مفتولی

میلگرد آجدار

میلگرد آجدار

میلگرد آجدار

برای مشاهده بهترین قیمت میلگرد کلیک نمایید.

میلگرد

میله های تقویت شده فولادی برای کمک به بتن به منظور مقاومت در برابر نیروهای تنش استفاده می شود. بتن به اندازه طبیعی برای نیروهای فشرده سازی قوی است ، اما نیروهای تنشی می توانند آنرا بشکنند.میلگردهای تغییر شکل یافته از فولاداز سال 1968  نیاز به استانداردهایی بوده اند ، اما از میلگردهای ساده در مواقعی که در آنهااز فولاد تقویت شده استفاده می شود، نیاز به استانداردهایی می باشند. این به طور معمول زمانی اتفاق می افتد که آنها در پیاده رو بزرگراه ها و پل ها مورد استفاده قرار گیرند.

به طور کلی میلگرد ها از نظر شکل ظاهری به دو دسته ساده و آجدار تقسیم بندی می شوند. الگوی تغییر شکل یافته روی میلگرد که آن را تبدیل به میلگرد آجدار می کند، کمک می کند تا بتن به سطح فولاد تقویت شده بچسبد. این الگوی روی یک نوار دارای تغییر شکل مشخصی نمی باشد ، اما فاصله و ارتفاع برجستگی ها تنظیم می شود.

 

 مشخصات میلگرد

میله های تقویت شده با استفاده از مواد فلزی مختلف نورد گرم هستند. بیشتر میلگردها در تخته های جدید فولادی می چرخند ، اما سایر آنها از آوارهای فولادی یا ریل ها عبور می کنند. میلگردها باید دارای نوعی شناسایی باشند که می تواند برای شناسایی آسیاب تولید شده از نوار فولادی تقویت کننده استفاده می شود. انجمن آزمایش و مواد آمریكا (ASTM) حكم شناسایی استانداردی را ایجاد كرده است كه همه نوارها باید مطابق آن باشند:

 • اندازه نوار باید توسط شماره ای مشخص شود.
 • نوع نماد فولاد باید ذکر شود. به عنوان مثال ، “N” به معنای این است که نوار از یک ورقه جدید نورد شده است ، “W” مخفف فولاد قابل جوشکاری است و “A” از فولاد محور نورد استفاده می کند.
 • شناسایی درجه میلگرد باید ذکر شود: این یا 60 یا 75 یا متریک 420 یا 520 است. درجه نشانگر قدرت عملکرد میلگرد است.
 • نمادی که کارخانه سازنده نوار را نورد می کند باید درج شود: این معمولاً یک حرف واحد یا یک نماد ساده است.

میله های فولادی تقویت شده با مقاومت کمتر تنها سه علامت دارد که شامل آسیاب تولید شده میله ، اندازه میلگرد و نوع فولاد مورد استفاده را مشخص می کند. فولاد تقویت شده با استحکام بالا از یک سیستم خط مداوم برای نشان دادن درجه فولاد استفاده می کند. اگر میلگرد شامل دو خط باشد ، نشان می دهد که میلگرد به میله های 75000 psi چرخانده شده است. هنگامی که یک خط وجود دارد ، یک نوار 60،000 psi را نشان می دهد.

 

 

پیشنهادبرای مشاهده بهترین قیمت ناودانی در بازار کلیک نمایید.

 

انواع میلگرد   

 •  میلگردهای فولادی کربن: این رایج ترین نوع میلگرد است و گاهی اوقات به آن “نوار سیاه” گفته می شود. بسیار متنوع است اما نسبت به انواع دیگر راحت تر قابلیت خورندگی دارند و باعث می شود در مناطقی که در معرض رطوبت زیاد قرار دارند یا در سازه هایی که غالباً در معرض آب هستند ، نامناسب باشند. با این وجود بسیاری از میلگردهای فلزی کربن بهترین گزینه برای سایر ساخت و سازها هستند.

 

 • WWF: از سری سیم های فلزی ساخته شده در زاویه های درست و جوشکاری شده الکتریکی در همه گذرگاه های سیم فولادی ساخته شده است. می توان از آن در صفحات که در آن زمین به خوبی فشرده شده است، مورد استفاده قرار گیرد. همچنین می توان از آن در دیوارها و صفحات سازه ای ساختاری استفاده گردد. این مورد معمولاً در آسفالت جاده، سازه های زهکشی و کانالهای بتونی کوچک استفاده می شود.

 

 • میله های تقویت کننده ورق فلزی: تقویت فلز ورق معمولاً در صفحات کف ، پله ها و ساخت سقف استفاده می شود. آرماتور ورق فلزی از تخته های فلزی ساخته شده از ورق فولادی تشکیل شده است که به صورت موج دار در حدود یک شانزدهم اینچ با عمق سوراخ شده و سوراخ هایی در فاصله منظم وجود دارد.

 

 • میلگردهای روکش شده با اپوکسی: میلگردهای آغشته به اپوکسی گران هستند و در مناطقی که با آب نمک در تماس باشند یا جایی که یک مشکل خوردگی قریب الوقوع است ، استفاده می شود. تنها مشکل این است که روکش می تواند بسیار ظریف باشد ، بنابراین میله ها را باید از یک منبع معتبر سفارش دهید.

 

 • میلگردهای اروپایی: این میلگردها معمولاً از منگنز ساخته می شوند بنابراین تمایل به خم شدن راحت تر دارند. آنها برای استفاده در مناطقی که مستعد شرایط جوی شدید یا اثرات زمین شناسی مانند زلزله ، طوفان یا گردبادها نیستند مناسب نیستند. با این حال آنها می توانند مقرون به صرفه باشند.

 

 

 

پیشنهادبرای مشاهده بهترین قیمت رابیتس در بازار کلیک نمایید.

 

 • میلگردهای استنلس استیل: فولاد ضد زنگ می تواند به عنوان نوار فولادی تقویت کننده جایگزین با تقویت فولاد کربن استفاده شود. استفاده از میله های تقویت شده از فولاد ضد زنگ باعث ایجاد خوردگی گالوانیک نمی شود و می تواند یک راه حل مقرون به صرفه در مناطقی باشد که در معرض مشکلات خوردگی قرار دارند یا در جاهایی که تعمیر دشوار و گران است. اما این میلگردها حداقل هشت برابر بیشتر از میلگردهای روکش شده با اپوکسی هزینه دارند.

 

 • میلگردهای گالوانیزه: میلگردهای گالوانیزه نسبت به میلگردهای کربن سیلندر 40 برابر در برابر خوردگی مقاوم هستند و آنها را برای سازه هایی که به شدت در معرض شرایط مرطوب قرار می گیرند ایده آل می کند. با این حال آنها گران قیمت هستند.

 

 • میلگردهای فلزی یا مش مشبک گسترده ای: تقویت فلز یا سیم مش تقویت شده محصول مناسب دیگری برای بتن است. فلز منبسط شده با برش ورق فولادی در خطوط موازی ساخته می شود که سپس شکل می گیرند تا شکل الماس یا شکل مربعی بین هر برش ایجاد شود. از فلز منبسط شده معمولاً در مناطقی که ضخامت قابل توجهی از گچ مورد نیاز است یا تقویت بتن سبک استفاده می شود ، کاربرد دارند. از آرماتور مش می توان در پیاده روها ، لنت های بتونی كوچك یا سطوح قابل پیاده روی استفاده كرد كه بار زیاد یا بار بالایی دریافت نمی كنند.

 

 • میلگردهای فایبر گلاس – پلیمر (GFRP): مانند فیبر کربن ، میلگردهای GFRP تحت هیچ شرایطی دچار خوردگی نمی شوند. با این حال هزینه بالایی را برای آن پرداخت خواهید کرد. این میلگردها می توانند 10 برابر بیشتر از میلگردهای روکش شده با اپوکسی را متحمل شوند.

 

 

آهن سنتر فروشنده عمده آهن و ابزارآلاتی مختلف مانند میلگرد   آجدار می باشد و محصول مورد نظر شما را با بهترین کیفیت و قیمت مناسب در بازار آهن فراهم می نماید. به منظور آگاهی از میلگرد آجدار و کسب اطلاعات در این زمینه می توانید به یکی از بهترین سایت های فروش و اطلاع رسانی در این خصوص به نشانی https://www.ahancenter.com مراجعه نمایید و همچنین برای خرید و گرفتن مشاوره رایگان راجع به میلگرد آجدار با متخصصین این حوزه در بخش فروش شرکت آهن سنتر با شماره تلفن 48417-021 تماس حاصل نمایید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *