اتصالات

لیست قیمت شیر فلکه کشویی

شیر فلکه کشویی

لیست قیمت شیر فلکه کشویی

برای مشاهده بهترین قیمت انواع اتصالات کلیک نمایید.

لیست قیمت شیر فلکه کشویی

اگر قصد خرید شیر فلکه کشویی را دارید بهتر است ابتدا اطلاعاتی راجع به شیرآلات و انواع آن و تعریف شیر فلکه کشویی و کاربرد آن به دست آورید و اطمینان خاطر پیدا کنید که شیر فلکه کشویی مورد نیاز شما می باشد. سپس لیست قیمت شیر فلکه کشویی را به دست آورید و با توجه به نیاز خود اقدام به خرید نمایید. این مقاله مطالب مفیدی در خصوص شر فلکه کشویی در اختیاز شما قرار خواهد داد.

آهن سنتر فروشنده عمده آهن و شیرآلات مختلف می باشد و محصول مورد نظر شما را با بهترین کیفیت و قیمت مناسب در بازارآهن فراهم می نماید. به منظور آگاهی از لیست قیمت شیر فلکه کشویی و کسب اطلاعات در این زمینه می توانید به یکی از بهترین سایت های فروش واطلاع رسانی در این خصوص به نشانی https://www.ahancenter.com مراجعه نمایید و همچنین برای خرید و گرفتن مشاوره رایگان و دریافت  لیست قیمت شیر فلکه کشویی با متخصصین این حوزه در بخش فروش شرکت آهن سنتر با شماره تلفن 48417-021 تماس حاصل نمایید.

 

 

 ابداع شیرآلات و لوله کشی

نقش حیاتی و زندگی بخش آب در زندگی انسان ها غیر قابل چشم پوشی است و بدون آب زندگی بشر از بین خواهد رفت. انسان ها از گذشته تا کنون از آب به عنوان مصارف مختلف از جمله آشامیدن، آبیاری مزارع و باغ ها و… استفاده می کردند و همواره در صدد انتقال آسان تر و با کیفیت تر به منظور دسترسی بهتر آب بوده اند.

با پیشرفت بشر و تکنولوژی لوله کشی ابداع شد و کمک شایانی در زمینه انتقال آب انجام گردید و سبک زندگی انسان را دگرگون ساخت. با گذشت زمان به منظور به کنترل درآوردن جریان لوله کشی و باز و بسته شدن جریان آب، شیرآلاتی ابداع گردید که بر سر لوله ها قرار داده می شود.

اولین شیر آلات ساخته شده توسط انسان، دریچه آب بند می باشد. امروزه شیرآلات در جنس های مختلفی از جمله فولادی، آهنی، برنزی، پلاستیکی و… با توجه به کاربرد مورد نظر تولید و به بازار عرضه می شود.

 شیر آلات دارای کاربردهای بسیاری در زمینه های مختلف هستند. از جمله می توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • کنترل آب به منظور آبیاری
  • کنترل فرآیند در مصارف صنعتی
  • مصارف مسکونی مانند روشن و خاموش کردن و کنترل فشار واشر
  • مصارف نظامی
  • حمل و نقل
  • کارخانجات

 

شیر فلکه

شیر فلکه وسیله ای است برای باز و بسته کردن یا انسداد بخشی از جریان سیال (گازها، مایعات، مواد جامد سیال شده یا دوغاب) مورد استفاده قرار گرفته و جریان سیال را تنظیم، هدایت یا کنترل می کند.

شیر فلکه تقریبا در هر فرآیند صنعتی از جمله آب و فاضلاب، معدن، صنایع نفت و گاز، تولید برق، تولید مواد غذایی، ساخت مواد شیمیایی و پلاستیکی و بسیاری از زمینه های دیگر به کار می رود.

مردم کشورهای توسعه یافته از شیر فلکه در زنگی روزمره خود به صورت گسترده استفاده می کنند، از جمله کاربرد آن در شیر های لوله کشی از قبیل شیرهای آب، شیر های کنترل گاز در اجاق گاز، دریچه های کوچک مناسب برای ماشین لباسشویی ها و ماشین ظرفشویی ها، وسایل ایمنی برای سیستم های آب گرم و… به چشم می خورد.

شیر آب حداقل دارای یک ورودی آب و یک خروجی موجود در بدنه اتصالی می باشد که دارای دریچه یا دستگاه کشویی است که به منظور کنترل جریان آب استفاده می شود. دریچه یا شیر فلکه کشویی به وسیله یک دسته که به صورت عمودی به سمت بالا و پایین حرکت می کند. در زمان باز بودن دریچه یا شیر فلکه کشویی، سیال از فشار بالاتر به فشار پایین تر در جهت جریان سیال حرکت می کند.

در طبیعت نیز دریچه هایی وجود دارد، به عنوان مثال دریچه ها یک طرفه در رگ هایی که گردش خون را کنترل می کنند و دریچه های قلب که وظیفه کنترل جریان خون د محفظه های قلب را دارند و بر عملکرد پمپاژصحیح قلب نظارت می کنند.

شیر فلکه ممکن است به صورت دستی و یا توسط یک دسته، اهرم، پدال یا چرخ کار کند. همچنین شیر فلکه ممکن است به صورت اتوماتیک باشد و در اثر تغییر فشار، دما یا جریان عمل می کند.این تغییرات ممکن است بر روی دیافراگم یا پیستون باشد که به نوبه خود شیر را فعال می کند، نمونه هایی از این نوع شیر فلکه، شیر فلکه هایی است که در سیستم های آب داغ یا دیگ های بخار استفاده می شود.

 

 

شیر فلکه کشویی( Gate Valve )

شیر فلکه کشویی نوعی شیر فلکه است که منظور قطع کامل جریان و باز کردن کامل جریان مورد استفاده قرار می گیرد. بر سر لوله های طویل نصب می شود چرا که فشار در سراسر شیر فلکه کشویی کم می باشد . اگر کشو به سمت بالا قرار گیرد  تمامی سیال جریان می یابد و اگر کشو به سمت پایین باشد تمامی جریان سیال قطع خواهد شد.

شیر فلکه کشویی در زمینه های مختلف از جمله فاضلاب، سدها، موتور خانه ها، نیروگاه ها، آبیاری، تصفیه خانه ها و … کاربرد فراوانی دارند.

به وسیله پیچ ومهره و فلنچ اتصال بین شیر فلکه و لوله انجام می شود. همچنین به منظور جلوگیری از نشتی در محل آب بندی انجام می شود.

استاندارد بستن شیر فلکه بایستی در جهت موافق عقربه های ساعت باشد و استاندارد باز کردنشیر فلکه بایستی در جهت مخالف عقربه های ساعت باشد.

به منظور باز و بسته نمودن شیر فلکه کشویی از دو روش زیر استفاده می شود:

  • به صورت دستی از طریقه فلکه یا آچار مخصوص
  • به وسیله یک محور

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *