مفتولی

میلگرد چیست ؟

میلگرد

 

برای مشاهده بهترین قیمت میلگرد کلیک نمایید.

 

شاید برای بسیاری از تازه کاران در عرصه ی بازار آهن  به دنبال این باشند که میلگرد چیست و چه کاربردی دارد؟ در این مقاله ما سعی داریم به شما عزیزان توضیح کاملی در خصوص اینکه میلگرد چیست و چه کاربردی دارد به شما ارائه کنیم تا شما را به طور کامل با این محصول و همچنین کاربردهای مختلف این محصول آشنا نماییم تا انهایی این مقاله با ما همراه باشید. 

 

میلگرد چیست؟ 

در پاسخ به این سوال باید گفت این محصول یکی از مصالح مهم ساختمانی است که برای ساختمان سازی و بتون کاری از آن استفاده می گردد. در ادامه ای این مقاله کاربرد مهم و اساسی میلگرد را به طور کامل بیان می کنیم. 

 

پیشنهاد : برای اطلاع از قیمت میلگرد کلیک کنید. 

 

میلگرد

 

در حالت کلی برای تقویت بتن و همچنین سازه های سنگین در تحمل نیروهای کششی ، میله های فولادی بکار برده می شود. در حالت کلیبتن برای تحمل کردن نیرو های فشاری استحکام دارد. همچنین نیرو های کششی می توانند موجب شوند که آنها شکسته شوند. میلگردها به عنوان یک عنر تقویت کننده ی بتن عمل می کنند. بتن در سال 1968 به طور استانداد تولید و استفاده می گردد. 

همچنین سازه‌های سنگی و دیواره‌های ملاتی ویژگی های زیادی تقریبا شبیه به بتن دارند. و در تحمل کردن تنش های کششی بتن تقریبا ضعیف هستند. بعضی از قطعات سنگی که برای ساخت و ساختمان سازی استفاده می شوند مثل آجر و بلوک سنگ جوری طراحی شده اند که این محصول به راحتی می تواند در آن قرار گیرد. 

 

پیشنهاد : برای اطلاع از قیمت نبشی کلیک کنید. 

 

فولاد و بتن وجه اشتراکی  دارند که باعث شده استفاده ی بیشتری از فولاد برای درست کردن میلگرد های تقویت شده است. وجه اشتراکی که گفته شده ضریب انبساط دمایی است و همچنین نزدیک بودن مقدار آنها برای فولاد و بتن منجرب می شود تا در شرایط دمایی گوناگون ، تغییر طول های یکسان از مانع بروز تنش های زیادی و درونی در ساختار بتن می شود. 

آجدار کردن این محصول برای افزایش بهبود چسبندگی بین بتن و فولاد های تقویتی انجام می گردد. آج های روی این محصول مشخصات ثابتی ندارد.اما فضا های بین بر آمدگی های آن و ارتفاع آج ها باید مطابق استاندارد های مرتبط باشد.

آج های که روی بدنه ی این محصول درست شده اند بیشتر با ایجاد اصطحکاک کافی امکان ایجاد چسبندگی فولاد و بتن را ایجاد می کند. اما همچنان این احتمال هست که با اعمال نیرویی که زیاد باشد از جای خود خارج شوند. این اتفاق بیشتر در موقع ای رخ می دهد که ساختمان تخریب شود. 

برای جلوگیری کردن از بوجود آمدن مشکلاتی مثل خرابی و این ها ، میلگرد ها را در عمق زیاد در بدنه ی بتن جاسازی می کنند. یا اینکه انتهای آها را به طور کامل خم می کنند. تا با به وجود آوردن شکل قلاب درون بتن قفل ایجاد کردد. و از جای خود تکان نخورد. همچنین میلگردهای فولادی از فولادهای پرداخت نشده درست می شوند. که در آخر با ترک نخوردن باعث تخریب ساختار بتن می شود.   

 

 

میلگرد

 

ویژگی میلگرد چیست؟

در حالت کلی این محصول  با بکار بردن انواع گوناگون فولاد در طول فرایند نوردگرم ساخته می شوند. اغلب این محصول از فولادهای تازه تولید شده ساخته می شوند. اما بعضی اوقات ضایعات فولاد برای تولید و ساخت میلگرد استفاده می گردند. میلگردها باید مشخصه و ویژگی خاصی را داشته باشند که از روی آن بتوان ویژگی های آن را تعیین کرد. 

یکسری مشخصات توسط انجمن آزمایش و مواد آمریکا مجموعه‌ای از اطلاعات استاندارد را تعیین شده که باید برای هر محصول مشخص باشد ، این ویژگی ها عبارتند از :

 • شماره شناسایی یا بار کدی که برای میله تعیین می شود. 
 • جنس فولادی که استفاده می شود  برای مثال حرف  N  یعنی اینکه میلگرد از فولاد نو درت شده است و همچنین حرف W یعنی اینکه کیلگرد از فولاد ریخته گری شده ساخته شده است. 
 • شناسه ی درجه ی میلگرد که در سیستم های اندازه گیری انگلیسی 60  یا 75 است. همچنین در سیستم های اندازه گیری متریک می تواند 420 یا 520 باشد. این شناسه مشخص کننده ی استحکام تسلیم میلگرد است. 
 • احرف اول اسم کارخانه ی تولید کننده به عنوان نشانه ی اختصار قرار می گیرد. 

 

انواع میلگرد ها و مشخصات آنها 

 • میلگرد ساده 240 (میلگرد ساده)
 • میلگرد آج دار 340 (میلگرد آجدار مارپیچ) یا ( یکنواخت)
 • میلگرد آج دار 350 (میلگرد آجدار مارپیچ) یا ( یکنواخت)
 • میلگرد آج دار 400 (میلگرد آجدار جناقی) یا (یکنواخت)
 • میلگرد آج دار 420 (میلگرد آجدار جناقی ) یا ( یکنواخت)
 •  آج دار 500 (میلگرد آجدار مرکب)
 •  آج دار 520 (میلگرد آجدار مرکب )

 

آهن سنتر 

آهن سنتر فروشنده ی عمده ی آهن و ابزار آلات آهنی مختلف می باشد. شما می توانید به راحتی محصولی را که مد نظرتان است با بهترین کیفیت و کمترین قیمت حتی نسبت به بازار آهن خریداری کنید. آهن سنتر تنها فروشنده ی دست اول و با قیمت مناسب در بازار آهن است. شما می توانید برای خرید این محصول  با آهن سنتر تماس بگیرید و اطلاعات مورد نیاز جهت خرید میلگرد را از کارشناسانآهن سنتر بدست آورید. 

همچنین شما می توانید با عضو شدن در شبکه های اجتماعی مجموعه ی آهن سنتر اطلاعات لازم مربوط به بازار آهن را بدست آورید. قیمت روز محصولات هر روز در وبسایت آهن سنتر و همچنین در شبکه های اجتماعی از قبیل اینستاگرام  ، توییتر ، فیس بوک ، پینترس ، توییتر و… قرار می گیرد. 

قیمت موجود در وبسایت و شبکه های اجتماعی آهن سنتر کمتر از بازار آهن می باشد. شما می توانید قبل از هر عملی ابتدا قیمت آهن سنتر را با مراکز فروش دیگر مقایسه کنید. 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *