اتصالات

مزایای اتصالات جوشی |با پایین ترین قیمت اتصالات

مزایای اتصالات جوشی

مزایای اتصالات جوشی

برای استفاده از هرنوع اتصالی نیاز است مزیت و معایب آن را قبل از شروع کار بدانید که در اینجا میخواهیم درباره مزایای اتصالات جوشی صحبت کنیم :

1. یکی از مزایای اتصالات جوشی که در صنایع مختلف بسیار مهم است استقامت بالای آن نسبت به دیگر اتصالات است.

2. در صورت نیاز امکان تعویض و جابه جایی لوله ها وجود دارد و تحت هر شرایطی میتوانید قسمت صدمه دیده را به راحتی تعویض کنید.

3. اتصالات جوشی از ورود هرگونه اکسیژنی به داخل لوله از طریق درزها جلوگیری میکند و اجازه نمیدهد با تغییر شرایط آب و هوایی کوچکترین مشکلی برای سازه ها به وجود بیاید و با هر دمای محیطی گرما و سرما سازگاری دارد.

4. از دیگر مزایای اتصالات جوشی به نحو عملکرد آن میتوان اشاره کرد که به صورت تمیزی انجام میگیرد و سطوحی که به روی آن جوشکاری انجام شده هیچ گونه ناهمواری بوجود نمیاید .

اتصالات جوشی برای اتصال سازه ها با یکدیگربه روش های مختلفی انجام میشود : اتصالات جوشی لب به لب، اتصالات جوشی درزدار، اتصالات جوشی فولادی و…. که در ابعاد و قطرهای متفاوتی عملیات اتصال انجام میشود و بنا به سفارش مشتری تحویل داده میشود.

 

اتصالات جوشی لب به لب

اتصالات جوشی به 4 قسمت تقسیم شده که در ابتدا لوله ها را در گرمای بالا ( به نقطه ذوب برسد )قرار میدهند به حدی که لوله ها در گرمای دستگاه قرار بگیرند و به همینن روال پیش میرود تا اینکه در قسمتی که جوشکاری انجام میگیرد شکل ظاهری در تغییر کند دقت داشته باشید در هنگام برداشت لوله نباید به آرامی صورت بگیر در غیر این صورت باعث میشود مواد تولید شده (مذاب) خنک نباشد و به همین ترتین دوسر قطعه یا لوله را به هم متصل کرده و بعد از شکل گیری لوله به حالت خودش برمیگردد (البته تا زمانی که مواد سرد شوند میتوان شکل نهایی لوله را دید.)

 

کاربرد اتصالات جوشی

اتصالات جوشی درزدار

اتصالات جوشی درزدار که بیشتر مربوط به لوله های دزداری است که در هنگام تولید برای متصل شدن دو طرف ورق ها به یکدیگر از طرق اتصال جوشی به هم متصل میشوند و یکی از تفاوت های لوله های درزدار با لوله های بدون درز(لوله مانیسمان) است. انواع مختلفی چون اتصالات جوشی سه راهی برای لوله درزدار، اتصالات زانویی جوشی درزدار و..است اتصالات درزدار برای لوله هایی استفاده میشود که فشار پایینی دارند همانطور که باید بدانید فشاربالا در این لوله ها باعث ایجاد ترک خوردگی میشود.

 

مقایسه اتصالات جوشی با اتصالات پیچی

اتصالات پیچی به صورتی انجام میگیرد که ممکن است در بعضی موارد کاربردی نداشته باشد اما جوشی در بیشتر موارد مورد استفاده است. در اتصالات جوشی نیازی به اندازه گیری دقیق و یکسان ( اندازه لبه قطعه مورد نیاز برای جوشکاری) بین آنها نیست که از مزایای اتصالات جوشی در نظر گرفته میشود در صورتی که در اتصالات پیچی حتما باید این قضیه رعایت شود.

 

برای مشاهده از مهم ترین معایب اتصالات پیچی اینجا را کلیک کنید.

 

اتصالات جوشی روی کدام لوله انجام میشود؟

اتصالات جوشی به روی تمامی لوله ها و درزها ، سازه های ساختمانی و… استفاده میشود و محبوبیت آن صحت عملکرد در انجام آن است .برای انجام اتصالات جوشی نیاز به محیطی مناسب برای انجام عملیات آن است که نیاز به فضایی است که عملیات اتصال به راحتی و در محیط نسبتا باز انجام بگیرد.دقت فرمایید محیط عاری از هرگونه خوردگی باشد زیرا تمیزی محیط میتواند در اتصالات تاثیر بگذارد. اتصال توسط اشعه های جوش و یا دستگاهای الکتروفیژن انجام میگیرد که با حرارت دهی به سطوح میتوان آنها را به یکدیگر متصل کرد. تمای موارد فوق را برای همه گونه لوله با هر شرایطی سازگار است و با قطرها و سایز های متناسب برش کاری میشود از طریق اتصالات جوشی به یکدیگر متصل میشوند.

 

قیمت پایین اتصالات

کاربرد اتصالات جوشی

از اتصالات جوشی در مواردی بسیاری استفاده میشود که در نیروگاها و پالایشگاه ها ی بزرگ به علت حساسیت در کار از اتصالات جوشی استفاده میشود. کاربرد اتصالات جوشی در صنعت ساختمان سازی نیز بسیار چشم گیر است که برای اتصال سازه های ساختمانی با توجه به مزایای اتصالات جوشی از آن استفاده میشود که میتوان با توجه به فضای مناسب و متخصصین مربوط در همان محیط اتصالات انجام شود. اتصالات جوشی با توجه به کیفیت بالایی که دارد درتمامی خطوط انتقال استفاده میشود و در نیروگاهای انتقال گاز ویا کارخانه های وسیع با عملیات اتصال جوشی انجام میپذیرد. اگر به آبیاری قطره ای در فضاهای سبز دقت کرده باشید توسط اتصالات جوشی انجام گرفته است که به دلیل استقامت بالای آن در مقابل فشار بالای آب از آن استفاده میشود و یکی از کاربردهای بسیار مهم شاید دلیل پرمصرف بودن استفاده از این اتصال همان مزایای اتصالات جوشی است که به صورت چشم گیری در انجام آن تاثیر دارد.

 

اتصالات جوشی با پایین ترین قیمت

شرکت آهن سنتر فروشنده آهن و ابزارآلات آهنی مختلف و قبل خرید حتما به مزایای اتصالات جوشی دقت کنید ، ورق، شیرآلات و اتصالات پیچی و مهره ای و فلنج لوله‌های استیل، مانیسمان، پلی اتیلن و… می‌باشد و محصول مورد نظر شما را با بهترین کیفیت و قیمت مناسب در بازار آهن فراهم می‌نماید. به منظور کسب اطلاعات در خصوص قیمت لوله استیل می‌توانید به یکی از معتبرترین سایت‌های فروش و اطلاع رسانی در خصوص قیمت لوله های پی وی سی به سایت ما مراجعه نمایید و همچنین برای خرید و گرفتن مشاوره رایگان در رابطه با دانش کافی از مزایای اتصالات جوشی و انواع قیمت‌های لوله همراه با اتصالات آن‌ها با متخصصین این حوزه در بخش فروش شرکت آهن سنتر با شماره تلفن 48417 – 021 تماس حاصل نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *