خدمات ماشینکاری

ماشینکاری CNC

ماشینکاری ساخت قطعات فلزی صنعتی (آلومینیوم و فولادی) با دقت بالا بوسیله دستگاهای براده برداری CNC است.

مقدار قشری که از قطعه اولیه برداشته می‌شود تا قطعه صیقلی و نهایی ایجاد گردد، به اصطلاح تراش خور نامیده می‌شود. در ماشین‌کاری قطعات برحسب نوع کار از ماشینهای تراش، فرز، مته صفحه‌تراش، کله‌زنی، سنگ‌زنی، تیزکاری و سوراخ‌کن استفاده می‌شود که معمولاً این قطعات خود محصول فرآیندهای ریخته‌گری، آهنگری، نورد و غیره می‌باشند.

صفحه تراشی، گرد تراشی، سوراخ کاری، فرز کاری، خان کشی، اره کاری و سنگ زنی از جمله فرآیندهای اصلی عملیات ماشین کاری محسوب می‌شوند.

 

آبکاری

آبکاری فرایندی است که طی آن لایه ای از فلزات یا غیرفلزات بر روی فلزات یا غیرفلزات دیگر به منظور جلوگیری از اکسیداسیون، سایش و همچنین افزایش مقاومت سطحی قرار می گیرد.

امروزه استفاده از آبکاری اهمیت زیادی پیدا کرده است و در اغلب صنایع کاربرد دارد؛ از جمله صنایعی که آبکاری در آنها اهمیت دارد میتوان به صنایع خودرو سازی، صنایع مخابرات، صنایع تولیدات قطعات الکترونیکی، صنایع تهویه مطبوع، صنایع ساخت در و پنجره و… اشاره کرد.

 

آهنگری

آهنگری کار بر فلز توسط پتک کاری یا پرس کاری و در آوردن آن به یک شکل مفید است. در واقع آهنگری یکی از کهن ترین روش های فرم دهی فلزات است که در دوران گذشته با وسایل سنگین، فلز مورد نظر را شکل می دادند.

پروسه ی آهنگری نوین نیز برگرفته از روشهای کهن است. در روش فورج، قطعه ی اولیه که لقمه نامیده می شود در میان دو نیمه ی قالب قرار می گیرد و نیرویی زیاد به صورت آرام و گاهی ضربه ای به آن وارد می شود. به این ترتیب قطعه ی گداخته در محیط قالب، شکل و فرم داخل قالب را به خود می گیرد و فلز اضافی به حفره فلاش وارد می شود که بعدا از قطعه جدا می شود و دور ریز قطعه فورج شده محسوب می گردد.