لوله

مزایای اتصالات پیچی | بهترین و باکیفیت ترین نوع اتصالات

مزایای اتصالات پیچی

مزایای اتصالات پیچی

اتصالات یکی از عوامل مهم بعد از تولید لوله است که نحوه انجام و تشخیص نوع اتصال برای هر لوله بسیار مهم است. یکی از اتصالات مهم در هدایت چند قطعه فلز با یکدیگر اتصالات پیچی( Screw Fitting) است. که با توجه به نوع کاربرد لوله در استفاده از آن پیشنهاد میشود که در این قسمت به مزایای اتصالات پیچی میپردازیم:

1. از مزایای اتصالات پیچی میتوان به مقاومت لوله در برابر آتش سوزی است که اتصالات پیچی نسبت به سایر اتصالات از قبیل اتصالات جوشی مقاومت بیشتر دارد .
2. هزینه اتصالات پیچی نسبت به سایر اتصالات با صرفه تر است زیرا پیچ و مهره از نظر هزینه باصرفه تر از اتصالات با دستگاه های جوشی است.
3. برای اتصالات پیچی نیازی به فضای زیاد برای اتصالات نیست و در کمترین فضا میتوان انجام داد.
4. درصورت تمایل میتوان اتصالات پیچی را باز و بسته کرد و لوله را به هر مکانی انتقال داد که از مزایای اتصالات پیچی است.
5. سرعت و راه اندازی اتصالات پیچی بسیار بالا است و به راحتی در کمترین زمان میتوان راه اندازی کرد.
6. اتصالات پیچی آلودگی صوتی در حین انجام کار را همانند اتصالات جوشی ندارد و در بیشتر اماکن با کمترین فضا و امکاناتی میتوان انجام داد.
7. عدم نیاز به متخصص جهت انجام اتصالات، برخلاف اتصالات جوشی که نیاز به متخصص ماهر دارد این نوع اتصالات نیازی ندارد.

نحوه اتصال اتصالات پیچی

پیچ ها انواع متفاوتی از قبیل پیچ با مقاومت بالا و پیچ با مقاومت پایین تولید میشود که هر کدام دارای استانداردهای به خصوصی ISO و ASTM است.
پیچ ها با عملکردهای متفاوتی کاربرد دارد به این صورت که پیچ ها در سوراخ هایی که به روی قطعه مورد نظر وجود دارد به صورت عمودی و افقی توسط انبر دست و یا برای قطعات بزرگ با دستگا ه های پیچ سفت کن این عملیات انجام میشود. معمولا هم از پیچ های معمولی و هم از پیچهای مقاوم( پیچ هایی هستند که از فولاد کربن و توسط حرارتهای جوشی و لیزری ساخته شده است که باکیفیت بالا و تا بیش از 20 ساعت حرارت میبیند که به پیچ های با مقاومت بالا نامیده میشود. ) به صورت همزمان با توجه به ابعاد لوله میتوان انجام داد. ممکن است در اتصالات پیچی لغزش به وجود بیاید که این قضیه تاثیر منفی در اتصالات پیچی نمیگذارد. دقت فرمایید از پیچ هایی استفاده کنید که قابلیت اصطحکاک پذیری داشته باشند ( منظور از اصطحکاک پذیری همان زبری سطح لوله های فولادی و نیروی وارد بر آن است. دقت داشته باشید که بعد از انجام اتصال قطعه نباید اثری از زنگ زدگی و پوستگی وجود داشته باشد و به صورت کاملا تمیز باشند و هیچ خبری از مواد زائد موجو به روی سطوح آهنی و … نباشد ). سطوح اتصالات را تا جای ممکن محیط را برای اتصالات پیجی تمیز نگه دارید. استفاده از ابزارهای مناسب برای محکم کردن پیچ ها حائز اهمیت است که پیشنهاد میشود از پیچ های مخصوص – استفاده از واشرهای ویژه و آچارهای تنظیم کننده پیچ استفاده کرد. به دلیل داشتن مزایای اتصالات پیچی است که در بیشتر سطوح فولادی از این اتصالات استفاده میشود.

 

 

نحوه اتصالات پیچی

 

مقایسه اتصالات پیچی با مهره ای و جوشی چیست؟

برای اتصالات جوشی نیاز است توسط یک متخصص جوشکاری انجام بگیرد و همینطور هزینه آن نسبت به اتصالات مهره ای و پیچی بیشتر است و برای انجام اتصالات نیاز به فضای بزرگتری است.اتصالات پیچ و مهره ای که تا حد ممکن پیچ ها را در مرحله اول سفت کرده و توسط پیچ، واشر، حلقه اتصال و مهره علامت گذاری لازم انجام میشود و در مرحله بعدی طبق اندازه سایز و ابعاد در نظر گرفته مهره ها سفت میشوند بهتر است بدانید در اتصالات پیچی به دلیل انعطاف پذیری بالایی که دارد بسیار مقاومتر و اصولی تر انجام میگیرد که از مزایای اتصالات پیچی میتوان به قابلیت جابه جایی آن نیز نام برد که با بازو بسته کردن پیچ ها میتوان آنها را به مکان دیگری انتقال داد و به دوباره و بدون هیچ مشکلی اتصالات پیچی صورت میگیرد که طول عمر بالایی نیز دارد. اما در اتصالات جوشی امکان جابه جایی به سختی انجام میگیرد و باید بعد از برش کاری و اتلاف وقت این کار انجام بگیرد.

 

مقایسه اتصالات پیچی

برای مشاهده از اتصالات جوشی پلی اتیلن کلیک کنید

 

 

موارد زیر برای اتصالات پیچی باید در نظر گرفته شود:

تاکید میکنیم اجازه دهید که اتصالات تا حدممکن توسط متخصصین صورت بگیرد و حتما مطمئن باشید که از صحت محکم شدن پیچ ها مطمئن هستید و چندین بار آن را تست کنید. قبل از نصب اتصالات پیچی مطمئن شوید که پیچ ها با سوراخ قطعه مورد اتصال همخوانی و برابر باشد که در صورت شل و ضعیف بودن پیچ ها اتصالات به خوبی صورت نمیگیرد. از پیچ های دارای ضمانت و با کیفیت برای اتصالات پیچی استفاده کنید تا در صورت ضرورت نیازی به تعویض پیچ ها نباشد. سعی کنید تا حد ممکن از پیچ های مقاومت بالا استفاده کنید. اصولا در مرحله محکم کاری پیچ ها در اتصالات پیچی متخصصین توسط آچار گشتاور اتصالات را انجام میدهند که این روش در بین عموم بسیار محبوب است.

 

قیمت و نحوه سفارش اتصالات پیچی

شرکت آهن سنتر فروشنده آهن و ابزارآلات آهنی مختلف و قبل خرید حتما به مزایای اتصالات پیچی دقت کنید ، ورق، شیرآلات و اتصالات پیچی و مهره ای و فلنج لوله‌های استیل، مانیسمان، پلی اتیلن و… می‌باشد و محصول مورد نظر شما را با بهترین کیفیت و قیمت مناسب در بازار آهن فراهم می‌نماید. به منظور کسب اطلاعات در خصوص قیمت  لوله های مانیسمان می‌توانید به یکی از معتبرترین سایت‌های فروش و اطلاع رسانی در خصوص قیمت لوله های مانیسمان به سایت ما مراجعه نمایید و همچنین برای خرید و گرفتن مشاوره رایگان در رابطه با دانش کافی از مزایای اتصالات پیچی و انواع قیمت‌های لوله همراه با اتصالات آن‌ها با متخصصین این حوزه در بخش فروش شرکت آهن سنتر با شماره تلفن 48417 – 021 تماس حاصل نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *