پروفیل

میلگرد حرارتی چیست | مهم ترین کاربرد آن در ساختمان و محافظت از خرابی زلزله

میلگرد حرارتی

میلگرد حرارتی

میلگرد حرارتی وظیفه اصلی آن ایمنی سازی مصالح ساختمانی در مرحله سقف زنی میباشد. این میلگرد ها باعث جلوگیری از ترک خوردگی در بتن ها میشود که به نوعی میتوان گفت برای جلوگیری از تنش های بوجود آمده در بتن های بالایی میلگرد است. از نظر فاصله ،فاصله بین میلگرد حرارتی ها با یکدیگر باید حداقل به 25 سانتی متر برسد.همانند: میلگرد حرارتی با وزن 5/6 و…. در سایزهای متفاوت تولید میشود.

 

انواع میلگرد

میلگردها از نظر کاربردی متفاوت هستند و هر مدل از آنها کارایی مخصوص به خود را دارند که توضیحاتی مختصر از آنها برای شما آماده کرده ایم :
میلگردهای آجدار  ساده که به میلگرد با آج ساده و میلگرد با آج فشرده (دقت داشته باشید در این مدل از میلگردها اتصالات جوشی توصیه نمیشود) ، میلگرد گالوانیزه ( میلگرد گالوانیزه به صورت رشته ای جود دارد که طول تقریبی آنها بین 6 تا 12 متر تولید میشود و معمولا طول عمر طولانی دارند و بهتر است آگاه باشید که مقاومت گالوانیزه بسیار بالا است و در کاربرد آن در مصالح ساختمانی میتوان اطمینان کامل را داشت. ) میلگرد کربن دار (مقاومت و استحکام میلگرد های کربن دار نسبت به سایر میلگردها پایین تر است به این صورت که در برابر خوردگی و پوسیدگی ضعیف هستند و نمیتوانند از خودشان خاصیت ضد زنگ پذییری را نشان بدهند که از عیوب استفاده از میلگرد کربن دار است ) میباشد که در هر پروژه ساختمانی از یک نوع آنها استفاده میشود.

میلگرد ارزان از کجا بخریم..

میلگرد A1  بدون آج :

به میلگرد نرم بدون آج محبوبیت دارد که چند درصدی در آن میلگرد را به صورت میلگرد نیمه نرم در می آورد و برخلاف دیگر میلگرد ها میتوان از اتصالات جوشکاری در آنها استفاده کرد و بیشترین کاربرد میلگرد A1 در آهنگری ها است و بسیار حائز اهمیت واقع شده است.

میلگرد A2 میلگرد آج ساده :

نیمی از این میلگرد به صورت نیمه خشک بوده و از جنس پلاستیک است که قابلیت انعطاف پذیری در آن مشاهده میشود که بیشتر کاربرد آن در صنعت ساختمان سازی است که میتوان از اتصالات جوشی در آن استفاده شود .

میلگرد آجدار A3 با ابعاد 28

میلگرد آجدار A3 با ابعاد 22

میلگرد آجدار A3 با ابعاد 20

میلگرد آجدار A3 با ابعاد 18

میلگرد آجدار A3 با ابعاد 16

میلگرد آجدار A3 با ابعاد 32

با ابعاد و اندازه های متفاوتی که میتواد بنا به درخواست مشتری سفارش داده شود.

 

میلگرد A3 میلگرد پیچیده:

کاربرد آن در ساختمان سازی است که همانند دیگر میلگرد ها اتصالات جوشی در آن نقشی ندارد و انعطاف پذیری آن پایین است و در کاربردهایی که ممکن است شکل ظاهری میلگرد را تغییر دهد استفاده نمیشود. میلگرد A2 تفاوت هایی نیز با A3 دارد که در کاربردشان است به این صورت که A2 به صورت تکی و منفرد کاربرد دارد در صورتی که A3 به صورت ضربدری به کار میرود.

مزیت میلگرد حرارتی

کاربرد و مزیت های استفاده از میلگرد حرارتی

میلگرد حرارتی دارای کاربردهای فراوانی در صنعت ساخت و ساز است که در اینجا به آنها میپردازیم:

1) میلگرد حرارتی ها یکی از پرمصرف ترین نوع میلگرد است که برای حفظ و نگه داری سقف های تیرچه بلوکی استفاده میشود.

2) از میلگرد حرارتی بیشتر در ساخت داربست های ساختمانی و ساخت و ساز پل ها استفاده میشود. بهتر است بدانید استفاده از میلگرد حرارتی در محکم سازی بدنه ساختمان کمک میکند و در هنگام وقوح بلاهای طبیعی همانند زلزله میتواند از هرگونه آسیبی جلوگیری کند.

3) کاربرد میلگرد حرارتی در اصل محافظ و مقاومت در برابر هرگونه ترک خوردگی بتن ها است که بیشتر در سقف های ساختمانی نیز کاربرد دارد.

 

صادرات میلگرد چگونه انجام میشود..

برای استفاده از میلگرد حرارتی باید موارد فوق را رعایت کنید:

در زمان خرید و یا هنگام نصب میلگرد حرارتی توجه داشته باشید میلگردها دچار زنگ زدگی نباشند که به مرور زمان باعث پوسیدگی میلگردها شده و باعث شکستگی و آسیب جدی به میلگردها میشود.

در هنگام نصب به فاصله میلگردها توجه داشته باشید که به صورت استاندارد میلگردها باید 25 سانتی متر باشد و همینطور قطر میلگردهای ساده 5 میلیمتر است در صورتی که قطر میلگردها با مقاومت بالا کمتر است وتقریبا به 4 میلیمتر میرسد.

 

نحوه اتصالات میلگرد های حرارتی با یکدیگر

اتصال میلگرد ها به روی مصالح متفاوت است و از طریق سیم صورت میگیرد. به این صورت که در روش اول میلگرد هایی که از بالا و پایین به روی هم قرار گرفته اند را از طریق سیم به صورت کرواتی به هم متصل میکنند که معمولا این روش به راحتی صورت میگیرد.

روش دوم میلگردهای بالایی و پایینی به صورتی انجام میشود که نیاز به سیم و انبر دست است و بعد از روی هم قرار گرفتن میلگردها باهم از طریق سیم و به صورت ضربدری انجام میگیرد که با انبر دست آن را سفت میکنند.

 

مشاهده قیمت روز میلگرد کیلیک کنید.

قیمت میلگرد حرارتی

همانطور که میدانید مجموعه آهن سنتر یکی از فروشندگان عمده آهن و ابزارآلات آهنی و انواع اتصالات آهنی و قیمت میلگرد حرارتی و… است که با توجه به پارامترهای متفاوت بررسی می‌شود و می‌توانید قبل سفارش محصولات مد نظر خود، قیمت آنلاین انواع میلگردها ، را از تیم فروش آهن سنتر دریافت و بررسی کنید. همچنین این مجموعه در زمینهٔ تولید انواع نبشی های آجدار و فروش سایر اتصالات لوله‌های فلزی، تجهیزات آهن‌آلات ، شیرآلات و … فعالیت دارد و محصولات درخواستی مشتریان خود را با بالاترین کیفیت و بهترین قیمت در زمان مناسب فراهم می‌نماید. پیشنهاد می‌شود به ‌منظور آگاهی و کسب اطلاعات راجع به قیمت شیرفلکه به سایت مجموعه آهن سنتر به سایت ما و یا با شماره تلفن 48417 -021 تماس گرفته و با تیم پشتیبانی فروش در این مجموعه مشورت نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *