لوله

لوله ی آتشخوار برای دیگ بخار

لوله ی آتشخوار برای دیگ بخار

 

برای مشاهده بهترین قیمت لوله مانیسمان کلیک نمایید.

 

اگر به دنبال خرید و فروش لوله ی آتشخوار برای دیگ بخار هستید حتما این مقاله را به طور کامل مطالعه کنید و با لوله ی آتشخوار  برای ساخت دیگ بخار آشنا شوید و با دیگر مصارف این لوله و کاربرد  و همچنین نحوه ی تولید آنها آشنا شوید. تا پایان این مطلب با ما همراه باشید. 

لوله‌ی آتش خوار برای دیگ بخار : در دیگ های بخاز انتقال حرارت از طرق لوله های آتشخوار منتقل می گردند هوای مشتعل شده به وسیله ی مشعل از کوره دیگ بخار عبور داده می شود و به داخل لوله های آتشخوار حرارت با دمای 800 درجه ی سانتی گرا منتقل می گردد. و در قسمت خارجی لوله های آتشخوار آب وجود دارد. آبا ها به دلیل برخورد با حرارت به بخار تبدیل می شوند. یکی از عامل های تعیین کننده ی  قیمت در دستگاه کارواش بخار و همچنین بخارشوی صنعتی کیفیت این لوله ها می باشد. زیرا باید توانایی تحمل حرارت در کنار دمای آب را داشته باشد.

 

پیشنهاد: برای اطلاع از قیمت لوله آتشخوار کلیک کنید. 

 

 لوله ی آتشخوار برای دیگ بخار

 

نحوه ی تولید بخار در دیگ بخار چگونه است؟

وقتی که مشعلی روشن می گردد حرارت به وسیله ی تونل به انتهای دیگ می رود و همچنین از لوله ها بر می گردد و همچنین این عملیات به طور مکرر سه بار تکرار می شود و همچنین به هر دفعه که که رفت و برگشت حرارت در داخل دیگ و لوله یک “پاس” می گویند. 

 

نکته بسیارمهم :

از نظر استاندارد های جهانی هر دیگ بخار باید توانایی انجام 3 پاس را داشته باشد. و در آخر همچنین از اگزوز خارج گردد. این 3 پاس باعث می شوند که اصل حرارت مشعل به آب منتقل گردد انژی کمتری هدر می رود. 

اگر تعداد لوله‌ها در دستگاه کمتر از حد استاندارد باشد باعث می‌شود تعداد پاس کاهش یابد و اگر به جای سه پاس، یک یا دو پاس داشته باشیم مدت زمان آماده‌سازی بخار در دستگاه دوبرابر افزایش یافته و اتلاف انرژی زیادی به وجود می‌آید.

لوله ی آتشخوار در دیگ بخار : در دیگ واترتیوب آب از داخل لوله ها عبور می کند و سطح خارجی لوله ها با هوای مشتعل می شود و داغ تبادل حرارت می شود. لوله های آتشخوار در دیگ های بخار باید بتوانند فشار بیشتری را تحمل کنند و همچنین نسبت به دیگ های بخار فایرتیوب داشته باشد. بخاطر همین جنس آلیاز بکار رفته در آنها بسیار متفاوت می باشد. 

 

 لوله ی آتشخوار برای دیگ بخار

 

لوله آتشخوار چیست؟

در واقع لوله های آتشخوار لوله هایی هستند که بخاطر جنس خاص آلیاژ که در ساخت آنها استفاده شده می توانند حرارت و دمای بالایی را تحمل کنند و همچنین فشار بالا برای عبور مایعات و گازهای حرارت بالا را دارند. حداقل حرارتی که لوله ها می توانند تحمل کنند دمای 450 درجه ی سانتی گراد می باشد. 

این لوله ها در دسته بندی لوله های صنعتی قرار دارندکه بخاطر آلیاز عنصر کربن و منگنز می توانند مقاومت زیادی در برابر حرارت داشته باشند. آلیاژ لوله های آتشخوار معمولا دارای 17.0ا 19.0 % کربن دارد که داشتن کربن باعث می شود فولاد سختی بیشتری داشته باشد و همچنین داشتن 55.0 و 8.0 % منگنز هستند. که آلیاژ ترکیبی حاصل از تحمل حرارت حداقل باید بتواند دمای 450 درجه سانتی گراد را داشته باشد. 

برای اینکه آهن به فولادی با ویژگی خاص تبدیل شود باید ساختار و ترکیب عناصر با دیگر آهن آلات به صورتی باشد که زیاد یا کم شدن ترکیبات عناصر ویژگی خاصی را در فولادی که مورد نظر است تقویت می نمایید. در فولاد مورد نظر لوله های آتشخوار با ترکیب درصد کمی از کربن بیشتر از سختی مورد نظر ، فولاد خاصیت نرم و شکل پذیری خوبی را در این دسته از لوله ها دارد. 

بیشترین و پرکاربرد ترین جایی که ار لوله ی آتشخوار استفاده می شود در ساخت دیگ های بخار یا همان بویلر های صنعتی است و همچنین سیستم های مبدل حرارتی می باشد در حالت کلی هر جا که نیاز به تحمل فشار و حرارت بالا باشد در سیستم های انتقال حرارتی صنایع لوله های آتشخوار مورد استفاده قرار می کگیرند. 

حداقل میزان تحمل فشار در لوله‌های آتشخوار برای قطرهای 64 میل به بالا 32 اتمسفر بوده و حداقل میزان تحمل فشار برای  قطرهای کمتر، به دلیل قطر کمتر و مقاومت بالاتر برابر با 80 اتمسفر است.

 

پیشنهاد: برای اطلاع بیشتر درباره ی کاربرد لوله آتشخوار کلیک کنید.

آهن سنتر

آهن سنتر یکی از مراکز فروش عمده و تک آهن در بازار آهن ایران می باشد./ این مجموعه به دلیل تولید کننده بودن در حال حاضر برای محصولات تولیدی خود قیمتی پایینتر از قیمت موجود در بازار را اعلام می نماید. همچنین این مجموعه علاوه بر تولید کننده بودن وارد کننده ی انبوه آهن و اتبزار آلات آهنی می باشد. در حالت کلی محصولاتی که در این مجموعه به فروش می رسد عبارتند از : لوله ( لوله مانیسمان ، لوله درزدار ، لوله گالوانیزه ) ، ورق ( ورق سیاه ، ورق فولادی ، ورق گالوانیزه ، ورق رنگی ، ورق گالوانیزه ی رنگی ) ، تیر آهن ، انواع اتصالات از جمله : زانویی ، سه راهی ، فلنج ، بوشن ، تبدیل و.. 

همچنین آهن سنتر به منظور ارائه کمک بیشتر به مشتریان خود خدمات متنوع ای از جمله ( برشکاری ، تراشکاری ، آبکاری ، رنگ کاری ، آهنگری ، جوشکاری و… ) را با کیفیت بالا و با قیمت کاملا مناسبی به مشتریان  عزیز ارائه می کند. 

 

 لوله ی آتشخوار برای دیگ بخار

 

ارتباط با کارشناسان 

شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر با آهن سنتز تماس بگیرید و برای خرید با کارشناسان فروش در ارتباط باشید و همچنین می توانید برای استفاده از انواع خدمات با کارشناسان درز ارتباط باشید تا از راهنمایی های آن ها در زمین های مختلف مطلع گردید. آهن سنتر تنها ارائه کننده ی خدمات با کیفیت برتر و و قیمت مناسب می باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *