میله های هسته ای از طریق آنها است. آهن مذاب از ملاقه های چند لایه که به منظور جلب آهن از پایین ساخته شده است به قالب ها ریخته می شود تا ورود ناخالصی ها از بین برود. در روش گریز از مرکز از قالب هایی با روکش ماسه استفاده می شود که به صورت افقی در دستگاه های ریخته گری گریز از مرکز قرار می گیرند. در حالی که قالب می چرخد ​​، مقدار دقیقی از آهن مذاب وارد می شود که با عمل سرعت چرخش ، خود را در دیواره های قالب توزیع می کند تا در طی چند ثانیه لوله تولید کند.

 

پیشنهادبرای مشاهده بهترین قیمت شیرآلات چدنی در بازار کلیک نمایید.

 

سفارش لوله های چدنی

در صورت تمایل به خرید لوله های چدنی بایستی پس از اطمینان خاطر از مورد استفاده بودن این دسته از لوله ها در پروژه خود، اطلاعات کلی قبل از سفارش لیست محصولات مد نظر خود، در زمینه این لوله ،انواع ،کاربرد و مزایای آن کسب نمایید و با افراد متخصص در این زمینه راجع به قیمت لوله ها مشورت نموده تا بهترین خرید با بالاترین کیفیت و قیمت مناسب را انجام دهید.

آهن سنتر فروشنده عمده آهن، ابزار آلات آهنی و انواع لوله و اتصالات  می باشد و محصول مورد نظر شما را با بهترین کیفیت و قیمت مناسب در بازار فراهم می نماید. به منظور آگاهی و کسب اطلاعات در این زمینه می توانید به یکی از بهترین سایت های فروش و اطلاع رسانی در این خصوص به نشانی https://www.ahancenter.com مراجعه نمایید و همچنین برای خرید و گرفتن مشاوره رایگان در این خصوص با متخصصین این حوزه در بخش فروش شرکت آهن سنتر با شماره تلفن 48417-021 تماس حاصل نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *