پروفیل

میلگرد کامپوزیت | 4 مورد از مزیت مهم استفاده از FRP ها

میلگرد کامپوزیت

میلگرد کامپوزیت ( FRP)

امروزه با توجه به نیازهای بشر به میلگردها در صنعت ساختمان سازی میلگردهای کامپوزیتی توانسته جایگزین مناسبی برای میلگرد فولادی ترجیح میدهند از میلگردهایی استفاده کنند که از لحاظ سازگاری با کلیه محیط های بیرونی مشکلی به وجود نیاورند که میلگردهای کامپوزیتی توانسته این قابلیت را دارد و در بازار آهن آلات بسیار شایع است که جنس بدنه آنها از پلیمرهای تقویت شده است و با ترکیب آلیاژهای FRP در سایزها و ابعاد متفاوتی به صورت رنگی ساخته شده است. از مزیت های استفاده از میلگرد کامپوزیتی میتوان به مواردی چون : 1) میلگردها دارای خاصیت ضد زنگ زدگی هستند و از این مزیت در بیشتر مصارف استفاده میشود. 2) طول عمر میلگردهای کامپوزیتی به دلیل پلیمر به کار رفته در آن بسیار طولانی تر از سایر میلگردها است.3) از نظر مقاومت و فشار تحمل آن به اندازه ای است که بتواند در برابر هر تکان و لرزشی ساختار خودش را حفظ میکند. 4) وزن و نصب میلگردها به راحتی انجام میگیرد و نیازی به اتلاف وقت و انرژی ندارد میتوان اشاره کرد.میلگردهای FRP را میتوان به سه دسته تقسیم کرد: میلگرد کربن CFRP – میلگرد آرامید AFRP – میلگرد آرماتور GFRP میباشد.

 

نکات قابل توجه در مورد میلگرد کامپوزیت

• مقاومت و فشار میلگرد کامپوزیت کاملا بستگی به آجدار یا غیر آجدار بودن میلگردهای فوق دارد که مقاومت میلگردها تقریبا 60 یا 70 درصد است.

• بهتر است بدانید که مهم ترین و کاربردیترین وظیفه میلگرد های کامپوزیتی استفاده آن در مکانهایی است که آب و هوای مرطوب و شرجی دارند و در ساختمانهای ساحلی نیز از آنها میتوان به راحتی استفاده کرد که در اینجا به مزیت بارز ضد زنگ زدگ یو ضد خوردگی FRP ها پی خواهید برد.

• برای اتصالات میلگرد ها با یکدیگر میتوان از طریق چسب اپوکسی برای اتصال چند میلگرد به هم استفاده کرد.

• در زمان خرید و یا هنگام نصب میلگرد حرارتی توجه داشته باشید میلگردها دچار زنگ زدگی نباشند که به مرور زمان باعث پوسیدگی میلگردها شده و باعث شکستگی و آسیب جدی به میلگردها میشود.

• در هنگام نصب به فاصله میلگردها توجه داشته باشید که به صورت استاندارد میلگردها باید 25 سانتی متر باشد و همینطور قطر میلگردهای ساده 5 میلیمتر است در صورتی که قطر میلگردها با مقاومت بالا کمتر است وتقریبا به 4 میلیمتر میرسد.

 

میلگرد رنگی کامپوزیت

میلگرد کربن CFRP

میلگردهای کربن که همان زیر مجموعه کامپوزیت ها هستند توانسته اند نقش بسیار مهمی را در ساخت و ساز داشته باشند و از نظر کشش و زنگ زدگی خاصیت بالایی دارد و میتوان حتی به جای میلگردهای گالوانیزه نیز از آنها استفاده کرد.کاربرد میلگرد کربن معمولا در پروژه های عمرانی و صنایع هوایی ،تجهیزات پزشکی از آنها استفاده کرد.

 

میلگرد آرامید AFRP

از دیگر محصولات میلگرد کامپوزیتی میتوان به میلگرد آرامید اشاره کرد که بسیار پرمصرف است و دارای مقاومت بالا در برابر هرگونه مواد شیمیایی ، مقاومت بالای کششی این نوع میلگرد باعث شده در مصارفی چون پوشاندن ستون های بتنی کاربرد دارد. نوع دیگر الیاف آرامیده الیاف شیشه ای هستند.

میلگرد آرماتور GFRP

این نوع میلگرد آرماتور GFRP از بالاترین رده های گرید در میلگردهای کامپوزیتی است.

 

برای مشاهده از میلگردهای آجدار کلیک کنید…

 

کاربرد های اساسی استفاده از میلگرد کامپوزیت در صنعت

همانطور که در مباحث بالا اشاره شد میلگردهای پلیمری خاصیت و کاربردهای بسیاری به خصوص در ساخت و ساز دارند و همانند با سایر میلگردها میتوان از انها در تمامی صنایع تولیداتی استفاده کرد که برای اطلاعات بیشتر از کاربردهای آنها میتوان از موارد فوق نام برده میشود:

1) از میلگرد کامپوزیتی در ساخت و ساز که همان محافظت از سازههای عمرانی است و برای تولید کانالهای بزرگ و لوله های که از بتن ساخته شده اند برای نگه داری مصالح داخل آنها استفاده میشود.

2) این میلگردها که وظیفه ساخت و نگه داری قالب دیواره های تونل ها و ساختمانها که با سیمان میلگردها را میپوشانند نیز استفاده میشود.

 

میلگرد کامپوزیت

انواع میلگردهای کامپوزیتی در ابعاد و اندازه های متفاوت

میلگردهای کامپوزیتی با سایز 8 و شاخه 12 متری      لطفا با ما در ارتباط باشید.

میلگردهای کامپوزیتی با سایز 10 و شاخه 12 متری    لطفا با ما در ارتباط باشید.

میلگردهای کامپوزیتی با سایز 22 و شاخه 12 متری    لطفا با ما در ارتباط باشید.

میلگردهای کامپوزیت با سایز 16 و شاخه 12 متری     لطفا با ما در ارتباط باشید.

میلگردهای کامپوزیت با سایز 20 و شاخه 12 متری     لطفا با ما در ارتباط باشید.

میلگردهای کامپوزیت با سایز 28 و شاخه 12 متری     لطفا با ما در ارتباط باشید.

میلگردهای کامپوزیت با سایز 12 و شاخه 12 متری     لطفا با ما در ارتباط باشید.

میلگردهای کامپوزیت با سایز 18 و شاخه 12 متری     لطفا با ما در ارتباط باشید.

 

 

خرید و سفارش میلگرد کامپوزیت FRP – GFRP – AFRP – CFRP :

بهتر است نکات مهم و ضروری میلگردها را جدی بگیریم:

همانطور که میدانید مجموعه آهن سنتر یکی از فروشندگان عمده آهن و ابزارآلات آهنی و انواع اتصالات آهنی و قیمت میلگرد کامپوزیت و… است که با توجه به پارامترهای متفاوت بررسی می‌شود و می‌توانید قبل سفارش محصولات مورد نظر خودتان از لحاظ قیمت آنلاین انواع میلگردها و… را از تیم فروش آهن سنتر دریافت و بررسی کنید. در نظر داشته باشید که شرکت آهن سنتر در زمینهٔ تولید انواع لوله های آجدار و فروش سایر اتصالات لوله‌های فلزی، تجهیزات آهن‌آلات ، شیرآلات و … فعالیت دارد و محصولات درخواستی مشتریان خود را با بهترین کیفیت و پایین ترین قیمت در زمان و مکان مناسب فراهم می‌نماید.
بنابراین پیشنهاد می‌شود به ‌منظور آگاهی و کسب اطلاعات راجع به خرید میلگرد به سایت مجموعه آهن سنتر به سایت ما و یا با شماره تلفن 48417 -021 تماس گرفته و با تیم پشتیبانی فروش در این مجموعه مشورت نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *