لوله

مزایای لوله پلی اتیلن

مزایای لوله پلی اتیلن

مزایای لوله پلی اتیلن

در صنعت لوله‌سازی مسئله‌ای که بسیار حائز اهمیت است کاربرد و مزیت لوله‌ها است که باید بدانیم لوله درخواستی کدام امکانات و تأثیرات مثبتی را در کار ما ایجاد خواهد کرد که لوله پلی اتیلن که امروزه بسیار به چشم می‌خورد و توانسته جایگزین لوله‌های آلومینیومی، چدنی و استیل باشد . مزایای لوله پلی اتیلن را در این مقاله مختصری اشاره خواهیم کرد:

1) از مزایای لوله پلی اتیلن می‌توان گفت به علت شکل ساختاری لوله دارای طول عمر طولانی است.

2) از نظر مقاومت و استقامت لوله‌ها می‌توان از انتقال سیالات شیمیایی نام برد که می‌توان تمامی محمولات اسیدی و قلیایی را در لوله جریان داد.

3) یکی از مزایای لوله پلی اتیلن که بسیار مؤثر است وزن سبک لول ها است که حمل‌ونقل را آسان کرده و به راحتی می‌توان لوله‌ها را از یکدیگر جدا کرد.

4) لوله پلی اتیلن سازگاری بالایی با دمای محیط اطراف دارد به نحوی که در سرما و گرما می‌توان به لوله پلی اتیلن اطمینان کامل را داشت.

5) از نظر اتصالات به راحتی می‌توان عملیات اتصال جوشکاری به روی لوله‌ها انجام بگیرد بدون هیچ‌گونه آسیب جدی به لوله‌ها و هزینه اتصالات پایین می‌باشد. که اتصالات جوشکاری لب به لب یکی از انواع اتصالات لوله پلی اتیلن است.

6) در بیشتر مکان‌ها قابل استفاده است به علت وزن و حمل آسان لوله‌ها به خصوص در انتقال خطوط گازرسانی ، آبیاری و فاضلاب‌ها ( که از مزایای مهم لوله پلی اتیلن می‌باشد و در صنعت آب‌رسانی بسیار از آن استقبال شده است )

7) لوله پلی اتیلن در مقابل نور خورشید و هرگونه دمایی در فضای آزاد مشکلی ایجاد نمی‌کند که در مقابل خش و ساییدگی مقاومت بالایی دارد.

کاربرد استفاده از لوله پلی اتیلن

لوله پلی اتیلن در مکان‌های مختلف چه داخلی و خارجی ساختمان‌ها به کار گفته می‌شود از این لوله‌ها عموماً در لوله‌کشی‌های بزرگ و انتقال آب بین دو رودخانه و یا پل‌های زیرگذر رودخانه‌ها استفاده می‌شود که وظیفه انتقال آب رادارند که حتی لوله پلی اتیلن در فاضلاب‌ها هم کاربرد را دارد که البته در زمین‌های کشاورزی هم به چشم می‌خورد. از دیگر کاربردهای استفاده از لوله پلی اتیلن به خطوط گازرسانی می‌توان اشاره کرد که در زیر زمین‌ها و یا سقف‌های پارکینگ منازل در داخل و خارج ساختمان نیز کاربرد دارد.

 

اتصالات لوله پلی اتیلن

لوله پلی اتیلن

لوله پلی اتیلن که از عنصر پلیمر مصنوعی ساخته شده و در رنگ‌های متفاوتی در بازار موجود است به صورت مثال رنگ زرد نشان‌دهنده آن است که باید لوله برای انتقال خطوط گازی استفاده شود.رنگ قهوه‌ای برای انتقال فاضلاب‌ها و رنگ آبی برای انتقال آب‌رسانی صنعت کشاورزی و.. کاربرد دارد که تمامی این مدل‌های لوله پلی اتیلن با توجه به نوع کاربردشان در صنعت ساخته شده‌اند. لوله پلی اتیلن به صورت تک جداره‌ای و دوجداره‌ای تولید می‌شود. لوله پلی اتیلن از نوع تک جداره می‌باشد که در این قسمت به لوله تک جداره و دوجداره نیز می‌پردازیم:

لوله پلی اتیلن دو جداره :

لوله پلی اتیلن دو جداره به لوله‌هایی گفته می‌شود که شکل ظاهری آن به صورت شیار طراحی شده و دو لایه بیرونی دارد.از مزایای لوله پلی اتیلن دوجداره می‌توان گفت: لوله‌های دوجداره مقاومت بسیار بالایی در برابر ساییدگی و خوردگی دارد – وزن لوله‌ها سبک بوده و نصب و راه اندازی آن‌ها به راحتی انجام می‌گیرد- می‌توان اتصال جوشکاری را به روی لوله‌ها انجام داد که مقاومت بالایی در مقابل جوشکاری دارد.کاربرد لوله پلی اتیلن دوجداره بیشتر در مکان‌هایی استفاده می‌شود که وظیفه انتقال فاضلاب‌ها و مواد شیمیایی سخت را در داخل و بیرون زمین را دارد.
اتصالات لوله پلی اتیلن
اتصالات لوله پلی اتیلن از چند روش انجام می‌گیرد که در مقایسه با اتصالات لوله‌های آهنی و فولادی و… بسیار مقرون به صرفه است. که به آن‌ها اشاره‌ای خواهیم داشت:

اتصالات الکتروفیژن لوله پلی اتیلن

در این اتصالات که از طریق دستگاه برقی صورت می‌گیرد و با حرارت دهی به سر لوله‌ها به یکدیگر انجام می‌گیرد که از این روش برای لوله پلی اتیلن‌هایی استفاده می‌شود که وظیفه انتقال سیالات گازی و آبی را دارند.

اتصالات فلنج لوله پلی اتیلن

اتصالات فلنج که همان اتصالات پیچی نام دارد توسط دیسک‌هایی به اندازه لوله به سر لوله‌ها وصل شده و از طریق سوراخ‌هایی که روی صفحه دیسک قرار دارد با مهره پیچ‌ها را سفت می‌کنند که از این نوع اتصالات در تمامی لوله‌ها استفاده می‌شود و بیشتر در لوله‌هایی که در خطوط گازرسانی هستند کاربرد دارد.

اتصالات زانویی لوله پلی اتیلن

با چرخش زانویی دستگاه‌های اتصال زانویی می‌توان لوله را به هر زاویه دل به خواهی عملیات اتصال را انجام داد. ( زانویی 45 درجه، زانویی 90 درجه و..)

 میتوانید قیمت لوله پلی اتیلن درجه 2 را مشاهده کنید.

 

قیمت لوله پلی اتیلن

با توجه به اینکه بعضی از مراکز تولید لوله پلی اتیلن بی کیفیت باعث آسیب جدی به لوله و محیط اطراف آن وارد می‌کند و ممکن است حوادث ناگواری اتفاق بیافتد که با توجه به دانش کافی از مزایای لوله پلی اتیلن قبل از خرید لوله پلی اتیلن با مجموعه‌های معتبر لوله‌سازی و اتصالات لوله می‌توانید اطلاعات کافی را قبل از خرید کسب کنید. مجموعه آهن سنتر از فروشندگان عمده آهن و ابزارآلات آهنی و انواع اتصالات آهنی و قیمت لوله اسپیرال و… است و می‌توانید قبل سفارش محصولات مد نظر خود، قیمت آنلاین سایر لوله‌ها را از تیم فروش آهن سنتر دریافت و بررسی کنید. همچنین این مجموعه در زمینهٔ تولید لوله پلی اتیلن و فروش سایر لوله‌ها، تجهیزات آهن‌آلات ، شیرآلات و … فعالیت دارد و محصولات درخواستی مشتریان خود را با بالاترین کیفیت و بهترین قیمت در زمان مناسب فراهم می‌نماید. پیشنهاد می‌شود به ‌منظور آگاهی و کسب اطلاعات راجع به قیمت شیرفلکه به سایت مجموعه آهن سنتر به سایت ما و یا با شماره تلفن 48417 -021 تماس گرفته و با تیم فروش در این مجموعه مشورت نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *