لوله

معایب لوله پنج لایه | بهترین پیشنهاد قیمت لوله

معایب لوله پنج لایه

معایب لوله پنج لایه

اگر قصد خرید لوله پنج لایه را دارید بایستی علاوه بر دانستن اطلاعات کافی در مورد مزایای لوله پنج لایه نیاز به اطلاعاتی در مورد معایب لوله ها هم است که ما با جمع آوری اطلاعات مفید توانسته ایم مطالب فوق را برای شما عزیزان فراهم کنیم:

• یکی از معایب لوله پنج لایه این است که از ورود هوا به داخل لوله ها جلوگیری میکند و این امر باعث شده در داخل لوله ها جلبک و لجن به وجود بیاید.

• لوله پنج لایه دارای ضریب انبساطی بالایی هستند که در مقایسه با سایر لوله های چدنی بالا است و باعث شده تا به لوله آسیب برساند و عمر لوله را کوتا میکند.

• همانطور که مطلع هستید لوله های پنج لایه از ترکیباتی تولید شده است که چسب در آن نقش به سزایی دارد و این امر سبب ایجاد عایق های چسبی شده و باعث از بین رفتن زود به هنگام لوله های پنج لایه میشود.

• از نظر اتصالات میتوان گفت اتصالات لوله پنج لایه با اتصالاتی که از جنس برنج ساخته شده باشد چندان سازگاری ندارد که باعث ترک خوردگی و شکستگی لوله میشود و از دیگر ایرادهای آن که به معایب لوله پنج لایه اضافه میشود نشتی لوله ها است که توصیه میشود تا حد الممکن از اتصالات استفاده نشود.

توجه داشته باشید در قسمت پایین صفحه، انواع اتصالات لوله پنج لایه را خواهیم خواند.

 

لوله پنج لایه

لوله پنج لایه از جنس دو لایه چسب و دو لایه پلیمر ساخته شده است است که در لایه های درونی و بیرونی لوله قرار گرفته است. لوله های پنج لایه یا  لول های پلیمری لوله هایی هستند که به دلیل آلومینیوم به کار رفته داخل آن دارای انعطاف پذیری میباشند و چسب موجود در آن از معایب لوله پنج لایه ( ADVANTAGES OF PIPES)میباشد. بیشترین کاربرد لوله پنج لایه برای صنعت ساختمان سازی و تجهیزات پزشکی است که در قسمت پایین صفحه به کاربردهای اساسی آن میپردازیم.

 

اتصالات لوله پنج لایه

 

اتصالات لوله پنج لایه

لوله های پنج لایه یا همان اتصالات لوله های پلیمری دارای اتصالاتی چون : اتصالات کلمپی – اتصالات پرسی – اتصالات کوپلی میتوان نام برد.

 

اتصالات کلمپی :

اتصالات کلمپی به صورتی انجام میشود که توسط قطعه کوچکی که حالت پیچ دارد و در بالای آن کمربندی قرار دارد که بنا به اندازه قطر لوله ها از آن استفاده میشود. بهتر است بدانید که اتصالات کلمپی از انواع اتصالات مناسب برای لوله های پلاستیکی همان لوله پنج لایه ها هستند. استقامت بالایی دارند و هیچ گونه آسیبی به لوله وارد نمیکنند.

 

اتصالات پرسی :

اتصالات پرسی روش دیگری از اتصالات لوله پنج لایه است که از طریق فشرده سازی پرس به روی سر لوله ها انجام میگیرد که با انداختن یک لایه پلاستیک( واشر) به سر لوله و فشار بر اطراف آن از طریق وسیله فشرده سازی اتصالات انجام میگیرد.

 

اتصالات کوپلی :

به این صورت انجام میشود که سر لوله ها توسط یک قطعه کوپلی که در بین آنها دو واشر قرار دارد ( واشرها برای جلوگیری نشتی آب از لوله پنج لایه استفاده میشود) به یکدیگر متصل شوند و از طریق شیارهای موجود در قطعه به لوله توسط پیچ اتصالات آن انجام میشود. اتصالات کوپلی که یک قطعه از جنس برنج ساخته شده اند که از ترکیباتی چون آلیاژها و آبکاری میشوند و در اتصالات لوله پنج لایه بسیار کاربردی است. البته بعضی از افراد معتقدند این نوع اتصالات خیلی مقاومت بالایی در برابر انتقال سیالات ندارد و یکی از معایب لوله پنج لایه به حساب میاید.

 

کاربرد لوله پنج لایه

 

کاربرد لوله پنج لایه

لوله های پنج لایه در صنایع مختلفی به چشم میخورد که امروزه توانسته اند علاوه بر معایب لوله پنج لایه که دارند یکی از لوله های پرمصرف در صنایع غذایی، شیمیایی و … باشند.
لوله پنج لایه در مصارف آبیاری در کشاورزی و زمین های زراعتی، باغات، گلخانه ها استفاده میشود که البته در صورت نیاز میتوان لوله ها را به داخل زمین هم برای لوله کشی و آبیاری مصرف کرد که البته در صنایع ساختمان سازی از این معقوله برای انتقال لوله کشی و حفظ نمای ظاهری ساختمان لوله ها را در داخل مصالح ساختمانی جاسازی میکنند. از لوله های پنج لایه در صنایع پزشکی نیز استفاده میشود و همینطور در سیستم های گرمایش هم قابل استفاده است.

 

قیمت لوله پنج لایه و بهترین روش خرید لوله

قبل از خرید معایب لوله پنج لایه را در صورت امکان مطالعه کنید و بهتر است بدانید قیمت اصلی لوله پنج لایه به دلیل تغییر نوسانات ارز و دلار به ‌صورت متغییر می‌باشد. در صورتی که تمایل به خرید و اطلاعات بیشتری از قیمت و نحوه فروش خدمات ما از انواع لوله‌های چدنی ، برنجی و پنج لایه را دارید و انواع اتصالات پیجی، اتصالات لوله پلیکا و از این قبیل… و کاربردهای آن ‌دارید میتوان در سایت ما اطلاعات جامع ای را کسب کنید . همانطور که مطلع هستید لوله ها دارای تنوع بر اساس اندازه و قطر، کارایی و نحوه اتصالات و کیفیت آنها در بازار قیمت‌گذاری می‌شود. قیمت کلیه لوله های پنج لایه در اسرع نقاط شهر های داخل کشور تولید و توضیح می‌گردد و حتما در صورت نیاز با افراد متخصص در این راستا مشورت کنید تا بتوانید خریدتان را با کیفیت بالاتر و قیمتی و مشورت در خریدتان دارید با تیم فروش ما در ارتباط باشید تا رضایت کامل راز خرید خود داشته باشید.
بهتر است قبل سفارش محصولات مد نظر خود، قیمت آنلاین سایر لوله‌ها را از تیم فروش آهن سنتر دریافت و بررسی کنید. مجموعه آهن سنتر از فروشندگان عمده آهن و ابزارآلات آهنی و انواع اتصالات آهنی و اتصالات فولادی و… است. همچنین این مجموعه درزمینهٔ فروش انواع لوله‌ها، تجهیزات آهن‌آلات ، شیرآلات و …. فعالیت دارد و از نظر محصولات درخواستی مشتریان خود را با بالاترین استانداردها و بهترین قیمت در زمان و مکان مناسب فراهم می‌نماید. پیشنهاد می‌شود به‌منظور آگاهی و کسب اطلاعات راجع به قیمت تمامی اتصالات و نصب آن به سایت مجموعه آهن سنتر به سایت ما و یا با شماره تلفن 48417-021تماس گرفته و با تیم فروش در این مجموعه مشورت نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *